започваме на 5.04 детска кухня

  • 1 312
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 603
По колко се дава от храната от детската кухня?
Как се започва с даването на такава храна.
Бебка е захранена с месни, зеленчукови, плодови пюрета и жълтък. Понякога давам и каши.
Постепенно ли е захранването на храната с детската кухня?

# 1
  • Мнения: 209
Ама не ви ли е много рано още за детска кухня??? Shocked Shocked Shocked

# 2
  • Мнения: 603
Педиатърката ни каза, че като стане на 6м - няма проблем. Попитах и в детската кухня - детето трябва да е на 6 м. Беба ги навършва на 5.4

# 3
  • София
  • Мнения: 10 825
И аз мисля, че ви е много рано. Но ти пък си захранила с всичко така като гледам. Така че щом си решила - давай не по 1-2 лъжички, а цялата порция, която по принцип яде детето

# 4
  • Мнения: 1 032
Аз метнах мойта дъщеря с детската кухня направо, без да захранвам, но тя беше значително по- голяма от вас и вече бях въвела доста храни.

# 5
детска кухня...знаеш ли какво се чудя - твоето беб има ли зъби, за да дъвче, или директно ще гълта- я го остави да си папка пюрета, няма да я изпуснете детската кухня. Това все пак е мое лично мнение, ти сама си преценяваш, но щом си пуснала този въпрос като тема, явно още се колебаеш...

# 6
  • Мнения: 2 936
според мен е рано...изчакай още месец !

# 7
  • Мнения: 6 607
Детската кухня има меню 1 ,което включва зеленчуково пюре и кисел.Аз кисела не го давам съмнителен ми е.
детска кухня...знаеш ли какво се чудя - твоето беб има ли зъби, за да дъвче, или директно ще гълта- я го остави да си папка пюрета, няма да я изпуснете детската кухня. Това все пак е мое лично мнение, ти сама си преценяваш, но щом си пуснала този въпрос като тема, явно още се колебаеш...
За какво са му зъбчета пюренцето си е добре пасирано?

# 8
  • Мнения: 1 157
Детската кухня има меню 1 ,което включва зеленчуково пюре и кисел.Аз кисела не го давам съмнителен ми е.
детска кухня...знаеш ли какво се чудя - твоето беб има ли зъби, за да дъвче, или директно ще гълта- я го остави да си папка пюрета, няма да я изпуснете детската кухня. Това все пак е мое лично мнение, ти сама си преценяваш, но щом си пуснала този въпрос като тема, явно още се колебаеш...
За какво са му зъбчета пюренцето си е добре пасирано?

На дет.кухня се започва с пюрета за който не са нужни зъби и ние започнахме на 6м. да ходим на дет.кухня без да имаме зъбчета ама много ги харесваше пюретата тя и до сега ги харесва манджите от кухнята,много съм доволна от дет.кухня  добре,че я има feeding

# 9
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Започнахме кухня на 8месеца и понеже малкия беше захранен със всичко дадох храната направо без захранване.

# 10
  • Мнения: 2 039
Ама не ви ли е много рано още за детска кухня??? Shocked Shocked Shocked

# 11
  • Мнения: 832
Детската кухня има меню 1 ,което включва зеленчуково пюре и кисел.Аз кисела не го давам съмнителен ми е.
детска кухня...знаеш ли какво се чудя - твоето беб има ли зъби, за да дъвче, или директно ще гълта- я го остави да си папка пюрета, няма да я изпуснете детската кухня. Това все пак е мое лично мнение, ти сама си преценяваш, но щом си пуснала този въпрос като тема, явно още се колебаеш...
За какво са му зъбчета пюренцето си е добре пасирано?

На дет.кухня се започва с пюрета за който не са нужни зъби и ние започнахме на 6м. да ходим на дет.кухня без да имаме зъбчета ама много ги харесваше пюретата тя и до сега ги харесва манджите от кухнята,много съм доволна от дет.кухня  добре,че я има feeding

Трябва да се уточни за млечна кухня ли става въпрос или за нормална, защото има разлика между двете. Като гледам така някои имат в предвид млечна кухня, щом говорят за пюрета. Ако ще взимате млечна, не ви е рано. Само, че при нас в София млечни кухни вече няма.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 298
И аз мисля, че още ви е рано и въпроса не е в зъбите.
Всяка нова храна следва да се въвежда внимателно - в малки количества и да наблюдаваш реакцията на организма, както и да не даваш едновременно повече от една нова храна.
Захранила си със зеленчукови пюрета, но успяла ли си да захраниш с повечето зеленчуци, използвани в кухните? Защото всеки зеленчук, който още не си дала, за твоето бебе е "нов храна". Обикновено в кухните оповестяват някакво име на манджата, но не и състава, т.е. ти дори няма да знаеш какво точно му даваш.
Ние на кухня тръгнахме след навършени 11 месеца.

# 13
  • Мнения: 6 607
Детската кухня има меню 1 ,което включва зеленчуково пюре и кисел.Аз кисела не го давам съмнителен ми е.
детска кухня...знаеш ли какво се чудя - твоето беб има ли зъби, за да дъвче, или директно ще гълта- я го остави да си папка пюрета, няма да я изпуснете детската кухня. Това все пак е мое лично мнение, ти сама си преценяваш, но щом си пуснала този въпрос като тема, явно още се колебаеш...
За какво са му зъбчета пюренцето си е добре пасирано?

На дет.кухня се започва с пюрета за който не са нужни зъби и ние започнахме на 6м. да ходим на дет.кухня без да имаме зъбчета ама много ги харесваше пюретата тя и до сега ги харесва манджите от кухнята,много съм доволна от дет.кухня  добре,че я има feeding

Трябва да се уточни за млечна кухня ли става въпрос или за нормална, защото има разлика между двете. Като гледам така някои имат в предвид млечна кухня, щом говорят за пюрета. Ако ще взимате млечна, не ви е рано. Само, че при нас в София млечни кухни вече няма.

Да, аз за млечна говоря.Но защо в София няма?Тук в Русе пред години имаше голям проблем със салмонела/не знам така ли се пише/ и от тогава много строго контролират храната.

# 14
  • Мнения: 603
И педиатърката каза че можем да ходим на кухня. Но каква е точно - млечна или детска - не знам. Проверих в кухнята до нас и ми отговориха, че може да започне с краната от кухнята като навърши 6м. Кухнята била на 2 групи - 1 и 2. За първа са храни за по - малки деца. Тя е до навършване на 10 месеца. После е кухня - 2 група.
Аз просто исках да разбера дали всичко трябва да давам да го изяде и как точно става захранването с храната.

Общи условия

Активация на акаунт