По колко вода на ден трябва да се дава на 3 месечно бебе

  • 19 928
  • 168
  •   1
Отговори
Здравейте,по колко грама вода на ден трябва да се дава на 3 месечно бебе.Благодаря предварително за отговорите bowuu Heart Eyes

Последна редакция: нд, 08 апр 2007, 23:11 от Vivi

# 1
  • Мнения: 46 504
По принцип нула грама (изключение правят вече зхранените, но на 3 месеца не би трябвало да е захранено).

# 2
  • Мнения: 254
ние сме на 3 месеца и половина кърмим се, изчеждам сокчета от ябълка и круша, а от 10 дена и пюре хапваме, вода давам колкото иска да пие и когато се сетя.

# 3
  • Мнения: 7 418
   Изобщо не трябва да се дава!!!Да не говорим за сокчета и пюрета,те са истинска отрова за толкова малко бебе! Weary

# 4
  • Мнения: 4 629
Не се дава вода на толкова малко бебе

# 5
  • Мнения: 254
   Изобщо не трябва да се дава!!!Да не говорим за сокчета и пюрета,те са истинска отрова за толкова малко бебе! Weary
Всеки сам си преценява, ако бебето е само на кърма може и без вода, но ако е на АМ се дава вода, все пак ако не е жадно няма да я пие. А за сокчетата ако му понасят добре  не виждам причина да не се дават. Аз давам вода от новородено, сокчета от 2 месечно.

# 6
  • Мнения: 574
Не се дава вода на толкова малко бебе
защо ли тогава ми набутаха шишето с вода още в родилния дом newsm78

# 7
  • София
  • Мнения: 897
С риск да ме линчуват аз казвам, че всеки организъм се нуждае от вода дори и толкова малко бебе. То самичко си показва дали има нужда от вода или не, но изплаквай му поне устичката с вода...  Wink

# 8
  • Мнения: 2 677
Не че не трябва да се дава, а не е задължително. Ако му се пие на детето вода - да пие, ако не - здраве да е! От кърмата или АМ-то си набавя необходимите течности.

# 9
  • Мнения: 7 418
Не се дава вода на толкова малко бебе
защо ли тогава ми набутаха шишето с вода още в родилния дом newsm78
    Има майки,дето все още дават вода на малките бебета,защото не знаят,че това е вредно!
    И на нас ни даваха шише с вода в родилния дом,с коментар,че просто така им е наредено.И аз се чудих,кой ли нарежда това и защо?

# 10
  • София
  • Мнения: 897
Селма, не се конфронтирам, но би ли обяснила какво и е вредното на водата, че аз лично не знам и се интересувам защо толкова я отричате тази вода... newsm78

# 11
  • Мнения: 2 274
николко  Peace и никакви сокчета

П.С. водата просто си я набавят от млякото, а сокчетата - само засилват коликите, заради плодовите киселини в тях! Е, ако бебето ми беше на АМ и имаше запек и аз щях да давам, но не сок, а пюре от круша, защото соковете дразнят много повече стомахчето  Peace!

Последна редакция: ср, 28 мар 2007, 19:32 от benighted

# 12
  • Мнения: 59
Аз също не съм давала вода до 6 месец,т.е. правих опити но малката не искаше да пие.Беше само на кърма ако това има значение,защото съм чувала че при кърмените бебета често срещано било да отказват вода.

# 13
  • Монреал
  • Мнения: 631

    Има майки,дето все още дават вода на малките бебета,защото не знаят,че това е вредно!

Моля ви, стига с тези крайни изказвания! Току виж, някоя майка е обезводнила детето си...колкото и голямо да е то..!

Водата е жизненоважна за всеки организъм!
Давайте, ако бебето не иска - само ще си покаже! Ако щете дори по лъжичка вода след хранене, само за изплакване на устичката, но предлагайте на детето!
Изказването, че водата е вредна за бебето, просто не мога да го повярвам!

# 14
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 984
Аз не давам вода (нищо, освен кърма), но педиатърът ме съветваше да го правя още от първия месец, а да давам сокче от ябълка - от началото на втория.

Общи условия

Активация на акаунт