проблем с кърменето

  • 594
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 493
да се оплача - през последните няколко дена Мая започна да ми прави истерии с яденето... дали не се научи лошо с биберона? (понякога се налага да отсъствам и я храни друг с изцедена кърма) странното е че суче, суче и на около 7мата минута край и се започва истерията (крясъци и въртене н главата в посока обратна на гърдата). Изцедя и дам от биберона, за който съм убедена че пуска по-малко отколкото моята цица!!! има толкова миниатюрна дупчица, че не ми се вярва да пуща повече от мен. Като се цедя гледам че излиза на по 6-7 струйки и шурти.... незнам какво да правя в чудо съм се видяла... в повечето случаи като започне да ми прави така се боря с нея и понякога успявам да я накарам да суче още, но понякога не успявам и я оставям с толкова колкото е изяла (това когато го прави през деня), но вечер и додавам с биберона... притеснявах се малко че не яде достатъчно, но пък днеска има до следобед няколко препълнени памперса, което ме навежда на мисълта че си яде достатъчно... незнам какво да правя.
Помощ!
Забравихд а кажа, че съм пробвала и с оригване и малко почивка и пак не става....

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Цитат
незнам какво да правя

Аз бих казала просто да се радваш на това колко добре и бързо се е научила да суче бебката Mr. Green Ние сме две седмици по-големи от вас,а този номер с дърпането го правим поне от месец на всяко дневно хранене,и то не след седем минути,а след три-четири Grinning Но аз си гледам само памперсите как са,предлагам й да суче през около два часа и не се притеснявам - макар че даже на консултация не сме ходили този месец и нямам идея как наддава.Но щом е весела и спокойна между храненията и пълни памперсите - значи е ок Simple Smile

# 2
  • Мнения: 830
За "сверка" - и двете ми деца сучеха изключително бързо - макс . 10 минути , най-често - по 5 .  За мое щастие не са ми висяли с часове на гърдата , нито пък са се приспивали с това ( явно си е до дете ) . Аз също често давах цедена кърма с Авент - никаква разлика не правеше бебето между биберона и гърдата . Но , когато съм  си била в къщи , никога не съм давала биберон след гърда . Може би така лошо свиква ? Да суче каквото суче , после - пак . Успех .

# 3
  • Мнения: 3 161
Помисли за обратната възможност: не да не й стига кърмата, а да й е в повече. Като казваш, че струята е силна, най-вероятно я дави. При нас това си беше проблем за известен период и даже мисля, че беше в основата на "кърмаческата стачка". Ако оставяш по-големи интервали между кърменията и се събира много кърма, проблемът се усилва. Случвало ми се е много пъти тя да си дръпне главата, а гърдата да продължи да си пръска като фонтан... По-добре остави да изтече или го събери в чашка, вместо да насилваш детето да поеме. Като се поуспокои струята, дай отново. И не се стряскай. Има такива моменти, търси причината и решение ще се намери.

# 4
  • Мнения: 277
Янче първо се успокой и не си мисли,че бебка е гладна, като и гледам бузките, а ипо твоето описание си е едно нахранено дете. Храненто с биберен при различните деца може да доведе до отбиване и до комбинирано хранене. По принцип казват, че не е добре да се храни с биберон първите 40 дена, след това не би слеудвало да има проблем, но при вас може да не е така.
По въпроса за бързото сукане и пищенето на края на храненето, може просто да се е наяла, ако през следващите 2-2,5часа е спокойна и пълни памперсите, значи просто е шампионка по бързо цокане. Ако мислиш, че не се е наяло опитай да я кърмиш в други пози, да си на тъмно, да я гушнеш и да ходиш, да и пееш докато папка може просто да е такъв период.
Успех

# 5
  • Мнения: 7 106
Цитат на: nadia
Да суче каквото суче , после - пак .


Това е и моят съвет. Махаш биберони, води и чайчета и само цици. Естествено, когато ти се налага да излизаш, ще я хранят от шише, но когато си си у дома, нама смисъл да я объркваш излишно с шишето, колкото и малка да е дупката на бибата. Махай часовника и няма смисъл да засичаш време или да правиш сметки кога е яла последно. Гледай нея. Щом памперсите са пълни и тя е спокойна и ти трябва да си доволна. Това се иска в задачата.
 Grinning Успех и  не се шашкай.Така като гледам, всичко си ви е на ред  Grinning !

# 6
  • Мнения: 6 206
Янче, и ние сме го минали този период. Явно наистина пуска по много и се дави. Това за давенето го разбрах, защото при мен едната гърда има по-силна струя и той като е много гладен, се нахвърля лакомо и може би по-силно засмуква и млякото направо шуртеше. И нашия като се задави и  ядоса, като започне да вика, не иска да види ядене в близкия половин час. Голям зор видях тогава. Правеше ми го този номер предимно вечер.
Другото е наистина, че може да се наяжда по-бързо. И Спас се наяжда за 5 минути, максимум 10. Дори в началото бях много притеснена, защото ми се струваше невъзможно, питах тук, оказа се ОК.
Не ти казвам нищо ново - гледаш си памперса - щом е пълен, всичко е ОК.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 493
Ох момичета, МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ!!! Успокоихте ме наистина, защото много с ебях притеснила какво му става на туй дете...
Може би наистина се дави и й идва в повече, защото често в началото на яденето ако изпусне то си шурти и пръска наоколо  Twisted Evil Ще я оставям и няма да я насилвам повече явно...
По принцип не е и много спокойна напоследък (особено след ядене), но след това се успокоява и откъртва  Sleeping Явно я стресирам с това ядене... ще поуспокоя топката...
Наистина много благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт