мами,които гледат куче и бебе едновременно,моля за съвет

  • 3 929
  • 9
  •   1
Отговори
Мами?От два дни си имам едно сладко чихуахуа и след като ми отмина еуфорията от първите часове,започнах да си мисля че съпругът ми има право...накратко:правим опити за бебе и с нетърпение очакваме всеки месец бебчо да се получи,моят мъж смята,че кучето ще пречи/за справка-ваксинирано и обезпаразитено е и има хигиенни навици/.Вече и аз взех да се притеснявам,дали това кученце може да докара някаква болест или кой знае какво друго.Опитвам се да поддържам изрядна хигиена вкъщи,дори съпругът ми смята,че понякога прекалявам.Ще съм мн благодарна на мамите,които ми отговорят,защото съм мн притеснена....

# 1
  • София
  • Мнения: 896
Здравей,
Ще получиш противоположни мнения, но ще трябва да прецените и решите вие.
Аз ще ти кажа как е при нас. Преди да се роди малката ми дъщеря, тя е вече на 5г., имахме две немски овчарки, един пекинез и един черен котарак. Съвсем наскоро мъжката немска овчарка почина, защото беше много стар. Кучетата си имат място и по стаите не влизат, само котарака ходи навсякъде.
Ако научиш кучето да не влиза в стаите, няма да имаш проблем. Но задълженията покрай него си остават. Всекидневните разходки, миенето след всяко излизане, ресане, къпане и т.н. Всекидневното чистене и миене на пода е друга част от програмата. За болестите - до сега не сме имали такъв проблем, вече над 10 години.
Обаче кучето е страхотен приятел и другар в игрите, дарява обич и признателност безрезервно.
  bouquet

# 2
Хм,мами?Никоя ли не гледа куче + бебе?Моля-я...

# 3
  • Мнения: 668
Ние таман си взехме куче - немска овчарка - и забременях. Освен това имахме и 3 котки. Изобщо никой не си е помислял да махнем някоя от животинките.
Както ти е писала и Bise, кучето няма какво да прави в детската стая, но пък от котките няма отърване.
В интерес на истината, кучето може да ти помогне за забременееш по-бързо - просто защото няма да мислиш само за това Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 8 348
аз гледах едно време куче и бебе
просто не го пускапх в стаята на бебето
после вече нямаше отърване, но с много къпане /ежемесечно/ и редовно ваксиниране всичко си беше наред
просто внимаваш, а детето си расте естествено

# 5
Мн.благодаря на всички,но аз сега се сетих за конкретен въпрос-това че имам куче ,че го къпя и там разните му работи ,които се правят ще навредят ли на плода,за вече родено бебе,естествено че хигиената ще е на първо място...Та ,вреди ли -нещо като при котките и болестите които пренасят на бременните..

# 6
  • София
  • Мнения: 8 348
тези болести можеш да си ги хванеш и без котка и куче
не мисля, че може да ти навреди
а котките не пренасят чак толкова неща, повечето са слухове

# 7
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
 PeaceНе се притеснявай скъпа ! гледай си спокойно кучето ! щом е ваксинирано  и т.н. няма никакъв проблем !

# 8
  • Мнения: 15
Според мен изобщо няма да навреди на детето!
За бебе е хубаво да израстне  още от раждането с животинка.Особено ,ако е единствено дете е задължително.Така ще опознае от малко животните ,за да не го е страх безпричинно и ще има чудесен приятел в игрите.
Ние имахме две котки преди да забременея.Бабите настояваха на всяка цена да се махнат,че бебето щяло да се роди със заешка устна #Crazy  smile3534 -пълни простотии!Не ги послушахме, но като навлязох в четвъртия месец,атаките им станаха нетърпими и дадохме котетата на едно семейство,но те ги изхвърлиха newsm45.Толкова много плакахме.
Бебето се роди нормално,въпреки атаките на бабите,че до 4 месец,се развивали органите и бебето щяло да бъде "изрод".
Една седмица след бебчо,отново си взехме котка(беше при нас,докато не умря от старост на 13 години).Синът ми вече беше и той на тринадесет и плака все едно е умрял близък човек.
Понеже не слагах на бебето денонощно шапчица(само първата седмица),когато нощите се застудяваха,котето отиваше и се увиваше около главата на Бебчо като шал. И това го правеше само зимата.Малко след това си взехме и куче.Детето свикна да обича животните,да не ги тормози , а и наистина играеше с тях,че ни остана едничко(детето).

# 9
  • Мнения: 3 622
Синът ми е на 9 години, а кучето ми на 10 години. Още преди да разбера че съм бременна ми подариха кучето и няколко месеца по късно разбрах, че съм бременна. Никога не съм мислила да махна кучето. Гледах ги и двамата и нямах никакви проблеми. Синът ми израсна заедно с кучето. Мисля  че няма за какво да се притесняваш, когато водиш редовно кучето на прегледи за ваксини и обезпаразитявания.   Laughing

Общи условия

Активация на акаунт