Отново будни!

  • 408
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 447
Мили мами, наскоро в една тема се бях похвалила, че бебчо почна да спинка от 8 до към 4-5-6 сутринта, да но започна да връща часовника и аз незам на какво се дължи това. Снощи се събуди в 1 и му дадох да папка, после в 3 и му addох бибата и после в 5 чак папкахме. Не му давам am след 8 давам да сукне, колкото иска. Снощи например се събуди в 1, нещо което бях забравила, че първи от може би месец. Имам няколко хипетези за връщането на часовника, а вие ще ми кажете дали някоя е възможна:

- започнах да давам вода в сутрешните часове, за да се отакаже и от това ядене и да яде направо в 6, понеже когато ставаше сучеше само еот едната и сапиваше като пън, и аз реших, че е жаден (впреки, че след 2 седмици борба върнах сукането в малките часове, но няма ефект за сега  #Crazy)
- смених am-то от Аптамил на Фризолак
- скок в растежа
- неразположение на организма - имаме лека хрема (това за последното бъдене - снощи)

Дайте ми съвет, защото когато не доспивам немога да направя папкане за бебо.

Благодаря.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 610
И ние до 3м си спеше повече и папкаше от 23 до 5-6-7ч,а сега от 20ч до към 2 и после в 5 и в 6,30 сме се наспали бодри-бодри #Crazyвече залитам от недоспиване,но се свиква.С баткото не съм спала по цяла нощ до около 2г.възраст.

# 2
  • Мнения: 4 242
Всъщност никога не съм отказвала кърмене, независимо кое време на денонощието е, но през първия месец имах усещане че ако не поспя като хората просто ще умра, и това се дължеше на събуждането и ставането до леглото на малката за да я накърмя. Реших проблема си от раз и то окончателно, започнах да спя с дъщеря си, в началото леко се разбуждах за да се наместя и да подам добре гърдата, скоро обаче и двете толкова се ошлайфахме че никой не се буди, включително таткото или баткото. И така си спим и се наспиваме чудесно вече 2г и 4мес Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 2 162
Ами възможно е да са всички, изброени от теб, предположения, а може и детето просто да си сменя режима. Моята дъщеря например от 3ти до към 5,5 месеца спеше от 22 до 06ч. непробудно и изведнъж започна да суче по 3-4 пъти през нощта.
Това с даването на вода в сутрешните часове не го разбрах много...Какво значение има дали суче от едната гърда или и от двете? Може да иска да похапне по- малко, а пък ако е жаден- той така или иначе си задоволява жаждата от предното мляко. Според мен е по- добре да го кърмиш, ако се буди през нощта- така ще стимулираш и лактацията, освен че ще ти е по- лесно от приготвянето на шишето. Пробвай да се кърмите легнали. Както Мери е казала в един момент дори няма да се будиш.
За адаптираното мляко- чувала съм, че някои от млеката не засищат толкова, колкото други. Можеш да попиташ в съседния форум какви са им наблюденията за Фризолака. Но по принцип е по- добре да суче по- често, отколкото да увеличаваш добавката (не знам какъв точно е вашият случай и дали ти е възможно да го правиш).

# 4
  • Русе
  • Мнения: 170
Всъщност никога не съм отказвала кърмене, независимо кое време на денонощието е, но през първия месец имах усещане че ако не поспя като хората просто ще умра, и това се дължеше на събуждането и ставането до леглото на малката за да я накърмя. Реших проблема си от раз и то окончателно, започнах да спя с дъщеря си, в началото леко се разбуждах за да се наместя и да подам добре гърдата, скоро обаче и двете толкова се ошлайфахме че никой не се буди, включително таткото или баткото. И така си спим и се наспиваме чудесно вече 2г и 4мес Grinning
Peace Peace Peace - и моята "тактика"  бе същата.
По темата : когато преди две седмици малката ми дъщеря имаше хрема също се будеше през час , два. Но именно, защото бебенцето е с хрема трябва да го кърмиш.Така по-лесно ще се справи с болестта.  Според мен не трябва да даваш вода, вместо хранене нощем. С АМ нямам опит, но ако има колики е възможно да се буди и от тях ...

# 5
  • Мнения: 4 447
Ами възможно е да са всички, изброени от теб, предположения, а може и детето просто да си сменя режима. Моята дъщеря например от 3ти до към 5,5 месеца спеше от 22 до 06ч. непробудно и изведнъж започна да суче по 3-4 пъти през нощта.
Това с даването на вода в сутрешните часове не го разбрах много...Какво значение има дали суче от едната гърда или и от двете? Може да иска да похапне по- малко, а пък ако е жаден- той така или иначе си задоволява жаждата от предното мляко. Според мен е по- добре да го кърмиш, ако се буди през нощта- така ще стимулираш и лактацията, освен че ще ти е по- лесно от приготвянето на шишето. Пробвай да се кърмите легнали. Както Мери е казала в един момент дори няма да се будиш.
За адаптираното мляко- чувала съм, че някои от млеката не засищат толкова, колкото други. Можеш да попиташ в съседния форум какви са им наблюденията за Фризолака. Но по принцип е по- добре да суче по- често, отколкото да увеличаваш добавката (не знам какъв точно е вашият случай и дали ти е възможно да го правиш).

Аз немога да кърмя легнала, пробвала съм в началото, но аз спя свита на кълбо почти, а сбебчо това не става, защото трябва да съм почти опъната, а това довежда до недоспиване, болки в кръста и врата и т.н. А вече си го кърмя като посика вечерта, но ако се разбуди леко, му давам бибата. Довечера ще пробвам пак с предното AM да видим. Сутринта имах повече мялко отколкото до сега, близо месец вече май съм в кърмаческа криза и съм сигурна, че ако имах повече крума за да има да яде всеки път ще забрави за биберона, ама псуто, не достига за сега. С хремата почти съм се справила, с едно хомеопатично иалче, който е заинтересован мога да му кажа:)

# 6
  • Мнения: 4 447
Всъщност никога не съм отказвала кърмене, независимо кое време на денонощието е, но през първия месец имах усещане че ако не поспя като хората просто ще умра, и това се дължеше на събуждането и ставането до леглото на малката за да я накърмя. Реших проблема си от раз и то окончателно, започнах да спя с дъщеря си, в началото леко се разбуждах за да се наместя и да подам добре гърдата, скоро обаче и двете толкова се ошлайфахме че никой не се буди, включително таткото или баткото. И така си спим и се наспиваме чудесно вече 2г и 4мес Grinning
Peace Peace Peace - и моята "тактика"  бе същата.
По темата : когато преди две седмици малката ми дъщеря имаше хрема също се будеше през час , два. Но именно, защото бебенцето е с хрема трябва да го кърмиш.Така по-лесно ще се справи с болестта.  Според мен не трябва да даваш вода, вместо хранене нощем. С АМ нямам опит, но ако има колики е възможно да се буди и от тях ...

О, ние доста отдавна нямаме вече колики, така че не е от това, той като се събуди не плаче, размрънква се или се разпъква малко по-силно, ако реша да му сменя памперса или неможе да си намери бибaта:)

# 7
  • Мнения: 4 242
Да не би да спите на топло и поради запролетяването на човечето да му става усилно. Бебетата (почти) винаги спят чудесно на студено.
А може и зъбки да започвяат да ви мъчат (не виждам възрастта всъщност), зъбите започват да болят далеч преди да се покажат.

Общи условия

Активация на акаунт