Малка ли съм за дете?

  • 4 708
  • 65
  •   1
Отговори
Здравейте! Simple Smile
Много ми харесват типично женските разгоори в този сайт и реших и аз да се включа, за да ми помогнете като странични хра и в същото време - приятели.
Като всяко момиче и аз от малка си представям, че съм майка.От няколко месеца обаче, започнах сериозно да искам дете, въпреки че нямам сериозен приятел.Просто си го мисля много често и като споделя с някого отговорът е "Ти луда ли си?Да си съсипваш живота от 20-годишна!".Не че съм тръгнала да забременявам и да раждам, но тези думи много ме объркват.Не смятам, че аз не съм в час.Но все пак искам и някой друг да ми каже,че в никакъв случай не е лошо да си мислиш за деца на моята възраст.На всичкото отгоре съм много зряла за възрастта си.Винаги съм се събирала с по-големи от мен и съм преживяла доста неща,затова смятам,че не съм "малко момиченце"... А и хората,които добре ме познават го знаят.Не знам защо обаче, като си помислят, че съм на 20 и...откачат!Луда работа...Какво ще кажете вие? Да ходя ли на психиатър или да пратя всички други при такъв?   smile3503

# 1
  • София
  • Мнения: 626
Моята майка казва-"Ще дойде ден в който много ще искаш да имаш дете"
На мен ми се случи,така,че възраста според мен няма никакво значение.
Това е много хубаво,че го искаш..дано да се осъществи.
Успех  bouquet

# 2
  • Мнения: 9 063
Разбира се, че не е лошо да си мислиш за деца, какво като си на 20 Grinning
Има обаче една подробност: това дете трябва да си имам и тати, така че не се ослушвай Flutter
Когато намериш подходящия мъж и когато и двамата го искате - тогава мисля, че моментът ще е подходящ наистина.
  bouquet

# 3
  • Мнения: 474
Здравей,
чак пък за психиатър .. Laughing Няма нищо лошо в това да искаш дете, но разбирам и реакцията на околните ти приятели. Със сигурност тя е продиктувана от това, че нямаш сериозен приятел и си наистина много младичка. Ако имаш гадже и представяш нещата от ъгъла "ние вече искаме дете"- няма да има такива остри реакции. А и не пишеш дали още учиш или смяташ да следваш- това също може де бъъде повод да те обявят за "луда". Но предполагам, че ти доверяваш желанието си бебе ей така и всички си представят- младо само момиче с бебе на ръце = край на дискотеките, край на кафетата, затворена в къщи и по градинките с плачещото бебе, смяна на памперси и готвене на манджи вместо да работиш или учиш, да пътуваш и т.н. Всъщност аз на твоите години също мечтаех за малко сладко бебче, но в реда: първо мечтая да срещна голямата любов и после - да си направим прекрасно бебе.
Ей, върна ме в най-хубавите ми млади години!  Laughing  

# 4
  • Мнения: 6 991
Аз съм на 22.
Дете искам от както се помня. Казвах, че като завърша и дойда в София, ще си родя. На 19. Ми не си родих, нямах си подходящ татко Laughing
Сега татко си имам , обаче и други фактори има  Confused, та и аз за мое съжаление не съм тръгнала да забременявам и раждам още.
А това със съсипването на живота и на мен са ми го казвали. Аз лично не мога да разбера какво толкова ще си съсипя, като и без това нито кариера искам да гоня, нито научни звания. И сега ми го казват. Ще ми го казват сигурно до 25, после ще казват - ама защо нямате бебе, ама проблеми ли имате. То угодия на хорския акъл няма.
Така че ако се чувстваш сигурна в себе си, достатъчно силна и отговорна, и имаш бъдещия татко до себе си - няма лошо и сега да тръгнеш да раждаш Wink

# 5
  • Мнения: 284
аз също съм на 20г и искам бебе,имам си и кандидат татко, но има и други неща за сега нямаме собствено жилище ,аз искам и да следвам,но пък не сме спирали да мислим за бебе  Hug намери човека и действай по въпроса и то с отговорност това ще ти кажа,а възрастта няма значение поне за мен!

