Темичката на чакащите

  • 24 702
  • 307
  •   1
Отговори
  • Враца
  • Мнения: 5 186
Тъй като виждам, че сме се оформили една групичка на различен етап очакване- за първа среща със социалния работник, за доклад, за среща с детенце мисля, че е добре да си имаме една такава тема.
Надявам се тази тема да не се приеме с неразбиране, защото напоследък тук стана малко нервничко.
Просто мисля, че имаме нужда от местенце където да си споделяме докъде сме стигнали, а и за тепърва прохождащите в процедурата ще е интеренсо да прочетат как минават срещите, събирането на документите, очакването да те повикат за детенце.

Успех на всички!

# 1
  • Мнения: 921
Браво на теб, Wa Wa! Наистина има нужда от една такава тема, особено за тези (като мен), които тепърва започват този дълъг и нелек път. Дано всеки от нас сподели нещо, което да бъде полезно за "прохождащите" и те да знаят, че не са сами, а че имат подкрепа от хора, които споделят тяхната съдба. Хора, които могат да ги разберат и подкрепят,  тъй като познават техните болки, минали са по техния път и сега заслужено се радват на своите "слънца".    bouquet

# 2
Благодаря ти Wa_wa  Hug.
И аз съм в групичката на чакащите - предстои ни последна среща със соц. работничка, доклад, вписване, чакане ... Tired

Но се радвам, че съм сред вас, макар и за момента предимно пасивно (поради липса на опит който да споделя) Grinning.
Надявам се времето до срещата и с нашите съкровища, да мине неусетно.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 517
Амчи да се включа и аз в темата на "новичките" (както много сладко ни е определила една мама в съседна тема), а пък и да съчетая приятното с полезното и да ви поискам съвет - седнала съм да избирам наша снимка (социалната ни каза, че можем да дадем наша снимка да се включи към документите ни, които ще се разпращат по дирекциите) и съм в потрес.
Първо се оказва, че имаме много малко общи снимки - на повечето ни снимки милото ме е снимало мен или кучето  #Crazy.
Както и да е, подбрах 4-5 наши общи снимки и сега не мога да избера, коя да дам:
- на едната сме много хубави и много влюбени, но (това вечно но) снимката е правена на нова година и до нас се вижда масата, на която освен ядене и ясно се вижда бутилка ракия. Ами сега, ако решат, че сме някакви алкохолици? А иначе сме много хубави Rolling Eyes.
- на другата сме много засмени, ама - чак изглеждаме несериозни - ще си кажат хората - тия пък на какво толкова се хилят?
- третата е от една кръчма на морето - снимката  е страхотна, отново сме много влюбени, но пусто аз като отида на море и почернявам като негърче, та на тази снимка съм си бая черничка - да не решат, че съм мулатка?
- последната снимка е по-улегнала - пак сме влюбени, но умерено, пак сме се засмели, но умерено, и аз съм си съвсем беличка. Ама някак си, няма живот в тази снимка - всичко е много умерено.
Оххххххххххххх я да видим, дали някой може да даде съвет, коя да избера...  newsm78или да ги занеса всичките... newsm78

# 4
  • Враца
  • Мнения: 5 186
Радвам се, че идеята ви харесва Simple Smile
Фоксче, навън е толкова зелено и слънчево, защо в събота и неделя не си направите разходка сред природата и да се поснимате? Може да направите идеалната снимка Sunglasses
Иначе по темата ние сме най-назад с материала, само сме подали документите и първата ни среща ще е следващия петък с моите родители. В понеделник трябва да се обадя, за да се разберем със социалната.
Иначе още не сме казали на техните, че ще осиновяваме, умуваме каква точно да е причината и как да им кажем и как ако е възможно да избегнем среща между тах и социалния работник
 Rolling Eyes Tired

Да питам на какво обръщат внимание при огледа на апартамента?

Последна редакция: вт, 27 мар 2007, 10:50 от wa_wa

# 5
  • София
  • Мнения: 9 517
За огледа на апартамента - записват колко стаи имате, оглеждат ги и това е. На нас поне не ни казаха нищо - нито хубаво е, нито лошо е (е, то нали знаеш, че нашето си е най-хубаво Grinning). Това, което записаха при нас, понеже живеем в апартамент, който се състои от една спалня и хол с кухня заедно, е, че ще осигурим самостоятелна стая за детето.
Успех, кога ви е огледа?

# 6
  • Враца
  • Мнения: 5 186
Не знам, но предполагам задно със срещата с нашите.
Ние имаме самостоятелна стая, но тя е на ниво латекс и паркет и дограма, в нея няма нищо, затова питах какво гледат точно

