Кога се записва за 1-ви клас?

  • 2 205
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 343
Моля кажете, ако знаете, кога се подават документи за записване в първи клас. И има ли възможност поради много желаещи някой да отпадне? И за приемни изпити, ако някой знае ... За нормално училище става въпрос - небезизвестната Бастилия (31-во в София).

# 1
Здравей
Доколкото знам в повечето у-ща в София документи се подават на 01.04 или през април, въпроса е дали ще има места в у-щето което сте избрали, изпити има в някой,  за бастилията доколкото знам има но не съм сигурна ...най добре да проврите в канцеларята на съответното у-ще. Успехи Simple Smile, в нашето(41 ) бяха споменали че можело и по ранно да се подават документи но засега не са казали нищо.

# 2
  • Мнения: 2 051
Записах сина си през м. май. При нас минаха даже по апартаментите да сверяват информацията за да не пропуснат някой първолак.
За държавно училище няма опасност никой да отпадне.  Сега в първи клас постъпват децата родени в годините на най-жесток спад на раждаемостта и паралелките непрекъснато намаляват.
За изпити не мога нищо да ти кажа.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 513
Първо уточнявам, че пиша за опита си с централните училища във Варна.:
Миналата година за първи път въведоха задължителна предучилищна група за кандидат първокласниците. При завършването и, издаваха един документ, без който неможеше да се запише детето в първи клас. Това при нас стана в края на месец май.
Училищата, които имат изпит, правят предварителна родителска среща, на която обясняват кога и как ще протече изпита.
Останалите училища записват желаещите ученици в реда на подаване на това свидетелство и само с него. Т.е., който го няма -не го записват.
Поради това, че не се знае дали детето ще издържи изпита в "елитното училище", родителите му го записват и някъде другаде. Съответно, ако го приемат с изпит, му изтеглят документите и освобождават место за резерва.
Направо си е като кандидатсване в гимназия! Twisted Evil
Колкото по-напред си в списъка, толкова по-голям шанс има детето ти да е прието. При нас миналата година приема на първокласниците завърши в края на месец юни, когато единственото училище с изпит приключи с приема си.
 #Shocked

# 4
  • Мнения: 343
A знаете ли мога ли да си избера учителка?
Чух много добри отзиви за една от учителките, които на септември ще поеме 1 клас.

# 5
Да можеш стига да има места при нея Simple Smile, доколкото знам при добрите трудно става , при записването трябва да уточниш при коя искаш Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 051
Цитат на: lydi
Училищата, които имат изпит, правят предварителна родителска среща, на която обясняват кога и как ще протече изпита.

Лиди, в какво се състоеше изпита?

# 7
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: vedrra
Цитат на: lydi
Училищата, които имат изпит, правят предварителна родителска среща, на която обясняват кога и как ще протече изпита.

Лиди, в какво се състоеше изпита?


 Arrow ами не съм Лиди, но и щерката държа изпит за 1-ви клас, за това си позволявам и аз да отговоря!
Наистина имаше разяснителна среща с родителите и в дена на изпита всяко дете имаше съответната подготовка.
Дъщеря ми кандидатсва с рисуване и музика. Приеха я и на 2-те места, но тя предпочете рисуването   redecoration .

Съвет към родители на 1-вокласници   umnikuu :
Проучете и разгледайте у-щата, които искате да посещават вашите деца. Подайте си фокументи в няколко и после преценете, кое избирате. Аз постъпих по този начин и не съжалявам. До май месец е хубаво да сте си подали документите.
Успех на вашите деца желая  thumbsup !

# 8
  • Варна
  • Мнения: 513
Синът ми не е държал изпит, но това което знам от приятелски деца е:
- разказ по картинка
- кое е общото или кое е излишното в група предмети
- обяснение на някаква дума
и все неща от този род.  Това мисля го правят в предучилищната.
При нас. при подаването на документите можеше да напишеш при кой учител искаш да бъде детето ти. Оказа се, че всички искат да са при една и съща учителка  Twisted Evil  #Shocked

# 9
  • Мнения: 343
Цитат на: Шани
Дъщеря ми кандидатсва с рисуване и музика. Приеха я и на 2-те места, но тя предпочете рисуването   redecoration .


Ако не е тайна, кое е това училище с рисуване и музика??
Щерка ми пее в Пим Пам и мисля, че нещо такова ще е добре за нея.

# 10
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: Jenny
Цитат на: Шани
Дъщеря ми кандидатсва с рисуване и музика. Приеха я и на 2-те места, но тя предпочете рисуването   redecoration .


Ако не е тайна, кое е това училище с рисуване и музика??


Това:
http://www.144sou.hit.bg/

Общи условия

Активация на акаунт