Как успяхте да помогнете на бебето ви ...

  • 1 117
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 361
Ние сме на три месеца и започнахме да обръщаме дъщеря ми по корем за да си вдига главичката.Но тя се сърди и почва да плаче,та чак се захласва.Издържа по 10-20 сек. и рев.Главичката я държи на страни и много рядко успяваме да я повдигне за не повече от 5 сек.
Опитвам се да и привличам вниманието с някоя играчка,но ефекта е минимален.Иначе я галя по гръбчето и й харесва,стига да не я тормозя за повдигането на главичката.Моля зя помощ и съвет?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 359
Ще укрепне и ще започне да си вдига главичката, при различните бебчета става по различно време, моята дъщеря от съвсем мъничка си вдига главичката, но на моя близка приятелка бебчето е на възрастта на дъщеря ми и доста по-късно си държеше главата стабилно.
Не избързвай, бебка сама ще се справи  Peace

# 2
  • Мнения: 2 865
Подлагай ръчичките под гръдния кош, да се подпира на тях. Издебвай момент когато е в настроение и не и се спи или пък да е крива за нещо. Скоро ще свикне.

# 3
  • Мнения: 8 242
Тони на таз възраст вече с лекота се въртеше корем-гръб-корем без никаква помощ.. А главата си я държеше стабилно още 1вия месец.. На мен ми беше проблем, че искаше да живее по корем.. та сменях памперси и всякакви процедури правех в таз поза  Crazy
Мисля, че по-рано трябва да се започва с това поставяне по корем - 1-2 месец още.. Сега увеличавай постепенно времето и не я насилвай, за да не и стане неприятно и да не иска да стои изобщо така.

# 4
  • Мнения: 3 456
Щом не й харесва недей я "тормози". Когато е готова ще започне сама да си  държи главичката изправена.

# 5
  • Мнения: 4 668
Щом не й харесва недей я "тормози". Когато е готова ще започне сама да си  държи главичката изправена.

И аз съм на същото мнение  Peace Децата са различни и всяко си знае най - добре кога да започне да се обръща , да пълзи , да ходи и т.н.

# 6
  • Мнения: 251
Щом не й харесва недей я "тормози". Когато е готова ще започне сама да си  държи главичката изправена.

И аз така смятам! Бебоците сами си решават, кога какво да правят. Моята до 7 месец не искаше да стой седнала, харесваше й да си лежи  Laughing, а другите деца от началото на 5 мес. си стояха седнали.  

# 7
  • На морето!
  • Мнения: 5 727
Явно детето си е с характер.Не го тормози.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 064
Да, трябвало е по-рано да почнеш, на нас педиатърката ни каза още при първото посещение вкъщи да го слагаме от време на време така. Нищо, не е страшно, не я насилвай сега, че явно не й е комфортна тази поза, ще се научи, къде ще ходи Peace

# 9
  • Мнения: 2 677
Не я насилвай.
Макар да са изписани много учебници и книги, децата не са еднакви и се развиват всяко за себе си.
Щом не й е приятно, значи ефект от опитите няма да има. Давай й по няколко дни почивка, после опитвай пак. В един момент ще дойде време, когато ще започне да си държи главичката изправена.  Peace

# 10
  • Мнения: 4 965
"Помощта" е нож с 2 остриета. Защо бързате?
Когато е готово детето, само ще се справи.
Колко деца с (незабележими) фрактури и увреждания има след подобна "помощ". Няма здраво и нормално дете, което да не е започнало да си вдига главичката, да се обръща, да сяда, да става, да ходи, да говори и т.н. Децата са различни - има време за всичко и няма еталон (моите са близначки, а всяко едно от тези неща едната правеше с месец по-рано от другата, ама тази, дето се движеше по-малко, сега не спира да танцува и отскоро ходи и на плуване и е много по-подвижна).

# 11
  • Мнения: 417
Ние бяхме същите.Сега вече сме на седем месеца и все още не обича да седи много по корем.Аз е оставях от втория месец по корем за да свикне,но така и не и хареса.

# 12
  • Мнения: 2 407
Аз мисля, че още е рано, и моята дъщеря се сърдеше, сама запона да се обръща по корем и да си вдига главичката.

# 13
  • Мнения: 1 049
Всекидневните масажи са от много голямо значение за да може постепенно да задържа главичката си нависоко все повече и повече. Така мускулите на вратлето укрепват  Simple Smile Ние правехме всеки ден масаж на цялото тяло до 1 годинка  Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 6 011
При нас положението е същото-максимум 20 секунди по корем и после рев до посиняване.И аз се опитвам да го слаггам по корем от изписването,ама бебо не е съгласен и това е!Педиатърката няколко пъти ми направи забележка,че не си държи добре главата/на консултациите на 2 и 3 мес./.Понеже по корем явно няма да му хареса скоро-правим друго:слагаме го върху мен или съпруга ми по корем и съвсем леко си полягам.Така се научи да си вдига главата много бързо.Сега е почти на 5 месеца и вече нямаме проблем с вдигането на главичката,но все още не иска по корем.
Масаж никога не съм му правила-не обича.

Общи условия

Активация на акаунт