колко дълго е дългото кърмене

  • 1 163
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 568
До кога е нормално да се кърми едно бебе, вие дългокърмещи мами до кога кърмихте?
Първото ми дете се отказа на около годинка и 1-2 месеца, като накрая сучеше само вечер за приспиване...втората маймуна е на 10 месеца, суче си по 4-5 пъти на ден и не дава никакви признаци, че ще спира Simple Smile Хапва и твърди храни, но сученето е основно.
Свекър ми ми разказа, че едно време жените кърмели до 2-3 години и за да се аткаже детето си слагали в пазвите бодлива четка Grinning

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Учените приемат за нормална възраст до 7 години... което не значи, че трябва да се кърми дотогава Laughing
Има няколко хубави статии в Библиотеката в раздел кърмене на дете над годинка - погледни Wink

# 2
  • Мнения: 1 427
В България кърменето над 3 месеца се смята за дълго....за съжаление.Тук във форумът-кърменето над година, две...За мене лично дълго е кърменето над 2 годишна възраст(ние сме вече в таз категория Laughing) Въпрос на гледна точка. Wink

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Аз съм кърмила до 1г и 3м. Който както иска. Аз за себе си прецених, че кърменето на тази възраст му беше станало навик, а не необходимост.

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Моето обяснение за нормално е докогато майката и бебето имат желание и се чувстват комфортно с кърменето Grinning
Ева е на 2г3м и никак не клоним към отбиване.
Иначе под дълго кърмене категоризирам това над 1г.

# 5
  • Мнения: 8 917
При нас - над 2 години Mr. Green

# 6
  • Мнения: 1 101
А има ли майки, кърмили или кърмещи МОМЧЕНЦА над 2 г.? Ние натам вървим, но лееееко започва да ме притеснява момента с порастването и осъзнаването. Не са ми много ясни тези неща, но все пак е момченце, кърмене над 2-2,5 г. да не би да му остави някакви ....как да го нарека...."белези" върху психиката му? Уф, сложно е, не мога да обясня точно какво ме притеснява, дано някой е разбрал Embarassed Rolling Eyes Ако има някоя статийка за това, бих се радвала да я прочета.

п.с. Искам само да добавя, че е сериозно пристрастен към кърменето и се кърмим много често, когато сме заедно. Баща му се шегува, че ще стане "цицоман" Само това ако е проблема, няма да се притеснявам  Wink, ама....

# 7
  • Мнения: 289
Ами аз все още не смятам, че кърмя дълго  Rolling Eyes мисля че към 2 годинки може да се говори за дълго кърмене.. но ако времето минава така неусетно... току-виж след време се изкажа, че 2 г. не са нищо, ама 5 вече са си дълго кърмене Mr. Green
Аз лично имам чувството, че кърменето ни вече не е толкова за хранене, колкото за приспиване/ или укротяване  Wink има случаи, в които  цял следобед сме навън, и не се сещаме за кърмене - и едва вечерта се приспиваме така. Струва ми се, че в момента би могъл постепенно и без сътресения да се отбие... но на мен не ми се ще още. Ще се почудя още няколко месеца явно  Grinning пък после ще видим.

# 8
  • Мнения: 1 503
това ми прилича на "колко дълъг е дългият живот" hahaha(без обиди моля)
Зависи как го разбираш!
На мен като ме питаха преди повече от половин година дали кърмя и аз взема,че кажа "да",те ме поглеждаха ококорено и казваха"Браво!Много време сте издържали"Ама какво му беше многото още незнам.Все едно ми дрънкаха медалите Joy
М/у другото,из нашия район преди 30 и повече години всички(които аз познавам де)са кърмели над годинка.Свекито ми (да я похваля де)е кърмила до година и 8 месеца и то на поискване Naughty

Сиска-А за това ,че е Момченце,мисля че не трябва да ти пука.Ти нали го храниш от там?!

# 9
  • Мнения: 568
"това ми прилича на "колко дълъг е дългият живот" - ами дааа и за дългия живот си има параметри. Имаше в родилното една симпатична циганка Силвето, която каза, че голямото и дете на 6 г. се връщало от градина и си сучело:)

# 10
  • Мнения: 753
Мисля, че у нас това понятие "дълго кърмене" е доста изкривено и в моя квартал колкото и да кърмя все ще ми казват, че е дълго Simple Smile)))
А иначе, днес една жена /баба/ ми каза, че "не разбирала кърмене след годинката - то нали вече си набавяло всичко от другите храни"?!
Simple Smile
Аз лично си мечтая да кърмя поне до година и половина и не смятам, че това е дълго /дай боже и повече!/

# 11
  • Варна
  • Мнения: 567
Както е казал един велик ум: "Всичко е относително"  Simple Smile
 Аз съм кърмена до 1г. и 4м., което е било дълго за времето си. При това майка ми е ходела и на работа.
Аз  още кърмя дъщеря си, тя е на 8м. и 21дни. За повечето хора около мен и това е много дълго. Но пък почти всички ми се радват за този "подвиг".
На когото както му е удобно, мир да има. Peace

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
А има ли майки, кърмили или кърмещи МОМЧЕНЦА над 2 г.? Ние натам вървим, но лееееко започва да ме притеснява момента с порастването и осъзнаването. Не са ми много ясни тези неща, но все пак е момченце, кърмене над 2-2,5 г. да не би да му остави някакви ....как да го нарека...."белези" върху психиката му? Уф, сложно е, не мога да обясня точно какво ме притеснява, дано някой е разбрал Embarassed Rolling Eyes Ако има някоя статийка за това, бих се радвала да я прочета.

п.с. Искам само да добавя, че е сериозно пристрастен към кърменето и се кърмим много често, когато сме заедно. Баща му се шегува, че ще стане "цицоман" Само това ако е проблема, няма да се притеснявам  Wink, ама....
Сиска, не, всичко е наред. Заради често срещаните такива притеснения и липсата на литература на български скоро говорих с психолог и съм го помолила да ни приготви четиво по темата. Но устно ме увери, че всички вужди източници, напротив, уверяват, че продължителното кърмене (докато детето иска) е добра основа и такива деца израстват по-независими и уверени, защото в ранно детство нуждите им са били посрещани и удовлетворявани. За деца и от двата пола важи Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 101
Благодаря, Бу, за успокоението  Simple Smile Като е готово четивото, метни го насам, моля  Party

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Разбира се Simple Smile то ще е от голям интерес и за мен самата.

Общи условия

Активация на акаунт