Зелено ако

  • 6 291
  • 19
  •   2
Отговори
  • Мнения: 1 217
Здравейте мами.
Моето бебче много трудно ака.Оня ден го изаках със сапунче и акото беше зелено ,но предния ден бях яла спанак с ориз.Но днес пак го изаках така защото вече много се мъчи и пак беше залано.
Какво означава този цвят?
Лошо ли е?
Забравих да кажа ,че калоян е на смесено хранене-кърма и АМ-фризолак.
А ако почна да го храня само с Фризовом дали ще се регулира изхождането???

# 1
  • Мнения: 390
Зелено значи или от нещо което ти си яла,или от изстудяване,или от претопляне.И аз постоянно мисля от какво е,и все търся причините-много могат да са.И ние бяхме на смесено до седмица-сега сме на АМ,но сега повече ака зелено.Фризолака по принцип повече запича-дано да помогне Фризовома.Но не вярвам да мине зеленото от Фризовома-за него има друга причина.Така мисля де-дано да мине. Peace

# 2
  • Мнения: 603
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=106719.0;all

Храносмилането на бебето. Първите няколко дни след раждането бебето отделя мекониум, тъмнозелена, почти черна субстанция, която се е събрала в червата му по време на бременността. Към третия ден изпражненията започват да изсветляват, защото се приема повече кърма. Обикновено към петия ден те са типичните за кърмено бебе – кашави до воднисти, с цвят на горчица и слаб мирис. Все пак видът им може значително да варира и да се отличава от описания. Може да са оранжеви или зелени, да съдържат слуз или пресечени частици мляко, или да приличат на пяна за бръснене като консистенция заради многото газови мехурчета. Вариациите в цвета не означават, че нещо не е наред. Бебе, което се кърми изцяло и чиито изпражнения започват да изсветляват след третия ден от раждането, е добре.
Без да ставате обсебени на тази тема, наблюдаване честотата и качеството на изпражненията е един от най-добрите методи да се уверите дали бебето получава достатъчно мляко. След първите 3-4 дена изпражненията трябва да се увеличат така че към края на първата седмица да се отделят минимум 2-3 пъти на ден съществено количество бледожълти аки. В добавка много бебета цапат памперса на всяко хранене. Бебе, което още отделя мекониум на четвъртия – петия ден след раждането трябва да бъде заведено на лекар още същия ден. Бебе, което има само кафяви изпражнения, може би не получава достатъчно мляко, но това не е сигурно. Някои кърмени бебета след 3-4 седмици може внезапно да променят маниера на изхождане от много пъти на ден до веднъж на три дни или даже по-рядко. Някои бебета са издържали и 15 дена без изхождане. Докато бебето иначе изглежда и се чувства добре и изпражненията са жълти, меки и кашави както обикновено, това не е запек и не е повод за притеснение! Никакво лечение не е необходимо и не е желателно, защото лечение не е необходимо и желателно за нещо, което е напълно нормално.
Все пак всяко бебе на възраст между 5 и 21 дни, което не се е изходило поне веднъж за 24-часов период трябва да бъде заведено на лекар още същия ден. В общи линии, малко количество и нередовно изхождане на тази възраст означава недостатъчно хранене. Има определени изключения и всичко може да е нормално, но за всеки случай е по-добре да се консултирате с лекар.

# 3
  • Мнения: 1 217
Боже ще полудея. #Crazy #Crazy #CrazyМай пак съм сложила Калоян на диета./така беше първите 20 дена-аз го кърмихи и се оказа че кърмата ми е недостатъчна и не наддаде и един грам/.
Сега му давам около 120-130 мл. ,но явно му е малко.

# 4
  • Мнения: 390
Е,добре,как при нас ака зелено,при положение че яде по 150мл на ядене,а виж на колко сме.Че и 160мл понякога-тя си иска.Не мисля че е от това.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 064
Случва се. Причините могат да са най-различни - нищо страшно няма, ще се оправи само. При нас по едно време 2 седмици бяха такива.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 391
Може и от спанака да е, но като цяло ако е малко настинал бебчо, може да са зеленикави изпражненията.
Случва се, не се притеснявай!

# 7
  • Мнения: X
 За зеленото немога нищо да кажа, но ми се иска да ти споделя, че съм чувала, че не е хубаво всеки ден ( или по-точно често), да предизвикваш изхождането му, по какъвто и да е начин.  Naughty Crossing ArmsНякои деца дори и на 2-рия и 3-тия ден се изакват . Не бива при всеки напън да го ръчкаш с нещо за да се изака. Naughty #Crazy

# 8
  • Мнения: 223
Педиатърката ми ми каза, 4е ако съм яла нещо зелено - коприва , спанак и тн. веднага се променя и цвета на изпражненията. Така 4е спокойно, няма нищо страшно - нормално е! Peace от храната е:)

# 9
  • Мнения: 2 677
Зеленото се получава от претопляне, изстудяване, от храната, от настинка. От хиляди неща може да е. Също така малко да преседи и веднага става зелено.
Също не мисля, че е хубаво веднага да прибягваш към помощни средства. Ако детенцето ти видимо няма запек (а дори и така да е пак има други решения на проблема), остави го. Нормално е да ака през ден, дори през два.  Peace

# 10
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Зеленото се получава от претопляне, изстудяване, от храната, от настинка. От хиляди неща може да е. Също така малко да преседи и веднага става зелено.
Също не мисля, че е хубаво веднага да прибягваш към помощни средства. Ако детенцето ти видимо няма запек (а дори и така да е пак има други решения на проблема), остави го. Нормално е да ака през ден, дори през два.  Peace
Подкрепям. PeaceИ на нас ни се е случвало да ака зелено.И не ходеше всеки ден,понякога през 2-3 дни,но щом акито не е твърдо не е запек.След време ще се регулира сам.Сина ми сега ака по 2-3 пъти на ден.  Sick

# 11
  • София
  • Мнения: 622
Може да е от храната, която ти си яла, от изстудяване, претопляне и ако му даваш вода- и то със захар- ако водата престои известно време и бъде дадена- дава такова отражение върху изпражненията.

# 12
  • Мнения: 508
Когато бяхме със запек и нащо ако беше зелено, дори и само на кърма. Сега пак го докарваме такова. Ние акаме 1 път на ден и когато акото престои повече придобива този цвят. Ако се изакаме два пъти, вече е жълто. Но ние вече ядеме и пюрета Grinning

# 13
  • Мнения: 390
Ние акаме 1 път на ден и когато акото престои повече придобива този цвят. Ако се изакаме два пъти, вече е жълто. Но ние вече ядеме и пюрета Grinning
Подкрепям PeaceИ аз забелязах вече същото-ака на 2 дена 1 път и като се изака е зелено и миризливо,а ако се изака същият ден пак или на другият пак е жълто вече.Не мога точно да го обясня защо е така. newsm78

# 14
  • Русе
  • Мнения: 2 354
за зеленото ако не мога да ти кажа на какво се дължи.
Аз също й давах Фризолак, и когато го сменихме с Фризовом(който смесвах с Нестоджен), започна да си ака нормално(без сапун или термометър)

Общи условия

Активация на акаунт