Дали суче ефективно

  • 341
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 616
Започвам да се притеснявам дали моят младеж суче ефективно-стои ми на гърдата или и на двете, зависи, по около 30-40 мин., общо, понякога е стоял до час, че и нагоре и в момента, в който го оставя започва пак да търси с устичка, а аз имам кърма, изцеждам и замръзявам даже, каква може да е причината и какво да правя?

# 1
  • София
  • Мнения: 293
честито бебче!
това е нормалното поведение на толкова малко детенце. за да си сигурна, че яде достатъчно продължавай в същия дух - предлагаш винаги щом ти се струва, че иска да суче - първо едната гърда, суче докато се откаже само. ако не е заспало, оригваш и предлагаш и втората гърда.
за твое успокоение можеш да следиш броя на нааканите и напишканите памперси - трябва да ака всеки ден на тази възраст и да има няколко обилно напишкани памперса (трябва да пишка около 12 пъти за едно денонощие). ако всичките условия по-горе са спазени - значи всичко е наред.
можеш да прочетеш повече в библиотеката на форума тук.

# 2
  • Мнения: 2 616
А акането се справяме-пълним по 2-4 бр памперса, предполагам с пишкането също  baby_neutral

# 3
  • Мнения: 753
И при мен беше така! Спинкаше си на гърдата и като решавах да го сложа да спи, той засукваше:)
Просто си се гушкахме дълго и той си сучеше колкото си искаше.
Не можех да зная дали суче добре,но не се и поддадох на "проба с изпомпване" / и добре, че стана така, че щях да се отчаям - бебо на моменти не оставаше за изпомпване Simple Smile/.
Не се притеснявай!

Последна редакция: ср, 28 мар 2007, 00:09 от ayas

# 4
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Нормално поведение на толкова малко бебе. То не само се храни, а и открива сигурност и нежност в прегръдките на мама. И ние се хранехме така. Нищо необезспокоително не виждам.
Акането не е критерий. При някои изключително кърмени бебета кърмата се усвоява на 100% от организма и е възможно да не акат и 10 дни. Това не е запек, а е напълно нормално. Броят се напишканите памперси, и то ако не предлагаш вода, сок, чай и т.н., трябва да е само на кърма.
Ако е спокойно между храненията, всичко е наред. Особено като се има впредвид, че и изцеждаш след него. Но не прекалявай с изцеждането, само при напрежение в гърдите, да не си докараш някоя хиперлактация.
За твое успокоение можеш да поискаш от педито да направи едно теглене, но и това не е точен критерий, защото е възможно все още да не е възвърнало рожденото си тегло.
Спокойно си гушкай бебчето!

# 5
  • София
  • Мнения: 2 162
Както са ти казали повечето бебчета сучат в началото по- продължително и това не трябва да те притеснява. Те търсят гърдата не само, когато са гладни, но и за успокоение, при дискомфорт (напр. колики) и т.н. Виж тук. Бебо получава достатъчно мляко, ако:
-наддава добре;
-пълни по 5-6 мокри памперса; можеш да си направиш "контролен памперс" като изсипеш 100мл вода в един, за да видиш колко пълен да е "напълнения" памперс и после почваш да броиш;
-ако засуква гърдата и суче ритмично и чуваш как преглъща периодично докато суче; може да си почива или да заспива, но по- голямата част от храненето трябва да суче енергично;
Ето една статия за компресия на гърдата, която може да ти е от полза. В нея е даден и линк с видео как трябва да изглежда активното сучене.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3683

Най- сигурния индикатор обаче е как наддава бебето. Това естествено не означава да започнеш да го теглиш на всяко хранене. Сигурна съм, че като отидете на следващата консултация и ще се успокоиш. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт