Кога свалихте памперсите?

  • 1 574
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Моят син е на 1г и9м.Знам,че е голям вече,но не говори още,пък и имахме бъбречни проблеми,затова тази зима не посмях да го оставя без памперс.Смятах ,че като проговори ще го махнем по-лесно,но уви още не е станало това.Смятам лятото да свърша тази работа.Моля дайте предложения и съвети за по-бързо и лесно отучване на памперсите!

# 1
  • Мнения: 475
Аз вече започнах с обучението.Горе-долу през 1 час я слагам да седи на гърнето,за около 10-на минути,като през това време я занимавам с нещо,защото иначе става и захожда нанякъде със свалени гащи hahahaПонякога успява да се изпишка,като това е съпроводено с хвалби "браво,браво" и т.н.Не мисля обаче,че ще пожъна успех скоро.Явно процесът е доста продължителен.Дъщеричката на моя приятелка е на година и няколко месеца,а те също са започнали на около 7 месеца да се учат.Скоро ми се оплака,че все още не иска да ходи само в гърнето,затова и не е махнала памперсите.Явно ще е нужно много търпение ooooh!

# 2
  • Мнения: 86
Аз при всяка смяна на памперса или ако няма време само сутрин и вечер я държа над кукуто и тя успява да се изходи по-голяма нужда, а понякога и се изпишква. Явно така й е по-лесно да се напъне. Дори сега по-рядко се изхожда в памперса - явно чака да я взема. Това го правя от около две седмици.

# 3
  • Мнения: 5 391
Ние сме в процес на обучение още, ако това лято успея да го махна ще е голяма победа!

# 4
  • Мнения: 239
всяко дете е различно ; момичето ми говореше от малко и свалихме памперса на 1г.и1месец щом се стопли времето Grinning
но  на момчето  го свалих чак на 2г.и5м. - пробвах и по рано ,но се виждаше ,че не вдяваше за какво става въпрос .
не го насилваи има време

# 5
  • Мнения: 8 505
На година и 10м дъщеря ми отказа памперсите.От раз.
Ето ти една много добра тема:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13847.

# 6
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Купуваш подобаващо количество бельо и панталонки, зареждаш се със спокойствие и ентусиазъм за бършене на локвички и като дойде топлото време махаш памперса.
Моят син се научи за максимум един месец за какво иде реч и свикна да се задържа. Почти веднага махнах и нощния памперс. Имало е няколко фала, но това не е болка за умиране. Grinning

# 7
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Голямата на 1г.3м.,малката малко по-късно,около 1г. 7м.  Peace

# 8
  • Мнения: 356
Аз лично смятам, че детето трябва щом започне да седи самичко на дупето си да се слага на гърне. А и от някъде бях чула, че е добре да се научи да върши работа още преди годинката. И смятам вече да започваме с това. Лично мнение!!!

# 9
  • София
  • Мнения: 3 610
Големия го започнах на 6м с гърнето и почти веднага разбра за какво иде реч.Махнахме дневния на 1г и малко,а нощния около 2г.Сега с бебо отново започнахме първо на тоалетната,че неможеше да седи,а сега и на гърнето-първо за акането т.к му беше много твърдо и в памперса не успяваше да се изака добре,сега и с пишкането.Резултат от месец и половина не е акал в памперса-чака да го сложа на гърнето и тогава ака,а вече имаме успех и с пишкането-започва да хленчи и да подскача като му се пишка и като го сложа на гърнето веднага се изпишква.Ако не съм уцелила момента просто не ми разрешава да го сложа и така разбирам че е фалшива тревога LaughingНадявам се така да продължиме и лятото да ги махнем.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 161
на 1г5м махнахме памперса, пишка 2 дена в гащите видя, че не е приятно, а и мама не е доволна и почна да си показва, когато има пиш. Пиша  "показва", защото не може да говори и не може да си каже, но пък ми показва, хваща се отдолу и казва "а,а". Не е нужно да говори детето.

Общи условия

Активация на акаунт