Идея за една саксия...

  • 4 579
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 624
Здравейте,мами!Ако някоя от Вас има идея,как да променя една огромна бяла саксия -моля да я сподели!Мислех си да я увия цялата в опаковъчна хартия,но при това положение няма как да я поливам.Стаята е цялата в кафяво и ми се иска да направя и саксията в този тон,тук има толкова прекрасни идеи.Друго,което си мисля,е да я пребоядисам,но незная как ще се отрази на цветето,дано някоя от Вас ми помогне със съвет.Предварително Ви благодаря!

Последна редакция: пн, 26 мар 2007, 23:44 от tanqkarapetrova

# 1
  • Мнения: 679
От какъв материал е саксията?

# 2
  • Мнения: 624
Саксията е пластмасова,опитах да пусна снимка,но нещо не ми се получи Cry

# 3
  • Мнения: 679
Аз съм боядисвала пластмасови саксии със спрей. Ако искаш да стане по-интересно, може да изрежеш от хартия някакви мотивчета /цветя, листа.../, да ги залепиш леко на саксията, да напръскаш и после да ги отлепиш.

# 4
  • Мнения: 624
Страхотна идея,а може ли да ми кажете-какъв да е спреят,откъде да го купя и колко време е необходимо да съхне?А няма ли да се разтече от влагата и водата,която цветето има в подложката?Благодаря,предварително!

# 5
  • Мнения: 197
Може да я намажеш с лепило (С 200) и да я облепиш с об. пясък или пък с едър морски пясък. В първия случай може да боядисаш пясъкът след като изсъхне с бронз или нещо друго, а във втория - да лакираш с прозрачен лак. Може и да залепиш върху саксията канап, правилно намотан и след това да украсиш с декоративни цветенца или  пеперуди или каквото ти харесва. Има и още един вариант, събираш черупки от яйца, боядисваш ги с боя за яйца в желан цят/цветове, лепиш ги като мозайка върху саксията. Може и да лакираш после. Друго не се сещам.

# 6
  • Мнения: 679
Цветен спрей може да купиш от автомагазин или м-н за бои и лакове. Цената е 3-4лв. При намокряне нищо няма да му стане. Но ако кисне във вода, може би ще се напука и отлепи след време. Понеже и за цветето не е добре да се събира вода в чинийката, най-добре я изливай след поливане.

# 7
  • Мнения: 2 591
може да си купиш една от красивите глинени саксии, които има в почти всеки магазин за цветя и да сложиш твоята в нея! само че са по-скъпички  Sad

# 8
  • Мнения: 11 306
Заповядай в темата за декупаж и ще видиш много интересни идеи.
Това е един от методите за "опаковане" на саксии. Peace

# 9
  • Мнения: 701
Лепило С200 и кори от дърво.Облепи я цялата и ще ти се получи кафяво и оригинално....Успех!

# 10
  • Мнения: 624
Благодаря Ви,още веднъж мамчета!Дадохте страхотни идеи,възползвах се и преобразих старите саксии!

# 11
  • Мнения: 1 180
Аз някои саксии ги освежих, като изрязах разни фигурки от самозалепващо се гланцово блокче - добре стана.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 3 733
Пъхни я в някоя плетена кошница(продават се по магазините) или кашпа.

Общи условия

Активация на акаунт