Два месеца подред отрицателни ову-тестове

  • 2 734
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Здравейте момичета! Вече втори месец изследвам появата на овулация и втори месец тестовете не отчитат абсолютно нищо.Ама наистина нищо.Нито веднъж не се появи втората чертичка.Вторият месец започнах изследването от началото на М.през ден, до 11 ден-от там всеки ден и пак няма нищо:( Редовен цикъл имам и все още не съм чак толкова възрастна:( Ще отида на лекар-от тук на татък моля да ме посъветвате как да процедирам.

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 356
УЗ поне три поредни месеци. Хормони
Успех.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 220
Извинявай, че го казвам , но може да не ги правиш правилно… Почни с мерене на температурата и тестване … Peace

# 3
  • Мнения: 9 074
Да не би тестовете да са невалидни newsm78
Не съм правила досега, но си мисля, че втора черта трябва да се появи при всички случаи - а дали ще е показателна за овулация, това се определя от нейната наситеност.
Може и да бъркам, не знам.

# 4
  • Мнения: 38
Купени са от различни аптеки , по различно време-дори самите тестове се разичават по вид-едните бяха със синьо , другите бяха червени...незнам и аз-уж изпълнявам указанията...ама  до сега нито един път не се е появила втората чертичка....камо ли да е по-тъмна... ooooh!

# 5
  • Мнения: 712
Lounch, не че съм много компетентна, но и на мен тестовете ми бяха с много бледи линии (основно тестовата) и понеже исках и аз веднъж да видя някаква наситена линия, започнах да ги правя сутрин. Така забелязах, че на 18 и 19 ден линиите станаха значително по-тъмни - почти колкото контролната - и после отново изсветляха. Знам, че това не е съвсем според инструкциите, но поне видях някаква тенденция.
Не знам дали това ще ти помогне, защото все пак не са спазени инструкциите... Просто ти споделям. Thinking

# 6
  • Мнения: 38
Може и да пробвам, да;)

# 7
  • София
  • Мнения: 1 220
Купени са от различни аптеки , по различно време-дори самите тестове се разичават по вид-едните бяха със синьо , другите бяха червени...незнам и аз-уж изпълнявам указанията...ама  до сега нито един път не се е появила втората чертичка....камо ли да е по-тъмна... ooooh!
Когато си купуваш комплекта с тестове, погледни датата на годност, тя трябва да е на самия тест на пликчето, не гледай тази на опаковката… Прави теста след 2h. И е хубаво да не си пишкала 4h. и да не се наливаш с много течности, сигурна съм че ще видиш двете линии след време  Peace Wink

# 8
  • Мнения: 38
Направих всичко това-винаги гледам срока на годност.Пише, да не се отчита резултат след 10 тата минута, но след 2 часа...появи се чертичка! Може би трябва просто да го отчитам по-късно?За по-сигурно ще отида на преглед  newsm78 . За температурата само да попитам-с какав термометър е препоръчително да се мери(анално)?Селектронен става ли?

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 1 708
И моя съвет е по-добре да отидеш на лекар. Колкото по-рано, толкова по-добре. Аз изгубих цели 6 месеца в напразни опити и като отидох на лекар, се оказа, че нещата не са съвсем наред. Така че, отиди, ако всичко е ок, толкова по-добре. Поне ще си спокойна, че всичко ти е наред и няма да изпадаш в глупави съмнения и предположения. Късмет!!! newsm10

# 10
  • Мнения: 560
Пък ако питаш мен-не прави нищо-не са ти изтрябвали тестови,нито мерене на температура.Казвам го,разбира се,ако не сте от двойките,които правят опити за бебе от повече от 6-7 месеца.
Иначе просто правете любов.Аз съм си тъпа и упорита в твърдението,че природата си знае работата,пък съм и доказателство за това. newsm10

# 11
  • Мнения: 1 098
Когато реших да си правя ову тестове за два месеца нито един не ми показа положителен резултат. Оказа се, че ову съм си имала. Мисля, че ги правех както трябва, но незнам защо показваха така. Може наистина да си нямала ову тези месеци, но може да се случва както при мен, успех Peace

# 12
  • Мнения: 9 074
природата си знае работата,пък съм и доказателство за това. newsm10

Права си, Кате, но ако при нея няма овулация, трябва да се действа навреме Simple Smile

Иначе, Lounch, мери с какъвто имаш - имай предвид само, че дигиталните дават малко по-ниски стойности.
Ако не си наясно с метода на базалната температура, виж това: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=8236.msg128241#msg128241

Сега прочетох, че тестваш от 11-ти ден. Как го определи? Колко ти е дълъг цикъла?

