Как изглежда алергичен обрив по лицето?

  • 1 701
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 555
Здравейте, сутринта забелязах червени петна по лицето на Радинка с различна големина и форма, най-големи са под очичките до нослето, има и по челото, брадичката и по вратлето отзад, видях и няколко по слабините, но много по-бледи. Вчера следобед и дадох колкото грахово зрънце от една юфка с яйчен прах. Знам, че не трябва, но тя ми се навря в купата. Дали е от това. Преди ден имаше висока Т и съм давала Панадол, Ефералган и Хустажил(сироп за кашлица с мащерка). Дайте идеи какво може да е, че май стават все по-ярки.

# 1
  • Мнения: 3 116
Най-добре да я види педиатър, да не се окаже някоя шарка с тази температурка  Thinking

# 2
  • София
  • Мнения: 555
Ами тя от вчера няма Т newsm78, пък и нали при шарките първо избива по коремчето

# 3
  • Мнения: 3 116
При нас се получи така, 3 дни температура, на 5 ден обрив, започна от главата.

Обривите при шарките са различни и специфични. Този обрив по слабините и по главичката ме навежда на мисълта че може и да е шарка, без да съм лекар де Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 555
Говирих с лекаря, каза че било шеста болест(каквото и да значи това) не спадало към шарките, причинявало се от херпени вируси и сега не било заразно. А вече имаме и по коремчето и гръбчето дребни точици.

# 5
  • Мнения: 3 116
Мда, и при нас беше шеста болест (това което ти описах) Simple Smile

За 2 дни обрива ще изчезне.

Всъщност шестата болест някои лекари я водят за шарка заради рубеолоподобния обрив. Иначе наистина не е заразна  Simple Smile

 Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт