защо ревнуват мъжете

  • 5 306
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 183
е та това е въпроса ,не че жените не ревнуваме ама ние си имаме нашите оправдания ,а мъжките такива какви са?знаем че който обича ,то и ревнува ама има случаи в които опира до болесно състояние/и за мъжете и за жените/.ревността е и гъдел ,но и задушаващо чувство Thinkingкакво ви кара вас мъже да изпитвате такива чувства:прекалена лябов,спомени какво сте вършили вие или просто собственическо чувство newsm78къде е разковничето?

# 1
  • Мнения: 3 268
Защото имат по-голямо его от нас жените,дължащо се на тестостерона,по-егоцентрични са и по-честолюбиви,което отново е свързано със същия хормон. Sunglasses

# 2
  • Мнения: 183
Защото имат по-голямо его от нас жените,дължащо се на тестостерона,по-егоцентрични са и по-честолюбиви,което отново е свързано със същия хормон. Sunglasses
   значи са виновни с една дума повече от нас,жените Laughing Joy Laughing

# 3
  • Мнения: 620
Защото "моята жена си е моя Sunglasses,....ама и другите искам да са мои" Confused...т.е -чувство за собственост.Има и изключения,разбира се,но са малко....

# 4
  • Мнения: 3 268
Чувството за собственост никога не напуска мъжа.Даже когато вече не живее с дадена жена,той иска пак да я контролира.Е,има и изключения,разбира се....

# 5
По абсолютно същата причина, поради която и жените.
Ревността няма пол.

# 6
  • Мнения: 1 425
Който е наясно с английския може да погледне тук:
http://www.personalityresearch.org/papers/denisiuk.html

Според еволюционните психолози причините за ревността при мъжете и жените са различни. От гледна точка на мъжа - ако жената не е вярна сексуално - това води до несигурност дали той е биологичен баща на детето което отглежда. Затова мъжете ревнуват силно дори и при малки актове на сексуална "невярност" в някой по-тежки случай дори ако жената се усмихва на друг мъж, особено ако е по-млад или с по-висок социален статус.
За жената това дали мъжа и е верен сексуално няма значение за сигурността че детето което гледа е биологично нейно. Майката винаги е сигурна че ТЯ е майката на детето което гледа (е ако не е осиновено или доведено). Така че жените са по-склонни да простят сексуална изневяра, защото тя няма за тах директни последствия.
Жените ревнуват от емоционалната изневяра. И причините за това също са прости. Ако мъжат прави само секс с друга жена - ами негова си работа. Ама ако почне да се обвтрзва емоционално с друга жена, последствията са че първата жена (също и децата и ако ги има) ще получава все по-малко грижи, внимание и средства. С тенденция да не получават нищо.
Според мен теорията звучи доста разумно.

# 7
  • Мнения: X
Поради същите причини, заради които ревнуват и жените Peace

# 8
  • Мнения: 620
Чувството за собственост никога не напуска мъжа.Даже когато вече не живее с дадена жена,той иска пак да я контролира.Е,има и изключения,разбира се....

АБСОЛЮТНО Peace- Аз съм точно в такава ситуация в момента---жив пример Confused

# 9
  • Мнения: 2 723
Човек ревнува, когато се чувства несигурен, това няма нищо общо с пола нито с тестостерона Thinking

# 10
  • Мнения: 3 268
Мда,ти вече не живееш с него,така ли?И той те преследва и тормози ли?Ако е така,лошо.Мъжете понякога могат да са много отмъстителни.

# 11
  • Мнения: 5 103
Човек ревнува, когато се чувства несигурен, това няма нищо общо с пола нито с тестостерона Thinking
Много точно казано.

# 12
А аз смятам,че човек ревнува когато обича  bouquet

# 13
  • Мнения: 1
Защото, когато жената му изневери в личната им калсация с този, с който го е направила той ("законният") вече стои по-долу.

А няма двама души в нашето общество с най-различни видове писани и неписани (подсъзнателни, инстинктивни) йерархични правила, които в първите 30-50 секунди след като са се видели да не са определили кой къде е спрямо другия. Независимо дали говорим за двама мъже или две жени. В случая дори няма нужда и да се виждат. Само факта, че жена го е оценила по-ниско е достатъчен той автоматично да слезе един ранг по-ниско от другия. А това боли. Затова всеки се стреми да го предотврати или да си намери друг начин да си върне по-високия ранг.

Може би при жените причините са по-различни. Не знам.

Последна редакция: сб, 31 мар 2007, 02:08 от Ekcnpec

# 14
  • Мнения: 3 268
Добре си го казала,виж това за класацията верно,че е така.Не се бях замисляла точно по този начин върху проблема.Само,че има и случаи,когато жената ,изневерявайки,още повече заобичва своя мъж,не този,с когото е изневерила,а другия.Класацията може да е в полза на потърпевшия,не мислиш ли newsm78

Общи условия

Активация на акаунт