 Я виж и това:

Как да определим нарастването на LH
След всеки тест можете да определите дали има нарастване на LH. Ако вашият резултат е положителен, имате нарастване на LH. Нарастването на LH трае от 1 до 3 дни. Овулацията понякога е налице ден, ден и половина след първия ден на нарастване на LH. Запомнете, че когато розово-червената тестова ивица е по-светла от контролната, това означава, че нивото на LH в урината е ниско

Отчитане на резултатите
Този тест е полуколичествен.
За да се определи резултатът цветовата интензивност на тестовата ивица се сравнява с тази на контролната ивица.

Отрицателен LH-максимум
Тестовата ивица е по-слаба по интензивност т.е. по-светла от конторлната (или не може да бъде забелязана) - нивото на LH в пробата е ниско и LH не се увеличава.
Положителен LH-максимум
Тестовата ивица е с интензивност еднаква или по-голяма от тази на контролната ивица - резултатът е положителен и е показателен за наличие на LH-максимум, което означава, че овулация ще настъпи в близките 24-48 часа.
Невалиден резултат
Ако контролната ивица не се появи, тестът е невалиден и трябва да се повтори.

Някои причини, поради които нарастването на LH не може да бъде открито

1. Урината се събира в неподходящо време от деня - първата урина сутрин не трябва да се използва
2.  Концентрацията на LH е толкова малка, че не може да бъде открито нарастване.
3. Тестването се извършва твърде рано или твърде късно от менструалния цикъл.
4. Тестването се спира преди поява на нарастване и би трябвало да продължи още няколко дни.
5. Нарастване на LH не се среща по време на менструацията.

Последна редакция: ср, 28 мар 2007, 00:24 от .:.Stef.:.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 220
Направих всичко това-винаги гледам срока на годност.Пише, да не се отчита резултат след 10 тата минута, но след 2 часа...появи се чертичка! Може би трябва просто да го отчитам по-късно?За по-сигурно ще отида на преглед  newsm78 . За температурата само да попитам-с какав термометър е препоръчително да се мери(анално)?Селектронен става ли?
Изпарителната черта след, като се е появила според мен показва, че след време ще има нарастване… Моя съвет е щом не можеш да го хванеш, до сега точния момент, вземи си повечко тестове, купе си един комплект от 5 теста и поискай примерно още 2 допълнително, те ги продават и на бройка , но да са на една и съща фирма.. Започваш с тестването от 9 ден след М,  ако си на 28дни …Правиш теста в 4 часа следобед, като не си ходила до тоалетно от 12 часа на обяд , ако можеш да издържиш ! ако пиеш по-малко течности ще стане.. Пазиш си тестовете, които правиш  - на всеки ще се появява по бледа линия и когато ги слагаш един до друг самата ти ще видиш как има постепенно потъмняване на 2рата линия с всеки нов тест. Ще се получи пик, когато 2-ва поредни дни тестовата линия е еднаква по цвят с контролната или по- тъмна след този пик на другия ден теста вече ще е с бледа линея овулацията се предполага че е настъпила предишния ден или ще настъпи след няколко часа.
С електронен става  Peace  bouquet Хайде успех сигурна съм, че ще станат тестовете  Peace

# 14
  • Мнения: 245
Здравейте,

понеже и аз следя от този месец овлация....тук чета стриктно, но при мен ситуацията е малко по-различна.
Цикъл от 28-40 дни някой път и по-дълъг и почнах да меря от 15 ден и до сега 21 ден все едни и същи черти.

Направо се хванах за главата с това чудо имам още тестове и ще продължа.....ама кога ще дойде това уво. Wink

А какво се има вредвид с това:

С електронен става    Хайде успех сигурна съм, че ще станат тестовете 

Целувки!

Общи условия

Активация на акаунт