Вярно ли е, че летните бебета БИЛО ДОБРЕ ?! да пият вода?

  • 926
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 753
Мами, моля ви за мнение по въпроса.
На мене ми звучи странно?! при положение, че бебето е кърмено на поискване, но кажете и вие.
Благодаря ви.

# 1
  • София
  • Мнения: 622
Аз съм чувала, че ако има големи горещини или бебето е с диария и т.н.- общо взето при екстремни ситуации  Wink , е хубаво да предложиш водичка, но ако кърмиш на поискване, мисля че не би трябвало да ти се налага.

# 2
  • Мнения: 1 771
Предлагаш, ако иска добре, ако не само карма.
Но без захар.
По детето се водиш, но мисля, че няма да е необходимо.

Последна редакция: ср, 28 мар 2007, 23:39 от goldenova

# 3
  • Мнения: 753
Благодаря за бързите отговори!

# 4
  • Мнения: 3 674
Предлагаш, ако иска добре, ако не само карма.
Но без захар.
По детето се жоди, но мислъа, че няма да е необходимо.
Брейййй....Туй е направо  за  темата БисИрИ   бе  ooooh! Joy

# 5
  • Мнения: 1 771
Предлагаш, ако иска добре, ако не само карма.
Но без захар.
По детето се жоди, но мислъа, че няма да е необходимо.
Брейййй....Туй е направо  за  темата БисИрИ   бе  ooooh! Joy
Извине ме ayas за отклонението.

Това не е по темата  Naughty
Скапа, пиши на лични ако имаш желание да пишеш  глупости (аз няма да имам нищо против ако искам ще те чета, ако искам ще те трия, но на лични)за да не разводняваш темата и мамите да се изнервят от спам.

# 6
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Аз не съм привърженичка на "безводието" на бебетата и за това предлагах вода на моята щерка, а тя пък е като жабче, вода пие много и обича. Роди се в адските жеги, постоянно се потеше милата, изпъпчена от претопляне, просто не бих причинила това мъчение на детето си да не дам вода. Все пак всеки има право да взема решение за собственото си дете според вижданията си.

# 7
  • Мнения: 8 242
Моето изключително лятно бебе беше изключително на кърма и изключително не пиеше вода  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 4 242
През първото си лято дъщеря ми беше на 6-7 месеца. Предлагах вода всеки ден, но винаги отказваше. Пропи чак към година и половина. Мисля че си е до дете (и до човек, аз пия по 4л дневно, майка ми не вкусва), предлагай, но винаги след кърмене, за да не идва водата за сметка на кърмата, кърмата така или иначе в състава си е над 80% вода.

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Ако детето се кърми на поискване (т.е. винаги, когато то пожелае да е на гърда), дори големите жеги не са проблем. В страни с традиционно лоши източници на сигурна питейна вода, като Африка, са провеждани много изследвания с ясен резултат: докато бебетата там били само на кърма, нямат проблем с диарии и чревни инфекции (бич за населението, особено за децата, в някои от африканските държави). Изводите са ясни Simple Smile
Нямат нужда от вода - кърмата променя състава си според нуждите на детето. Ако времето е по-горещо, тя ще е по-богата на вода, за да посрещне нуждите му от повече течности.
Разбира се, ако майката се притеснява и иска да дава вода - по-добре е да даде, отколкото не и да се чуди това добре ли е, не е ли добре... но водата да е чиста, без захар - така се намалява рискът бебето да я пие заради сладкия й вкус, а не заради самата вода.

# 10
  • Мнения: 5 401
Моето бебе е лятно, родено в края на юни и изключително кърмено. Кърмя на поискване и до сега и вода започнах да предлагам съвсем отскоро. И ние сме доказателство, че сукането е съвсем достатъчно!   bouquet

# 11
  • Мнения: 950
Аз знам, че е хубаво да им се дава вода, понеже през лятото е много топло и губят повече течности.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 610
Аз не бях привърженичка на това да не се предлага вода на бебетата и затова винаги съм му предлагала,от първите му дни.Но въпреки,че не се кърмим на поискване а в нещо наподобяващо режим,той никога не ми е изпивал повече от 20 мл вода на денонощие.Харесва му шишето,радва се като му го дам,но по-скоро се забавлява,че пуска нещо отколкото да пие,е има и моменти когато му се пие,но са рядкост.Та няма значение дали е лятно бебето или не,нека му се предлага пък то да си прецени дали му се пие или не Peace

# 13
  • Мнения: 313
Въпреки, че е изключително кърмен и до сега не е пил вода, смятам в горещините да предлагам, пък той дали ще иска си е негова работа. Все пак несмятам, че мога да рискувам, колкото и минимален да е риска. Ти като майка ще прецениш най- добре за твоето бебече  Hug

# 14
  • Мнения: 277
Моя син е роден на 18.06 - така , че си е лятно бебе, но вода не съм давала. Педиатъра каза, че с кърмата си набавя всичко необходимо. В случай , че има диариа може би трябва да се даде водичка, но дали бебео ще иска? Марти все още не пие вода, ното чай или сок.

Общи условия

Активация на акаунт