Печени чушки с патладжан и домати на фурна

  • 6 133
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 784
Ей това нещо го готвя няколко пъти тази седмица и се котира много добре сред всички у дома - постещи и непостещи. Ако се употребяват замразени или консервирани продукти, става много бързо и лесно.

Продукти:
печени обелени чушки - ползвам замразени във фризера или консервирани в буркан - около 1/2-1 кг, в зависимост от тавата
печен и обелен патладжан - пак от фризера - 1бр.
домати - консервирани (може и пресни) - 1 буркан
чесън - 1 глава
брашно

В тавичка, намазана с олио се подреждат плътно чушките, всяка оваляна в брашно, на два реда един върху друг, като всеки ред се поръсва с малко сол и олио. Запичат се във фурната докато порозовеят. Върху тях се разстила (размазва се направо) един патладжан и се посолява. Върху него се слагат нарязани скилитки чесън, върху тях - доматите се разпределят равномерно (ако има сок в буркана - също се излива в тавата), може и магданоз да се сложи. Доматите се посоляват, поливат се с малко олио и пак във фурната - да се запекат и те.
Патладжана може и да се пропусне, но чесъна - не!
Ястието е много вкусно и студено.
Да ви е сладко!



# 1
  • Мнения: 119
Ох, прияде ми се  Laughing
Мерси за рецептичката, обзалагам се, че върви чудесно с плочка сиренце  Peace

# 2
  • Мнения: 151
Ох, прияде ми се  Laughing
Мерси за рецептичката, обзалагам се, че върви чудесно с плочка сиренце  Peace

И аз това си помислих. Ще го пробвам задължително. Благодаря за рецептата.  Peace

# 3
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ох, прияде ми се  Laughing
Мерси за рецептичката, обзалагам се, че върви чудесно с плочка сиренце  Peace
Върви върви Mr. Green
Това ми е любима лятна манжа Mr. Green само че аз слагам и лук и чубрица Flutter и в тенджера,а не в тава. Но твоята рецепта звучи супер Mr. Green Ще се пробва Peace

# 4
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Това е специалитет на свеки, мъжа ми страшно си пада по него.  Confused

Общи условия

Активация на акаунт