Големи кърмачета и заспиване в яслите

  • 412
  • 5
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Как почнаха да заспиват в яслите големите ви кърмачета? Т.е. такива, които се приспиват на гърда вкъщи?
Лелята в яслата ме ядоса днес, мъка им била, понеже плачела на заспиване. Тя е от месец на ясла, вземам я наобяд винаги когато мога, днес ще е цял ден. Обаче лелите мрънкат - да сме махнели приспивателното беше репликата (т.е. кърменето).
Аз си мисля, че ще свикне да заспива, вече втори ден спи по половин час там.
Та исках, освен да се оплача, да попитам как беше при вашите големи кърмачета историята около заспиването в яслите?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Като започнах да я оставям за цял ден, може би поне 1-2 седмици не искаше да заспи човешки... Седнала в леглото, облечена с всички дрешки, раницата на гърба, играчката в ръката...задрямва. За по 15-30 минути. Ако се опитат да я сложат да легне - ревва и пак сяда. Това ми казаха лелите. Няколко седмици спеше в леглото в общото помещение - да не буди другите.
После свикна.
Но второто дете някой ден определено няма да го подложа на това Confused да не те обезкуражавам, разбира се, защото човек често няма избор.

# 2
  • Мнения: 1 101
Ох, това каква мисъл ми е на мен  ooooh! Много се притеснявам! След 2 месеца и моя син тръгва на ясла, а откакто се е родил нито веднъж не е заспал без сучене следобяд. Опитвала съм, но не става. Направо мъка ми става като си помисля за момента със заспиването в яслата Cry И той ще има да плаче, и леличките ще има да му се карат, а сигурно и на мен ще ми пилят на главата. Мисля да не им казвам, че заспива само с кърмене, че сигурно направо ще ми го върнат докато го отуча  Wink, за да могат другите деца да спят. Къде ли за него ще бъде стрес от тръгването на ясла, а и това като се прибави....много мъчно ми става  Cry И аз  ще се радвам на опит от други майки.

# 3
  • Мнения: 453
И нас това ни чака...
Ако не се е отбил до септември...

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
откакто се е родил нито веднъж не е заспал без сучене следобяд. Опитвала съм, но не става.
Това е нормално - няма как ти да опиташ. Като те вижда, как да се навие да спи без да суче? По-скоро пробвай с друг възрастен как заспива - баща, баба...
А иначе - свикват...но май най-важно е да случите на персонал, който да е търпелив и да обича децата. Иначе те си реват - кърмени, некърмени...но ако персоналът е добър, ще ги приласкае, ще ги свикне... Но май малко могат да се похвалят Confused
Особено в трудната възраст около две... или мънички, докато са будалета и не разбират, или към три, когато разбират повече и по може да им обясни човек какво става...

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ние нямахме никакъв проблем. Ева ходи на ясла от около 4 месеца - досега винаги съм я взимала наобяд, никога не е заспивала по друг начин освен с кърмене, нито някой друг е успявал да я приспи. Оставих я за първи път миналия петък - легнала си е, даже без любимата й играчка, спала е, събудила се е доволна, взех си я нахилена и щастлива. Тази седмица също я оставях 2 пъти - същата работа. Вкъщи всичко си е постарому, нищо не съм променяла и когато е тук, си заспива с кърмене - явно прави вече разлика между нещата и различните условия вкъщи и в градината. Другият момент е, че отдавна е свикнала и много си харесва яслата, ходи с голямо удоволствие и обича всички там - и сестрите, и лелите (даже ходи да ги целува за довиждане Rolling Eyes), явно затова се чувства комфортно и да спи там.

Общи условия

Активация на акаунт