Колко често боледуват децата ви от градината?

  • 4 366
  • 71
  •   1
Отговори
  • Мнения: 211
Искам да разбера дали само ние сме така. От както пуснах дъщеря ми на градина много боледува. Изкарва най-много 5 дена и се почват сополи, болки в гърлото.Веднага я спирам, излекувам я, давам имунно стимулиращи хапчета, но сякаш от тях полза особенно няма. Мине се не мине и пак след 5 дена се повтаря същата история.Лошото е че и аз с баща й също се заразяваме от нея и допълнително се дават средства за лекарства. С една дума ужас!Уж сме на 4г и 6 м и няма отърване от градински болести.Излиза,че постоянно трябва да има някой у нас,за да гледа детето.Освен ползата,че се вижда и играе с други деца май друго няма от тази градина.Там едно,че ги държат жадни и им дават само след обед вода и друго,че ако случайно ги изкарат навън децата не са добре облечени-понеже са малки и не всяко може да прецени да си закопчее якето или да си сложи шапката.Което се сети добре,а което не  кара на късмет.Учителките не били бавачки,а били учителки и май не ги поглеждат.Полза и да се разправяш -няма!
Та за това и аз да питам как е при вашите деца?

# 1
  • Мнения: 2 891
От септемри до сега, всяко начало на месеца прекарваше по седмица в къщи. За първи път сега платихме пълна такса за яслата (ако ме разбираш  Mr. Green ) Надявам се да се задържи така.

# 2
  • Русе
  • Мнения: 7 766
Моето  изкарва 5 дена на градината и след това е с пневмония.Винаги е така.Предната седмица тръгна (три месеца стоя в къщи) и тази седмица вече е с инхалатор щото АБ не помагат вече Sad

# 3
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
Моята госпожица е на градина от 25.02.2007, изкара вече месец и е била болна за 3 дни-с кашлица и сополи. Надявам се да не е често болна, че иначе свикването не ми е ясно как ще стане

# 4
  • София
  • Мнения: 2 530
Георги е в първа група на ДГ от септември. И боледува през седмица.
Три години го гледах в къщи и никога не е бил на АБ, от както ходи на градина... Тази зима специално схемата ни беше: 1седмица на Алеко, 1 на градина,2 болен. После 1 на Мальовица, 1 на градина 2 болен, и така и с Пампорово...Бясна съм и нямам думи. Докато се водят болни деца в градините все така ще е. Въпросът е как да ги спрем?

# 5
  • Мнения: 5 468
Въпросът е как да ги спрем?
Такива теми е имало, имало... И голяма част от майките заявяват, че когато детето е с хрема, то не е болно. Сополи и кашлица - не е достатъчна причина за спиране от градина/ясла. Накрая почват да нападат майките, които се оплакват, че водят заразни деца в градинтата/яслата, казват че не им даваме имуностимулатори, че не сме ги гледали правилно, че не сме ги обличали правилно и за това така лесно се разболяват. В крайна сметка се стига до скандал, в който се намеква, че е най-добре щом детето боледува толкова, да се спре и точка.
Други пък разсъждават така - "Моето така и така е болно, да избута четвъртък и петък на градина още, за да не отсъствам от работа, а в събота и неделя ще го закрепя в къщи". И така заразява моето, твоето и още 5.
Ами така е. Като нямат някои самосъзнание, как ще ги спрем?
В една тема предложих, да издействаме с подписка, петиция, стачка или Бог знае по какъв начин, задължителен медицински контрол сутрин на вратата, ама отшумя ми предложението, та се не видя... Ако трябва, да даваме по 10 лв. отгоре над таксата за заплата на медицинско лице на вратата, но да го има. Така ще се поотсеят болните деца. Някои родители, разбира се, ще бъдат много недоволни от това.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 530
След последната гнойна ангина на детето, нахлух с шут при директорката на ДГ. И казах, че е редно сестрата да седи на вратата и да връща болните деца. Обаче... Когато лекар издаде бележка, че детето е здраво, сестрата не може да оспори този факт. Значи трябва Лекар да седи на вратата и да прави филтър. Проблемът е как да спрем корупцията сред джипитата. Защото съм се докарала до там да взимам бележки, че е болен, за да му извиня отсъствията. Но много ми идва два пъти в месеца по 40лв за АБ. Майната му на АБ, не искам да си тровя детето. И защото има немърливи родители аз моето ще си го държа в къщи, докато не измисля решение на въпроса. Та, моля всяка от вас, която има идея как да спрем допускането на болни деца в градините да пише, за да намерим адекватното решение.

# 7
  • Мнения: 5 468
Обаче... Когато лекар издаде бележка, че детето е здраво, сестрата не може да оспори този факт.
Ами да стане така, че мнението на сестрата в яслата/градината да тежи повече от това на джипито. Сестрата решава на вратата, че това дете днес не е в състояние да посещава нейното работно място. Демек - меродавно й е мнението. Щото не мисля, че доктор ще е навит да седи в градина...
Много се размечтах нещо. Осъзнавам го.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 530
Може пък... Thinking

# 9
  • Мнения: 136
Вики тръгна октомври месец на ясла. Ходил е най-много 9 дена в един месец. Докарахме се до там, че АБ не действат. Купих инхалатор и се оправи. Тогава чашата преля, взех си документите от яслата и ще се гледаме докато не измисля друг вариант.
Сестрата в яслата ми обясняваше, как щял да боледува и в един момент да спре, щял да изгради имунитет Laughing Имунитет срещу вирусните инфекции НЯМА! Докато има болни в групата, всички ще се разболяват. Съгласна съм, че си пазим работните места, но все пак мисля, че децата ни са по важни. Това е лично мое мнение и не искам да споря с никой!
Желая ви хубав и усмихнат ден  bouquet

# 10
  • Мнения: 2 891
В нашето ОДЗ, когато попитах директорката и сестрата, те казаха, че връщат "видимо болни деца". Майките капели капки в носа и почиствали секретите, за да минат проверката. Сестрите ги приемат и към 10ч. проблемите избиват. Има и друго нещо. Нали знаете, че преди да се прояви вирус, също може да бъде предаван. Т.е., дори и да се спират децата при първи симптоми, кел файда.

Последна редакция: чт, 29 мар 2007, 10:03 от jj okocha

# 11
  • Мнения: 211
Явно тука сме се събрали от майките,които са против пускането на болни деца в градината.И аз съм на това менние.Спирам малката още при първите симптоми-не допускам детето ми да се мъчи със сополи и кашлица на градината. При нас сестрата само отбива номера и нищо не прави по въпроса.Проверява отсъствалите деца за въшки и приема бележки.Като се оплача директорката само вдига ръце и заявява,че от нея нищо не зависи понеже сестрата се назначавала от общината.
Според мен майките,които си пускат децата болни им е по-лсено така.Не потърсват и други варианти като например някоя баба, роднина или приятел.
При мен положението е следното-свекърва ми няма възможност да гледа детето,понеже ходи на работа,за това като се разболее малката се обаждам на един семеен приятел и той я гледа с удоволствие.Другите два варианта са една съседка и една роднина която се пенсионира.Та така....
Иначе от както пуснах детето на градина т.е. от 15 Септември 2006г бял ден не сме видели-то не бяха гнойни ангини, хреми,болки в ушите...и т.н.Общо взето както казах ползата е единствено, че детето си играе с деца на неговата възраст.

# 12
  • Мнения: 14 133
При нас сестрата през сутрин ни посреща на входната врата на крилото. Търчи като финикиец между трите крила и многото групи, за да осъществява контол. По грипната епидемия беше още по-взискателна от обикновено. Тогава и аз бях "изперкала" и мерех температура на дечко всяка сутрин, за да съм по-спокойна, че нява някакни наченки на разболяване. Иначе Сашо боледува нормално- веднъж на 2-3месеца.

# 13
  • Мнения: 2 891
Всичко това е чудесно, но пак ви напомням, симптомите се проявяват по-късно. Това значи, че 2-3 дни "вирусчетата" си циркулират в групата. После и да ги спираме, няма никакъв смисъл.

# 14
  • Мнения: 315
И ние сме така почти на 6год. а едва изкарваме месеца но има много родители които си водят болни децата а това си е пренос на бацили.На госпожите не им пука особено даже се сърдят че го спираш от детската после трудно свиквало а и през гр.епидемии ги изкарват в отпуски което е проблем за тях.Всичко опира до съзнанието на родителите чувала съм глупости от рода на " ами да не го е донесло от нас това нещо"и пак на детска .Мисля че нещата няма да се оправят никога за съжаление.

Общи условия

Активация на акаунт