за АМ?

  • 379
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 424
здравейте, мами!
преди няколко дни бебка се разболя и е на антибиотици, но вече е по - добре Praynig
на мен от притеснение ми намаля кърмата. цедя сутрин по 70-80, вечер падам до 30. пия чайове, боза, ядки и т.н. педито ни каза, че е от притеснение и ще се оправи. имам малко замразена кърма във фризера, обаче днес ще свърши. очевидно трябва да давам АМ.
та въпросите ми и са:
1. каква марка да купим ( нямам никаква представа от АМ )?
2. като е била само на кърма досега, би ли могло да има някакви последици от АМ - запек, разстройство или нещо друго?
3. водата в МВ става ли да я топля?
кажете и нещо друго, ако се сетите, което би могло да ми е от помощ newsm78
предварително благодаря за всички отговори  bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • Мнения: 953
Ние сме само на кърма, но в началото и давах АМ, защото кърмата ми дойде късно - някъде към седмия ден.

АМ засища доста повече ( нещо свързано с ензимите) и детето  може да се храни на по- големи интервали от преди. Възможно е да има запек от АМ.

Педиатърката ми беше препоръчала NAN HA на Нестле, защото е хипоалергенно. На кутията има указание как се приготвя млякото и в какви дози.
Водата задължитено трябва да е преварена и да не е минерална.

Надявам се кърмата ти да се възстанови скоро и да оздравеете бързо  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 622
Съчувствам ти- и ние го минахме този период- само че на мен ми се налагаше да пия антибиотик. Бебо мина на АМ , а аз се цедях - за 2 дни кърмата ми спря  Shocked Обадих се на педито и тя ми каза край връщане назад няма, щом е спряла/намаляла нищо не може да се направи по въпроса. Купихме първо Фризолак- запече се, После Хип- пак неуспех- плюеше го. Аз изпаднах в депресия  Embarassed и благодаря на господ, че влязох в този подфорум- започнах да се цедя през час и половина и нощно време- нямаше нищо , но аз си помпах по 20-30 мин, поспивах си доста, хапвах си- овесени ядки, чайчета, месо и след още два три дни махнах напълно АМ- сега вече 2 месеца след случилото се се кърмим успешно, а кърмата ми е повече от достатъчна- та идеята ми е успокой се, слагай по-често на гърда- нищо че няма или е малко. Купи си АМ някакво за твое успокоение, ако бебчо много протестира- чак тогава му дай. Моят съвет е да изчакаш 2-3 дни- нищо няма да му стане, упокой се - кърмата се "връща"  Wink Успех и пиши после как си.

# 3
  • Мнения: 950
Ние в момента сме на смесено хранене, понеже не ми стига кърмата, а запасите ги свършихме. Давам Фризолак - две педиатърки ми го препоръчаха. Той е Фризолак 1 (за бебета до 6 месеца) и Фризолак 2 (от 6 месеца до 1 година). Въпреки че сме за Фризолак 2, ми препоръчаха да взема Фризолак 1 понеже е по-близък до кърмата и по-лесно се приема от бебетата. Водата, която ползвам е преварена и когато ми потрябва стопмлям необходимото ми количество в МВ. Досега не се е запичала от АМ, изхожда се редовно.

# 4
  • Мнения: 371
На пазара има богат избор на АМ.
Аз ползвам и съответно препоръчвам "Аптамил". То е с пребиотици, регулира храносмилането и никога не сме имали запек с него, дори и при захранването с това АМ.
Да, може водата да се затопля в МВ, няма проблем.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 750
Предлагам ти вместо да се чудиш какво АМ да вземеш, да се опиташ да кърмиш бебето си по-често, за да се върне кърмата. Знаеш, че най-големият стимулатор за производство на повече кърма е сученето на бебето.
Каква е причината да цедиш? Количеството изцедена кърма не е белег за това колко имаш в гърдите. Бебето ти може да изсуква повече от изцеденото от теб.
Пробвай и компресия на гърдата докато бебето ти суче, на мен този метод ми помагаше да се стимулира потока на кърмата.
Много важно е и психическата ти нагласа - повярвай, че можеш успешно да продължиш да кърмиш. Положи усилия в тази посока, ако наистина го искаш, разбира се.
А ако твърдо си решила да даваш добавка имай предвид, че това ще е за сметка на количеството кърма. Моята принцеса се отказа за около 2 седмици от кърменето, точно защото въведох добавка (но при мен нямаше друг начин). За реакции при преминаване към АМ при нея не забелязах. Храня я с Аптамил. Прие го съвсем нормално.

Успех и дълго кърмене!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 424
какво е компресия на гърдата, докато кърмя?
иначе я слагам на гърдата на 1 и половина - два часа.

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
какво е компресия на гърдата, докато кърмя?
иначе я слагам на гърдата на 1 и половина - два часа./quote]
Чудесно правиш, продължавай така - следи памперсите и урината на бебето и ако там всичко е наред, не бързай да предлагаш АМ.
Компресия на гърдата

# 8
  • Мнения: 4 447
Давай АПТАМИЛ 1. Това е най-дброто с най-дора поносимост на бебчовците, НИе в началото бяхме с това. В последствие имах кърма и не дохранвах, но сега пак сме с AM и смехин с Фризолaк, но мисля да се върна към аптамила, защото акото му се промени, стана много по-гъсто и е тъмно зелено! немога да си го обясня, ама май от Фризолaка ще да е. От аптамила нямаше такива цветове и консистенции.

# 9
  • Мнения: 2 047
   И аз топля водата на микровълновата (след като на няколко пъти я забравях на котлона), мисля че няма проблем.
   След кърмата може и да не хареса АМ и да се наложи да пробваш различни марки.

Общи условия

Активация на акаунт