Препоръка и препоръчител

  • 1 332
  • 4
  •   1
Отговори
Моля, ако някой е бил препоръчител , ходил е на среща със социален работник и си спомня какво точно са го питали освен това, което е написано в препоръката за осиновяване, да се включи в темата. Семейството на което съм дала препоръка ми е близко, но не знам детайли от живота им. Може би ще има въпроси на които няма да мога да отговоря. Помогнете!

# 1
  • Мнения: 2 722
Мила моя, не знам мнението на другите, но дори и да живееш с дадени хора ти пак не би могла да отговориш на някои от въпросите. Целта на разговора с теб е да се види твоята гледна точка - да бъде видяно семейството през твоите очи - никой не иска от теб да разказваш биографиите им.
Успокой се, щом са ти близки, значи имаш добро, положително мнение за тях - щом си им станала поръчител значи ги виждаш в представите си като родители - това е което се очаква от теб. Обясни защо им имаш доверие, какво харесваш в тях. Ето такива простички неща.
Желая ти успех, както и на твоите близки. Ще чакаме да чуем хубави новини  Peace

# 2
  • Мнения: 1 843
Знаеш ли, cucinca, един от препоръчителите ми беше моя приятелка от юношеството.
Когато социалната работничка я попитала каъв родител ще бъда според нея, тя отговорила: Не знам какъв родител ще бъде, но е знам, че е добър човек, а обикновено добрите хори са и добри родители...

Казвам ти го, не за да се тупна в гърдите (въпреки, че такъв просълзяващ комплимент рядко съм получавала), а за да ти кажа, че можеш да бъдеш искрена. Все пак препоръчителите, каквито и хора да са, не биха са нагърбили да станат такива, ако имат убедеността, че не ставаме да отгледаме едно дете. Най-малкото...

Успех!

# 3
# 4
Не се притеснявайте - освен споменатите въпроси, семействата, които ми бяха поръчители са ги питали дали често общуваме, контактна ли съм, общувам ли с хора - не се притеснявай, те изхождат от това, че на детето трябва да се осигури нормална семейна среда. Каквото добро ти е на сърцето за приятелката - кажи го. Въпреки, че на мен ми беше жал за поръчителите - те все са заети хора, със свои деца, а ги викаха в работно време. Безкрайно съм и благодарна!

Общи условия

Активация на акаунт