Отговори

Анкета

Кои от тези изследвания си правехте?

Опции:

* Може да изберете максимум 14 опции.

  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Това е въпросът ми.Слагам и анкета.

# 1
  • Мнения: 390
Ами аз съм си правила изследвания на урина,ама не заради забременяване,ами заради циститни проблеми-затова не го отбелязах.След забременяването си правих всички изследвания.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 243
И двата пъти след като забременях ми правиха изследвания.Отговорът ми е последния. Peace

# 3
  • Мнения: X
Нито едно от тези изследвания не съм правила:) Но почти всички се правят в първото 3-месечие на бременността, така че не мисля, че има проблем, всичко е се наблюдава и лекува ( ако има какво де). Все пак...ако толкова много искаш, поискай едно направление за гинеколог, който да провери за влагалищни инфекции, а при лекуващия лекар изледвай кръв и урина. В частна лаборатория - кръвната група ( което задължително ще ти изледват преди раждането, но ти сама решаваш дали да го направиш сега) и за спин, хепатит и васерман в хеи-то.

П.С. Ти в Португалия ли смяташ да правиш всичко това? Нали спомена , че лятото си идваш в БГ, или вече бързате с бебеправенето?

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Нито едно от тези изследвания не съм правила:) Но почти всички се правят в първото 3-месечие на бременността, така че не мисля, че има проблем, всичко е се наблюдава и лекува ( ако има какво де). Все пак...ако толкова много искаш, поискай едно направление за гинеколог, който да провери за влагалищни инфекции, а при лекуващия лекар изледвай кръв и урина. В частна лаборатория - кръвната група ( което задължително ще ти изледват преди раждането, но ти сама решаваш дали да го направиш сега) и за спин, хепатит и васерман в хеи-то.

П.С. Ти в Португалия ли смяташ да правиш всичко това? Нали спомена , че лятото си идваш в БГ, или вече бързате с бебеправенето?
Бързам аз само Laughing .Голяма мераклийка съм.
Питам, защото съм любопитна и искам като си дойда, да се захвана веднага с изследвания и исках да съм наясно какво точно да правя.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 871
Преди да забременея си правих доста изследвания, но нито едно от списъка. Предполагам, че ако нямаш неуспешни бременности или други причини да търсиш нещо конкретно, една ПКК+Урина ще ти дадат обща информация за здравословното ти състояние. Аз мислих и за рубеола, но се оказа, че съм от поколението на задължително ваксинираните и отпадна. Болшинството от посочените от теб неща се пускат на първата консултация за бременността.
Успех!

# 6
  • Мнения: 2 407
Пкк, кръвна група и урина. Но и аз забременях случайно ,така че всичко съм правила после

# 7
  • Мнения: 10 982
В края на юни си правих цитонамазка и изследване за хламидии, но по други причини. През юли забременях.

# 8
  • Мнения: 46 430
Не съм правила никакви изследвания, все отлагах, решихме да пробваме само веднъж дали ще забременея и взех, че забременях  Laughing

# 9
  • Мнения: 1 269
преди да забременея ходих при гинеколога ми,казах му,4е сме решили да имаме бебе и тои ми направи цитонамазка,ехограф и вагинален преглед.скоро след това ве4е бях бременна и се запо4на с другите изследвания Mr. Green

# 10
  • Мнения: 3 405
Преди това, не. Като забременях си правих препоръчителните + още някои по мое желание.

В анкетата не видях ХИВ - изследване.

# 11
  • Мнения: 7 474
Не съм правила нито едно  Wink

# 12
  • Русе
  • Мнения: 2 354
преди да забременея съм си правила само за кръвна група, а след като забременях по-голяма част от изброените...

# 13
  • София
  • Мнения: 3 249
Преди да забременея, но с идеята, че искам бебе съм си правила токсоплазмоза, защото имам котка у дома (продължавам да я имам) и микробиология на влагалищен секрет - това като отговор не го виждам!  newsm78

Кръвната група, ПКК и урина съм пускала преди това, но не защото планирах бременност.

# 14
  • Мнения: 397
Никакви изследвания не съм си правила преди да забременея!

Общи условия

Активация на акаунт