На какво възраст без шишета и залъгалки?

  • 812
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 86
Замислих се кого трябва постепенно да махна шишетата и залъгалките и как да стане това най- неусетно за детето?

# 1
  • Мнения: 46 477
Залъгалката я махна на 1 година и 10 месеца. Просто вече нямаше нужда от нея, не я е търсила до сега Peace
Млякото сутрин и вечер си го пие все още с шишетата с биберон, когато ги откаже- тогава  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 3 500
Мисля, че след 1 годинка е най-добре.

# 3
  • Мнения: 1 032
Залъгалката я отказа още на 10 месеца. Сама, не съм я принуждавала. Мляко с биберон обаче все още пием

# 4
  • Мнения: 107
Ние все още си пием млякото сутрин и вечер от биберон, но мисля да пробвам вече от чаша. А залъгалката постепенно ще я прибираме вече.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 294
Залъгалка не сме ползвали, а относно шишето все още си пие вечер млякото с  Misc Baby Bottle а сме на година и 7 месеца. Не мисля да го махам за сега

# 6
  • Мнения: 8 505
Когато ти прецениш.
Аз първо смених бибероните на шишетата с накрайници-на 6м.Залъгалката-на година и 5м.

# 7
  • Мнения: 229
3алъгалката я откаzа сам на 2 месеца Peace А мляко пием о6те от 6и6ето  Misc Baby Bottle Това не му пречи да си яде сам с лъжица и вилица или да пие от ча6а,просто мляко пие само вечер преди да zаспи и zатова си иска 6и6ето... Peace

# 8
  • Мнения: 2 897
Още ползваме залъгалката(биберон),защото много го тормозят зъбите.
От шише така и не се научи да пие,ползваме чаша с твърд накрайник или само чаша(но не е овладял съвсем техниките сам да я държи).

# 9
  • Мнения: 1 029
Залъгалки никога не е ползвала, но си обожава шишетата с биберони и не знам кога трябва да ги заменя с чашка  newsm78
Ще следя темата с интерес.

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Залъгалката още се ползва. Пристрастена е  Tired
Нощем пие вода от шише с накрайник, денем- от чаша. Вечер пие мляко с биберон.
А 7 месеца лично за мен са си ранна възраст. Остави детето да си живее живота  Naughty

# 11
  • Мнения: 229
Само да добавя,че мен майка ми до първи клас ,тоест до 6 годи6на ме е оставила да пия мляко с биберон от 6и6ето Embarassed И преди да тръгна на учили6те баба ми ми се подигра,че децата 6те ми се смеят-реzултатът е...От тогава не мога мляко дори да помири6а Sick нито прясно.нито кисело...Вече почти 20 години не съм пила мляко...дори като бременна ми се гади от него...Та това ,което искам да кажа е,че не трябва да се прекалява...Да не вzемете сега да спирате бибероните на децата Naughty Според мен до 2 годинки си е нормално Peace

# 12
  • Мнения: 489
 Ние залъгалка изобщо не сме ползвали, смучеше си пръста извесно време, но сам се отказа. АМ пием сутрин и вечер от шише с биберон. Иначе се храни сам с лъжичка и си пие сок и вода от чашка. Може би до 3 годинки няма да го насилвам да се отказва, но след три ще трябва да се отучим от бибероните.

# 13
  • Мнения: 1 237
Шишето с биберон на 1г. 5-6м.,а залъгалката 2 мес. след това.

# 14
  • Мнения: 2 587
Залъгалката отказа след като навърши годинка,тогава смених и бибероните на шишетата  с накрайници.

Общи условия

Активация на акаунт