Носителство не хепатит и бременност !

  • 1 663
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 697
Бременна съм и ми пуснаха кръвни изследвания и теста за хепатит б излезе положителен,досега не съм боледувала от тази болест както и никой от семейството ми,направо бях потресена  #Crazy Никой нищо не ми каза,опасно ли е за бебето,ще мога ли да го кърмя после,има ли някой с подобен проблем?

# 1
  • Мнения: 4 324
catwomann за съжаление е опасно за бебето Sad Ако наистина имаш хепатит Б, трябва да се лекуваш още сега.

Най-доброто което можеш да направиш е да повториш изследванията, защото грешки много често се случват. Само за пример ще ти кажа, че в една лаборатория изследванията на моя приятелка за хепатит С излезнаха положителни. След като направи същите в държавна болница и естественно специализирана за това, излседванията бяха отрицателни.

Нека и мъжът ти се излседва, доколкот знам хепатит Б се предава по полов път. 

Успех и късмет!
Пиши какво става.

# 2
  • Мнения: 697
ходих на доктор и ми пусна чернодробни изследвания и ми каза че явно съм носител  newsm78

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 21 579
Аз само да вметна.... аз пък зная, че само по кръвен път се предава.
Когато бях болна от хепатит Б, бях се заразила на зъболекар, а мъжа ми от мен не.

# 4
  • Мнения: 697
И на мен ми е чудно как съм се заразила и се замислих за зъболекаря защото преди това нямах проблем с изследванията ми

# 5
  • Мнения: 4 324
Опс, може и да греша със хепатит С (извинявайте)
Сега за чернодробните изследвания, кажи какво си изследвала и колко е над норма.

Миналото лято ужким при обикновенна настинка ми откриха повишени нива на билирубин в урината. Бях бременна. Моментално в инфекциозна болница, моментално изследвания на АСАТ, АЛАТ общ и индиректен билирубин. Резултатите бяха над норма, моментално ме приеха в болницата Sad и започнаха да ме лекуват от вирусен хепатит Sad Взехма ми кръв за изследвания, като резултатите щяха да са готови след седмица и щяха да ни покажат кой точно хепатит имам. През това врем загубих бебчето си в в 13 г.с. В последствие излезнаха резултатите и се оказа че НЕ съм имала никаквъ хепатит, нито А, нито Б, нито С. Завишените чернодробни стойности били от тежко вирусно заболяване Sad Ама какво ме топли сега това Sad

Така че внимавай и повтори изследванията. Търси такава лаборатория в която ще ти кажат имаш или не хепатит, а не дали са ти завишени чернодробните показатели.

# 6
  • Мнения: 697
Изследванията ми ще са готови с петък,тогава съм и на доктор и той ще каже какво има,иначе изследванията ги пуснах днес (чернодробни)  и се моля да съм добре  baby_neutral че съм много притеснена,

# 7
  • Мнения: 4 324
За да се установи видът на хепатита (според това което прочетох от собственната си епикриза) трябва да се направят серолугични изследвания.

Ще стискам палци при теб всички да е наред и тази диагноза да е била грешка. Пиши какво е станало.

# 8
  • Мнения: 697
Ok ще пиша после какво е станало. ooooh!

# 9
  • Мнения: 6
Хепатит В се предава по полов път основно и по-кръвен също, хепатит С - основно по кръвен/ има 1%възможност и чрез секрет - слюнка,сперма/, хеп В се предава на бебето за съжаление и е опасен, а за С шансовете да се предаде на бебето са доста по малки/все пак ги има, макар че дават че и с кърма не е доказано да се предава, най-опасно е при самото раждане ако е нормално и то повече за майката /. При хеп В е възможно да си само носител, но незнам там дали се предава на бебето или не. Определено стават грешки тъй че трябва да се провери,но и мъжа ти трябва да се изследва.
Пиша това понеже на мен ми откриха хеп С и изчетох много литература по тия въпроси, не се паникьосвай явно не си болна в момента - или е грешка или си носител, но трябва да разбереш със сигурност, мога да си представя как се чувстваш понеже преживях същото / за съжаление моята бременност се оказа кухо яйце /, стискам палци да е грешка или всичко да излезе решимо, късмет и пак повтарям не се притеснявай много.

# 10
  • Мнения: 1 950
catwomann,


прочети тук


Стискам палци да е станала някаква грешка.
Късмет  bouquet

# 11
  • BG
  • Мнения: 794
Аз боледувах от много тежък Хепатит 99 г. 3 месеца бях в болница, още 6 се възстановявах. След това имах добри чернодробни показатели, но напоследък чувствам тежест отдясно и умора. Преди месец си направих изследване и ужас  Shocked високи стойности на АСАТ и АЛАТ. сега пиа ЛИВ52 и утре трябва пак да си направя изследване. стискайте ми палци  Praynig   преди две години ми правиха такива серологични изследвания, от 5 показателя, единият беше положителен. Това означава ли, че мога да го предам на бебе?  ooooh!

# 12
  • Мнения: 7 718
Успех.

# 13
  • Мнения: 697
Успех,за бебето не се безпокой аз съм бременна и сега ми откриха хепатита и казаха че бият ваксина на бебето,

Общи условия

Активация на акаунт