Мързеливо око - кога, при кой лекар

  • 724
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Здравейте на всички мами!
Прочетох темите от търсачката, но там се дискутира лечение на по- големи деца, а искам да попитам за дъщеричката ми, която е на 1 г и 6 м.
Когато беше на 10 м започна да криви лявото оченце. Тогава имаше повече теми в търсачката и четох, че й е рано за преглед. Нашата педиатърка каза, че преглед на очи се прави след 2 г възраст. След годинката проблема напълно изчезна и аз се успокоих, че всичко е наред. Сега от няколко дни забелязвам, че пак е започнала и пак лявото око. Притесняваме много този проблем. Да добавя, че дъщеря ми е родена недоносена, беше седмица в кувьоз и когато стана на 3 месеца я водих на офталмолог при проф. Петя Василева, но не съм доволна от нея.
Моля мамите с този проблем да споделят кога да я заведа - сега или да изчакам до 2 г; по- рано по- добре ли ще е или да изчакам; при кой специалист - мисля, че бях чела за Детската очна клиника към Александровска, но съм забравила.
Благодаря Ви много предварително!

# 1
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Здрасти,

И аз съм с мързеливо ляво око, и при мен се проявило горе-долу на възрастта на твоето детенце.

Когато бях на около 3-4 години, се опитваха да затварят дясното с капаче на очилото, за да може мързеливото ляво да промени функцията си. Е да, ама не стана.

И до ден днешен съм си така. Кривогледството се израства с възрастта. Не съм кривогледа, искам да кажа.

Но при преглед при офталмолог винаги се отчита, че имам мързеливо ляво око.

# 2
  • Мнения: 189
Отиди на добър лекар, дъщеря ми е на 7 и изпуснахме всичики срокове за лечение. Сега си остава така за съжаление. Това е от некадърни лекари, иначе и тя е недоносена и т.н. С две думи препоръчвам ти Д-р Топов. Ако си видяла моите писаници във форума ще забележиш, че съм обиколила всички живи лекари в София, даже и прави операция доц. Алесиева. Ако искаш координати ще ти ги дам. Не се бави, защото кривогледството "не се израства", а може да дойде момент в който вече само можеш да го корегираш козметично, но ще си остане със слабо зрение. Ако ти трябва още инфо пиши на лична. Първи преглед се прави до 1 годинка на бебе и след това на 3 г. На дъщеря ми и сложих очила на 1.1 г. Не губи ценно време това е зрение.

# 3
  • София, център
  • Мнения: 3 455
защото кривогледството "не се израства"

Е, хайде, не се израства...израства се, и аз съм жив пример за това. Без операции и без очила.

Но зависи все пак каква точно е диагнозата на детенцето.

Иначе д-рите Топов и Кемилев от Детска Очна Клиника са за препоръчване.

тел. за записвания: 9230 576

# 4
  • Мнения: 630
Нашата педиатърка каза, че преглед на очи се прави след 2 г възраст.
Благодаря Ви много предварително!

Това е пълна глупост, на мен ми бяха казали ,че до 1г. не можело, а се оказа, че въобще не е така. Ние ходихме на очен лекар на 7м. при д-р Галя Димитрова. Бяха ми я препоръчали и ми направи доста добро впечатление. Мога да ти дам координати ако искаш.

Общи условия

Активация на акаунт