Не се храня много - мога ли ощетя бебо?

  • 427
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 753
Здравейте,мами!

Искам да ви попитам за мнение. Притеснявам се,че от няколко дена не ми се яде прекалено много, даже ми се стува, че ям малко Sad
Не съм забелязла бебо да остава гладен, но се замислям дали го ощетявам...
Просто нямам голям апетит-особено вечер Sad
Иначе, ям овесени ядки и сусамов тахан / и други неща, разбира се/.
Моля ви да споделите опит!
Лека вечер и нощ!

Последна редакция: ср, 28 мар 2007, 23:17 от ayas

# 1
  • София
  • Мнения: 622
Количеството на кърмата е по пряко свързано с течностите,а "качеството" с разнообразното хранене- макар че всичко става за сметка на твоя организъм, а не за сметка на кърмата. Така че многото ядене не означава непременно много ядене за бебето ти. Пии течности, яж често по малко и разнообразна храна- при мен това е рецептата  smile3521

# 2
  • Мнения: 753
Благодаря ти!

# 3
  • Мнения: 4 242
Колко е голямо бебчето ти и как се храните?
Аз лично започнах да се ограничавам или по скоро дори да пропускам ядене, когато щерката стана на годинка някъде, понеже бях по спокойна че вече не е само на кърма. Не усетих голяма разлика в количеството, но наблягах на водата наистина, а и хапвам винаги доста ядки. При установена лактация рядко има трусове, ако се спазват основните правила. Ако пък видя зор, слагам по често на гърдата и всичко е наред само след ден.

# 4
  • Мнения: 264
аз пък забелязах, че когато намаля храната и кърмата ми намалява, нооо може да е и от намалените течности. Щом не ти се яде не се тъпчи. Бебето ще ти покже - ако не й стига, ще иска по-често. Но наистина всичко е за сметка на твоя организъм ...

# 5
  • Мнения: 313
Виж, природата си знае работата. Дори майката да не се храни пъкноценно, храна за бебето ще има. Има опасност обаче за твоето здраве. Ако не можеш да ядеш пий поне някакви витамини и добавки.  Аз съм на безмлечна диета, което доста ограничава менюто ми и за това пия калций и витамини. Успех Peace

# 6
  • Мнения: 2 616
Аз почти нямам време да ям-само  на вода, ябълки и нещо мъничко съм, затова съм решила да си взема витаминки, че не ми харесва работата с това" не мога да ям това, не мога да ям онова", всичко което ми се яде е алергенно  Sad

# 7
  • София
  • Мнения: 12 225
  Определено не забелязвам бебките да страдат, но аз почвам да се плаша че отслабвам сериозно. Опитвам се да ям колкото се може повече, но явно не е достатъчно...

# 8
  • Мнения: 4 242
  Определено не забелязвам бебките да страдат, но аз почвам да се плаша че отслабвам сериозно. Опитвам се да ям колкото се може повече, но явно не е достатъчно...

Миличка ти си беше слабичка, една от най-сладките бремелинки които познавам, чак не ми се вярваше че си с близнаци, а гледай какви съкровища си имаш Heart Eyes Храни се здраво, трябват много сили за тези малки фурии Hug

Общи условия

Активация на акаунт