Врата за баня?

  • 34 106
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 115
В къщи сме се заели с ремонт на банята и искаме да си сменим вратата. Въпроса ми е - възможно ли е да се направи само нова врата, а да си остане старата каса? И ако е възможно къде могат да ми я направят.  newsm78

# 1
  • Мнения: 8 999
Възможно е - наши приятели ще си сменят само крилото. Ще ги питам. А може върху старата рамка да си монтираш ПЕВЕЦЕ врата, заедно с касата й - това е едно много практично решение за баня.

# 2
  • Мнения: 115
Възможно е - наши приятели ще си сменят само крилото. Ще ги питам. А може върху старата рамка да си монтираш ПЕВЕЦЕ врата, заедно с касата й - това е едно много практично решение за баня.

Страхотно, попитай ги къде ще им правят крилото, а и от къде мога да поръчам тази ПВЦ врата?

# 3
  • Мнения: 8 999
За крилото ще кажа утре. А ПЕВЕЦЕ врата - от всяка фирма за такава дограма. Мисля, че е излишно да се набутваш със скъпа марка - аз съм проверявала при дистрибутори на Вайс профил и още някаква българска марка - в цвят златен дъб излизаше около 300 лева. Вместо стъклопакет слагат някаква плоскост или огледало. При други прятели е с огледало и е много елегантно и удобно.

# 4
  • Мнения: 505
Възможно е - наши приятели ще си сменят само крилото. Ще ги питам. А може върху старата рамка да си монтираш ПЕВЕЦЕ врата, заедно с касата й - това е едно много практично решение за баня.

Страхотно, попитай ги къде ще им правят крилото, а и от къде мога да поръчам тази ПВЦ врата?

Във всяка фирма за алуминиева дограма  Peace

# 5
  • Мнения: 115
За крилото ще кажа утре.

Ще очаквам, а и това с огледалото е много добра идея.
Благодаря ви, момичета.   bouquet

# 6
  • Мнения: 843
      Омръзна да ми гният вратите на банята,  та и ние решихме да е вариант с ПВЦ. Стана чудесно  с огледало. / от външната страна/ Цената преди 2 години беше около 200лв., от малка фирма.

# 7
  • Мнения: 115
Вайс профил ми даде цена от 534лв и ми казаха че изработват само от алуминий врати за баня, а една друга фирма /немска, но и забравих името/ ми каза 350лв, но искаше да я прави преди плочките, а не след като са налепени.
Ще се обаждам и на други, но кои се водят малки фирми и кои големи вече незнам.

А отвор за вратата на банята от 55см как ви се струва?

# 8
  • Мнения: 2 494
Имаше тема тук, но не мога да я намеря.
За банята е най-добре алуминиева врата.
Рамката +вратата се поръчват заедно.
Най-евтино е студен алуминии, с огледала от двете страни, ако е само от едната слагат някакъв материал, който оскъпява.
Ние ще поръчваме такава и мога да ти кажа и цените, които са ни дали няколко фирми:)
Размер 70*200
Валда-312 лв
Rolplast- 409
Sido 346
Aluplast 334
Agnesika plast 315
Това е с отстъпките от около 10% до края на месеца заради Стройкото!  Hug Whistling


# 9
  • Мнения: 115
Имаше тема тук, но не мога да я намеря.
За банята е най-добре алуминиева врата.
Рамката +вратата се поръчват заедно.
Най-евтино е студен алуминии, с огледала от двете страни, ако е само от едната слагат някакъв материал, който оскъпява.
Ние ще поръчваме такава и мога да ти кажа и цените, които са ни дали няколко фирми:)
Размер 70*200
Валда-312 лв
Rolplast- 409
Sido 346
Aluplast 334
Agnesika plast 315
Това е с отстъпките от около 10% до края на месеца заради Стройкото!  Hug Whistling


И на мен ми казаха, че алуминия е по-добър за врата на баня, но най-важно при мен е дали могат да покрият старата каса на вратата. А това за огледалата е много хитро и не знаех че е и най-евтино.
А вие ще си махате ли старата рамка на вратата?

# 10
  • Мнения: 62
Това за старата рамка на вратата и мен живо ме интересува. Когато правехме ремонт не ни достигнаха парите за нови врати а сега имаме пари и желание да сменим вратите, но не знам дали е възможно - но ако има вариант старата рамка да остане и някак си да се скрие ще е супер. Някой не може ли да покаже снимка на такава врата?  Нещо не мога да си я представя  newsm78             

# 11
  • Мнения: 843
Леле , че съм и аз.. вратата ни е алуминиева, добре , че попитах мъжът ми:-))

# 12
  • Мнения: 115
И аз бих искала да видя снимка, ако може на такава врата.

# 13
  • Мнения: 2 591
ние преди време мислехме по този въпрос, но все още не сме действали! единият вариант неоспоримо е алуминиева, а другият - врата-хармоника! аз не се реших обаче и все още ни стои този проблем!

и аз бих искала да видя снимки на такива врати  Praynig

# 14
  • Мнения: 8 999
Специалист ми каза, че по фирмите препоръчват алуминиеви врати, защото не могат да ги пробутат другаде. Но определено, щом твърди той така, бих предпочела ПВЦ, защото може да е с шарка на дърво, а не бяла или просто кафява. Виждала съм у познати и бяло ПВЦ, и цветно. Цветното стои по-елегантно, но и бялото си е добре - само дето се мърля повече. Ние на морето си монтирахме ПВЦ врата направо върху старата каса, защото щеше да падне голямо разбиване, ако бяхме решили да я изкъртим. Самата каса, която беше боядисана с блажна боя, остъргахме с препарат за сваляне на блажна боя - не остана съвсем чисто дърво /на места боята така беше проникнала в порите, че нямаше вадене, но и ни домързя накрая/ и след това намазахме с лак за дърво /както си беше на места със старата резедава боя/ - тъмно кафяв. Получи се много приятно - като антично дърво. Новата каса забиха директно в старата дървена. Говоря за външна врата на бунгало, което е брулено от вятър и мокрено от дъжд. В момента не мога да приложа снимки - след 2-3 месеца ще снимам творението ни. Яд ме е, че не се сетихме тогава от вътрешната страна на вратата да сложим огледало. Нашата е с плоскост. Наистина ПВЦ е по-скъпо от алуминий, но всичко зависи от размера, както знаете.

Общи условия

Активация на акаунт