Гръцки острови

  • 6 372
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 562
Чудим се къде да почиваме с приятели и с деца това лято  newsm78 и проучваме Корфу, Санторини и други гръцки острови. Ако някой има преживявания там, да разказва  Praynig

# 1
  • край Дунав
  • Мнения: 2 173
Аз бях на Крит, ама не ти го препоръчвам. Сигурно по-надолу е по-хубаво.

# 2
  • Мнения: 369
Аз бях на Крит, ама не ти го препоръчвам. Сигурно по-надолу е по-хубаво.

Разкажи малко повече моля. Какво не ти хареса там?

# 3
  • София
  • Мнения: 1 439
Аз съм била на Тасос, разкошно е ! Зависи какво търсите - там е спокойно, чисто, красиво, има гора , морето е кристално:)

# 4
  • Мнения: 2 197
Аз съм била на Тасос, разкошно е ! Зависи какво търсите - там е спокойно, чисто, красиво, има гора , морето е кристално:)
Aз също съм била на о-в Тасос и много ми хареса. Бяхме в началото на май, на острова нямаше почти никой. Беше страхотно за плаж - около 25 градуса беше и трите дена. Умряхме от жега. Хотела беше малка приказка - с кафеварка, микровълнова, сушоар, хладилник и въобще всички екстри. Имаше и басейн пред самия хотел, а плажа беше на 20 метра от басейна. За капак си намерихме една кръчма , в която жената на собственика беше от Пловдив, та и двете вечери прекарахме супер. И цялата екскурзия (3 дена, с обиколка на острова, няколко курортни градчета и задължителния Солун) ни излезе 140 лв. Беше много приятно преживяване, особено обиколката на острова - половин ден гледаш невероятно чисто и красиво море.

# 5
  • Мнения: 2 575
Да ти кажа честно - Санторини е една приказка, но според мен не е за семейна почивка, а по-скоро за 2-3 дни само екскурзия до там. Ние бяхме на почивка на Крит миналата година ( преди сезона) и от там с бърз катамаран ходихме до Санторини. Много е красиво, каменисто, стръмно и величествено, но от към плажове е кофти. Има такива на Югоизточната част - широки с черен вулканичен пясък ( но там не видях хубави курорти), а красотата е на северния бряг - градчето Ойя, което пък няма плажове, а само мънички басейнчета по хотелите. Е, той самият остров е 28 км дълъг, така че с кола под наем не е проблем да се ходи навсякъде, но според мен пак казвам - не е за почивка с деца.
А на Корфу не съм била - само знам, че е много красив и зелен остров - пък и по-близичко Rolling Eyes
На Крит бях в такъв хотелски комплекс, който според мен е приказен за деца. И има доста такива комплекси - не знам защо skorpion не е доволна - зависи къде е била.
Ето малко снимки от двете места:

Крит:
http://asinka.multiply.com/photos/album/13

и Санторини:
http://asinka.multiply.com/photos/album/4

# 6
  • Мнения: 2 309
Да ви питам за Тасос - мислим да ходим там това лято с детето, четох обаче, че плажовете са трудно достъпни /какво ще рече това незнам/ и че са каменисти. Има ли такова нещо?

Извинявам се на авторката, че ползвам темата Hug

Асинка, снимките са божествени, особено Санторини ми е мечта отдавна Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 562
Благодаря, момичета   bouquet

Asinka, снимките са страхотни, а Карибите..WOW..Санторини май е само за романтична почивка, без деца  Wink
Кажи,моля, кой е хотела в Крит  Praynig

Тасос също ми харесва, близо е и може да отидем с колите.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Тасос  Peace
Мин. година бяхме там, тази- живи и здрави-пак, с младежа Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 2 210
Определено препоръчвам Тасос. На всеки завой по пътя има отделен плаж, има с много ситен хубав пясък, с черен едър пясък, с камъчета. Абсолютно разнообразие. Дори на големите плажове има максимум по един ред чадъри и то на разстояние 15-20м. един от друг, което в нашият случай (бяхме две семейства с двегодишни разбойници) беше идеалния вариант-не съм се притеснявала, че ще стъпи на нечия кърпа, ще напръска някой с пясък и пр. Адски спокойно, уредено и чисто. Цените са около 50% над тези в Равда , примерно (Бира-0.50евро по магазините, м/и 1-2 евро на капанчетата по плажа, фрапе- 1 евро.) Мога да кача снимки, ако някой го интересува. Ние бяхме в едно селце-Теологос, което не е директно на морето, а по навътре в планината (на 10км. от Потос).Принципно бях с огромни предубеждения към гърците, но останах очарована. За 6 дни, с пътя и ферибота (който в едната посока е 24Е за кола и двама възрастни), с ядене наполовина по ресторанти, наполовина вкъщи (бяхме на гости в една вила), без лишения и със закупени разни глезотийки-блузки, очила за гмуркане, маратонки на Таткото, играчки на малчо, с бензина, похарчихме 350Е. Което си е направо евтино на фона на десетдневната ни почивка в Ахелой Shocked.
Тази година твърдо ще летуваме там.

# 10
  • Мнения: 562
Тасос  Peace
Мин. година бяхме там, тази- живи и здрави-пак, с младежа Peace

Хайде мацка, казвай кой е хотела  Hug

# 11
  • Мнения: 2 700
На Тасос има няколко пъти на ден обходен рейс (цялата обиколка на острова е около 4 часа със спирки във всички селца), на който можете да се качите където и да сте по пътя и от който можете да слезете където пожелаете. Т.е. ако харесвате баш дивото, можете всеки ден да сте на различни плажове, които са страхотни.

# 12
  • Мнения: 2 575
На Тасос има няколко пъти на ден обходен рейс (цялата обиколка на острова е около 4 часа със спирки във всички селца), на който можете да се качите където и да сте по пътя и от който можете да слезете където пожелаете. Т.е. ако харесвате баш дивото, можете всеки ден да сте на различни плажове, които са страхотни.

Това звучи много добре, но все ми се струва, че с деца и то малки е по-ограничено желанието за различно място всеки ден, но може и да греша  newsm78

А на въпроса за хотела в Крит:

http://www.aldemarhotels.com/default.asp?pid=17&la=1

# 13
  • Мнения: 2 309
Еми, дай снимките от Тасос моля те Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 2 210
Еми, дай снимките от Тасос моля те Hug

Ето:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=119237

Общи условия

Активация на акаунт