Отговори
  • Мнения: 898
Ако някой има впечатление и информация дали бактериални инфекции и всякакви други паразити влияят върху хормоналния статус, да сподели.....................
Имам предвид всякакви  хормони - полови, надбъбречни, щитовидни, хипофизни............

Последна редакция: вт, 27 мар 2007, 10:31 от МАРИЕЛАварна

# 1
  • Мнения: 4 306
Според предпоследния ми лекар, хроничните инфекции /примерно хламидия/ могат до доведат до промяна в хормоналния баланс. Освен думите му, подкрепа на тази теза нямам.

# 2
  • Мнения: 1 029
Незнам дали влияят, но е факт, че образуват доста проблеми, включително и сраствания.
Трябва да се излекуват задължително, преди каквито и да било опити, и с по-чести микробиологии да се следят гадните бактерии.
Аз съм най-доволна от имунолозите + антибиотици, като средства за лекуване.
Успех!

# 3
  • Мнения: 898
За срастванията е ясно, те са вече факт......................единствения вариант е инвитрото.................но на мен забременяването не ми решава проблема

Аз по принцип си имам хормонални проблеми и съм се примирила ......колкото е възможно.
Но в момента когата бяха открити доста напреднали инфекции накои от тях и активни .......................и съответните хормони се побъркаха толкова колкото никога до този момент.....................
Лекар ми заявява че няма нищо общо (и то не един а повече)...............но от друга страна лице от друга област на науката което не е лекар.........твърди че бактериалните инфекции оказват значително влияние върху хормоналния Статус..........................
И къде е точно истината.................така и не ми става ясно.......
Еееееееее  едно е ясно  където и да е истината трябва да се унищожат инфекциите..........................

# 4
  • Мнения: 656
На хормоналното състояние би трябвало да влиаят диетите - рязко отслабване и рязко напълняване. Някъде беше писано на момиче с много малко тегло за липса на месечен цикъл....

Отделно възпаление на яичниците според мен би могло да се отрази и на хормоните отделяни от яйчниците. Наскоро четох за ПЯН - някаква яйчникова недостатъчност беше - можела да се получи и от това и да доведе до преждевременна менопауза.

Общи условия

Активация на акаунт