# 6
  • Мнения: 701
Няма значение на колко години си.
Важно е до колко си осмислила решението си за бебе,дали има двама които го искат и готови ли са да поемат целоживотна отговорност за това дете.
Едно бебе си е сериозна крачка.
А относно годините-аз ще имам първото си на 27;братовчедка ми роди своето едва на 17,но не съм чула да съжалява за появата му...Вече 13 години се радват на непланираното щастие,което ги сполетя...Общо взето,който когато се почувства готов.

# 7
  • Русе
  • Мнения: 2 354
не слушай хората! В един момент ти сама се усещаш готова да станеш майка, без значение на колко години си!

# 8
  • Мнения: 2 309
Що се отнася до съсипването на живота,може да го направиш и без дете,нали!?!?!?
Така че майната на тези,които смятат децата за врагове Sick

# 9
  • Мнения: 389
Всеки узрява различно за това.Не може да се каже, че има някаква възраст, просто е много индивидуално.Щом го чувстваш и го искаш, предполагам си готова.Виж моят биологичен часовник чак сега зазвъня - на 29г  Whistling

# 10
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 800
Ми на 20 съм и аз. Искам бебе и обожавам децата - май затова съм и в този форум... И съм с човека от който искам да го имам. Спирам се обаче сама с малкото здрав разум който ми е останал, в смисъл такъв че съм още първи курс, редовно, специалност която изисква ужасно много труд, работа нямам, на квартира сме с приятеля ми с още 3ма човека - петима общо в двустаен... Да не говорим и че искам да съм сигурна, че съм достатъчно подготвена психически за едно дете.
Не че ако забременея ще го махна - оставям го до две и ще си го гледкам и разнасям даже из университета Laughing Ще му пея и ще му свиря на пиано. Ау-у, стига че се размечтах!
Все пак искам всичко да си е подред... да си имаме жилище, да се оженим и тогава...

# 11
  • София
  • Мнения: 35 817
Едно бебе не е импулсивна прищявка. Трябва добре да се обмисли подобна стъпка.
  Grinning

# 12
  • Мнения: 1 668
Жени20, много рядко жените на тези години осъзнават какво е детето! То не е просто сладко, пухкаво бебче, на която да се радваш, а е голяма отговорност. Обикновенно след ранна бременност децата страдат - или спят в другата стая по купоните или пък стават постоянни посетители на бабин дом. На всичкото отгоре това е и скъпо удоволствие - не е лесен избора дали да купиш примерно антибьотк за 2.50 лева и да му повредиш стомаха ама да имаш пари за тока или да купиш този от 50 и да стоиш на свещи. Или дали да купиш кило нитратни картофи от пазара за 1 лев за да имаш пари или да купуваш пюрета от 2.50 бройката и да нямаш пари за нищо. Затова за да имаш дете трябва на първо място да си добре материално, за да можеш да му осигуриш това, от което има нужда - добра храна, добро здравеопазване \което за съжаление е платено\, добро образование или пък да си достатъчно дебелокожа, че да не ти пука! Отделно трябва да имаш свестен човек до себе си за да можеш да разчиташ на него и по отношение на възпитание, на финансова и психическа подкрепа. Изобщо непосилни задачи, освен ако нямаш богати родители, които да те подкрепят з да не мислиш за тези прозаични неща.
Аз лично също отдавна мечтая за дете, но имах здрав разум, че да осъзная отговорността от подобна постъпка. Никога не съм си представяла, че ще бъда кариеристка, но на финала станах - пак заради бебето!По много причини - първо, за да може да има спокйно детство, а и добър пример в наше лице.

# 13
  • Мнения: 87
Жената усеща кога е готова! Wink
....но трябва да знае че това е голяма отговорност!
И да си даде сметка-сега ли е момента!!!???

# 14
  • Мнения: 2 270
Не ти е рано за дете - стига това да не е моментна прищявка, а осъзнато решение . . .
Аз до преди година и половина дори не си и помислях за дете, в случаите на закъснение с треперещи ръце държах тестовете, молейки се чертата да е една . . . сега обаче нямам по-голямо желание от това да разбера, че чакам бебче . . .
Много е индивидуално - при някои това осъзнато желание и решение идва по-рано, при други, като мен - по късно . . .

Общи условия

Активация на акаунт