# 7
Амчи да се включа и аз в темата на "новичките" (както много сладко ни е определила една мама в съседна тема), а пък и да съчетая приятното с полезното и да ви поискам съвет - седнала съм да избирам наша снимка (социалната ни каза, че можем да дадем наша снимка да се включи към документите ни, които ще се разпращат по дирекциите) и съм в потрес.
Първо се оказва, че имаме много малко общи снимки - на повечето ни снимки милото ме е снимало мен или кучето  #Crazy.
Както и да е, подбрах 4-5 наши общи снимки и сега не мога да избера, коя да дам:
- на едната сме много хубави и много влюбени, но (това вечно но) снимката е правена на нова година и до нас се вижда масата, на която освен ядене и ясно се вижда бутилка ракия. Ами сега, ако решат, че сме някакви алкохолици? А иначе сме много хубави Rolling Eyes.
- на другата сме много засмени, ама - чак изглеждаме несериозни - ще си кажат хората - тия пък на какво толкова се хилят?
- третата е от една кръчма на морето - снимката  е страхотна, отново сме много влюбени, но пусто аз като отида на море и почернявам като негърче, та на тази снимка съм си бая черничка - да не решат, че съм мулатка?
- последната снимка е по-улегнала - пак сме влюбени, но умерено, пак сме се засмели, но умерено, и аз съм си съвсем беличка. Ама някак си, няма живот в тази снимка - всичко е много умерено.
Оххххххххххххх я да видим, дали някой може да даде съвет, коя да избера...  newsm78или да ги занеса всичките... newsm78

Пробвай с фото шоп да изрежеш бутилките или да промениш тена. Grinning

# 8
  • Мнения: 1 843
Пробвай с фото шоп да изрежеш бутилките или да промениш тена. Grinning

Наистина. Ако трябва, дай да помагаме!
Или пък послушай wa_wa.

wa_wa, ама не се притеснявай. Нормално е, когато още не знаете колко ще бъде голямо детето, да изчакате с обзавеждането. А и...отделна стая хубаво, ами ние като имаме, но на Ирина не й се нрави да я ползва сама, а само когато баткото е у дома...Така че - пак относителна работа.
Да не ме смъмри някой, но на мен не ми харесва детето веднага да бъде 'метнато' в отделна стая, специално относно спането. Ами нали до вчера са спали с други джуджета?
Всъщност детето си показва или казва само.
Че ние даже бяхме под наем (все още сме, надявам се от другия месец това да е приключен етап), но казахме на социалните, че планираме покупка на апартамент по-нататък и те си го отразиха съвестно в доклада.

Извинете, че ви се набърках в темата. Не съм "новичка", но съм пресничка.  Laughing

# 9
  • Враца
  • Мнения: 5 186
DarZaMen, темата не е само за нас, защото изминалите този път сте много полезни, така че не си намесила в темата Simple Smile

# 10
  • София
  • Мнения: 9 517
DarZaMen, мнението ти е много точно - и аз мисля така, още повече че не е ясна възрастта на детето, което ще ни предложат - ами ако е мъничко, как ще го сложиш в друга стая да спи. Ние разказахме на нашата социална работничка, къде ще бъде детското легълце, а мъж ми беше много сладък, като й обясни, как ще си играят с детето на килима пред спалнята Embarassed. Луда работа, ама какво да се прави Embarassed.
Благодаря за идеята, wa_wa, хващам го моичкия и в събота - на фото сесия. Ако не станат хубави снимки (че то обикновено когато човек се старае, не се получава Cry), минавам на вариант фото шоп, тогава ще търся помощ, да знаете, щото хич не ме бива с компютрите Hug

# 11
  • Мнения: 2 722
Оставете си бутилките на мястото - кой празнува нова година на минерална вода и ябълков сок.
Винаги съм изпадала в ужас като видя найлони или покривки на мебелите в хола, където се влиза само когато идват гости. Аз пък чистя след купона, а не преди това  Laughing
Аз съм от "лошите" майки, които веднага метнаха детето в самостоятелна стая след прекрояването на двустаен в тристаен. На срещата в стаята имаше само изолация, тапет на светещи звездички и таван като синьо небе - останалото предстоеше.
Социалните държат да има възможност да се обособи място за детето, та дори да не е отделна стая.
Не се плашете от въпросите и погледите им - като се има предвид че ние самите понякога сме склонни да се изненадваме от себе си, можете ли да си представите на тях колко им е трудно да ви направят "портрет" само от няколко срещи.
Усещането за уют може да го търсите с дни в перфектно обзаведен мезонет на някоя светска особа и да не го намерите, а също така може да ви лъхне от вратата в наследствената гарсониера, събрала 3 поколения и надяваща се на ново попълнение newsm41

# 12
  • София
  • Мнения: 1 324
Аз мисля, че посещението на социалните, по-скоро цели да улови атмосферата в семейството, отколкото подредбата в жилището. Когато дойдоха в къщи завариха бутнати стени, разкопани подове заради местенето на водопровода, пясък, цимент, кашони..., абе ужас.

# 13
  • Мнения: 921
Абе и при нас изникна проблем със жилището, защото това, в което живеем се пада в района на друг соц. работник, а пък това, в което предвиждаме да живеем (и което е по район на нашата соц.работничка) е още в строеж, така че нямаме какво да покажем. Споделихме това на първата среща и момичето ни каза да посочим някакъв адрес в нейния район, където да може да дойде и направи оглед за доклада, а тя ще опише че предвиждаме преместване в ново жилище и ще приложи договора за покупка в строеж. Така че май за всичко има решение. Thinking Хм, поне така се надявам.

# 14
  • Мнения: 921
А пък и честно казано, в момента ние също нямаме възможност да обособим отделна стая за детето, така че ще си спи при нас - живот и здраве. Тъкмо да има време да се адаптира преди да получи "самостоятелност".

Общи условия

Активация на акаунт