сладки без мляко и яйца

  • 5 197
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 162
Пускам тази рецепта специално за кърмещите мами на деца с алергия.
Много са вкусни, като с без нищо.

1ч.ч олио, може и малко по-малко
1ч.ч. бира
1ч.л. бакпулвер
1 ванилия
брашно, колкото поеме
сладко, мармалад или локум

Омесва се тесто с продуктите-без сладкото. Разточва се колкото се може най-тънко. Тестото не е жилаво, такова трябва да бъде. Нарязва се тестото на ленти, широки около 3 пръста. После от всяка лента се изрязват триъгълници. Всеки един триъгълник със пръсти се прави още по-тънък, защото аз поне не мога да го разточа тестото да е тънко като лист. По-тънко е по-добре.Аз ги правя по-тънки триъгълниците като всеки един с пръсти го разплесквам върху плота, по-лесно е.
Слагам в основата с лъжичка сладко, подгъвам двете страни на вътре и го навивам.Аз ги правя със сладко от  бели череши, слагам по една черешка,а сиропа при печенето се разлива и загаря и придава по-хубав вкус-поне на мене така ми харесва повече.
Пригответе си огрооомна тава, намазана естествено ,защото излизат много. Пече се на загрята фурна. Като изстинат се поръсват с пудра захар.
Общо време за правене-около 2 часа.


# 1
  • Мнения: 293
  bouquetЩе  ги пробвам още днес !  bouquet

Много со вкусни ммммммммм.........

Последна редакция: чт, 29 мар 2007, 15:34 от nelii75

# 2
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Запис, ще ги пробвам след диетата!  Peace

# 3
  • Мнения: 819
И аз-моят пости и умря от глад...!

# 4
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ето още едни сладки без мляко  и яйца - с тахан са. За пости не стават заради маслото (освен ако ползвате маргарин), а за алергични деца може да са подходящи, стига да нямат алергия към ядки и сусам, както и да харесват вкуса на тахана, който е специфичен. На мен са ми ужасно вкусни Embarassed

Сладки с тахан

1 ч.ч. тахан
1 ч.ч. захар
200 гр масло
2 2/3 ч.ч. брашно
1 п. бакпулвер

Маслото се затопля, докато една част от него стане течна, а другата е още формена, но мека (в микровълновата за по-малко от минута). Разбърква се със захарта, добавя се тахана и накрая брашното с бакпулвера. Тестото прилича на пластелин - от него се оформят малки топчета с размер на орех. Слагат се в тавичка върху хартия за печене и се пекат на 160 градуса до бежово (10-15 мин). Напукват се много апетитно при печенето. Внимателно с ваденето - докато не поизстинат, са крехки. Стават много сипкави и с приятен вкус на халва.

# 5
  • Мнения: 505
Страхотни са тези локумки  Peace А бирата може да се замени с бяло вино.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 162
не съм пробвала с бяло вино, мисля че трябва да е газирано по-скоро, може би и с газирана вода да се получи.
Всеки може да импровизира от тук нататък, аз и със сирене съм ги пълнила, в тестото няма нито захар нито сол все пак,  но като чели  сладки по ми харесват.

# 7
  • Мнения: 293
И аз-моят пости и умря от глад...!
В къщи двамата със съпруга ми постим та тези сладки много ми допаднаха , днес направих и баница с праз и един много лек щрудел .После ще пусна щрудела.

# 8
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
И аз-моят пости и умря от глад...!
В къщи двамата със съпруга ми постим та тези сладки много ми допаднаха , днес направих и баница с праз и един много лек щрудел .После ще пусна щрудела.

Хайде, чакаме!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт