Помощ ! имам нужда от инсулин !

  • 1 233
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
С гестационен диабет сам и бях на хапчета,но се наложи да ме сложат на инсулин---новорапид и инсулатард.За съжаление трябва да чакам 20 дни здравната каса да ми издаде протокол с който да ми отпуснат инсулин.Моля да ми дадете савет какво да правя или от каде мога да си купя!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 951
Знам,че при диабет ти отпускат нужното количество инсулин веднага или те взимат в болница ,но не трябва да си го купуваш сам.Защо трябва да се чакат 20 дни,каква е причината?Сумата е голяма и я поема здравната каса.

# 2
  • Мнения: 2 197
Ако си сигурна, че ти трябва аз мога да ти дам, но имай предвид, че много лесно може да си предизвикаш хипогликемия с  по-голяма доза. Най-добре е да си под лекарско наблюдение, но ако все пак става въпрос само за някакви дни пиши ми - ще ти дам.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Знам,че при диабет ти отпускат нужното количество инсулин веднага или те взимат в болница ,но не трябва да си го купуваш сам.Защо трябва да се чакат 20 дни,каква е причината?Сумата е голяма и я поема здравната каса.

това е истината.
Обърни се към някоя родилна клиника.
Късмет Peace

# 4
  • Мнения: 4 150
Спокойно,няма място zа паника.НиЩо няма да стане,ако се паzиШ временна диета.
Чудя се как си била бременна на хапчета?При гестационен диабет е индициран само хуманен инсулин...Ама какво ли се учудвам.Щом и 20 дни им трябва да реШат...
Отиди и поискай.Не си трьгваЙ докато не ти го дадат.Но сама да си го слагаШ (ако ти е zа прьв пьт) НЕ Naughty
Високата zахар е по беzопасна от ниската.
Колко ти е zахарта?
И колко кг си?В коя седмица?

# 5
  • Мнения: 3
Благодаря на всички , които се отзоваха ,особено на boto ---тя ми даде инсулин, така,че ще изкарам докато ги  чакам тия от здр.каса да ме одобряват.Иначе на 12 май ми е термина и сам напалняла само 5 кг. досега.Дано всичко да е наред!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт