Бременна, но в никакъв случай дебелана!

  • 1 237
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 15 619
Е, предлагам да има и такава тема.
Бременна съм, но не искам да ставам "сто кила".
Замолвам ви  Praynig Praynig Praynig, споделете, как се справихте вие?!?!
Предполагам, че всяка от вас се е справила различно с този проблем, поне тези които са успели...
Ще очаквам....
Благодаря за отговорите!
  bouquet

# 1
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 216
пиша го сигурно за 20ти път:
не се тъпчи с теста. аз ядях като съдрана баници, милинки, мекици, а козуниците си ги сгъвах на веднъж, като кифла Laughing
нЕ сЕ тъпчи със сладко. това са празни калории, които не помагат нито на теб, нито на бебе.
ограничавай се-нищо няма да ти стане, ако не ядеш като носорог.
за плодовете и зеленчуците си знаеш. но внимавай,че сега е сезона на нитратите Naughty
успех!

Последна редакция: чт, 29 мар 2007, 17:48 от karmacoma

# 2
  • Мнения: 27 524
Качих 6 кг.
Ядях много плодове и зеленчуци. Последните 3 месеца изкарах почти само на диня. Пиех витамини обаче. Вода и сокове. Всеки ден разходки.

# 3
  • Мнения: 1 432
Чудесно време да бременееш.пролетта и лятото.Сега идват вси4ки страхотни со4ни плодове и зелен4уци /няма да ги споменавам да не ти се прияде не6то  hahaha/ Хапвай  хубави салати с пе4ено месо. Забрави гадните теста и тръгвай по разходки да се наслаждава6 на последните безгрижни мигове   bouquet

# 4
  • Мнения: 15 619
Току що омахах една пица.
Край на баницитe, пиците.
Почвам краставици и домати, марули и репички...
Благодаря!!!
Не че не знам, ама че глупав въпрос... ooooh!

Последна редакция: чт, 29 мар 2007, 12:34 от luna

# 5
  • Мнения: 1 432
Еее ,то не е казано съвсем да ги изклч4иш като храна.Хапваи по една пица ,но 1 път в седмицата да ре4ем и то не за ве4еря.Бременна си все пак ,дохапват се разни  не6та  Twisted Evil

# 6
  • Мнения: 3 537
пиша го сигурно за 20ти път:
не се тъпчи с теста. аз ядях като съдрана баници, милинки, мекици, а козуниците си ги сгъвах на веднъж, като кифла Laughing
ни си тъпчи със сладко. това са празни калории, които не помагат нито на теб, нито на бебе.
ограничавай се-нищо няма да ти стане, ако не ядеш като носорог.
са плодовете и зеленчуците си знаеш. но внимавай,че сега е сезона на нитратите Naughty
успех!
Това е и моя съвет  Grinning За съжаление и аз не ги спазвах тези неща,а точно обратното основно с такива неща се хранех и угаждах и резултата в последствие беше 25 килца Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 2 152
Айде и аз да го напиша за н-ти път
Стреми се да хапваш само полезни неща.Това шоколади и бисквити, мекици,баници,козунаци.Не отива нищо полезно за бебо , ати само пълнееш.Никакво пържено също
Хапвай много плодове и зеленчуци,млечни продукти,хляб само многозърнест,пълнозърнест и меса-пилешко,телешко-варени или печени.
Най-важното, не яж за двама.Храни се както си се хранила преди бременността,като количество.
Това е.Аз качих 12кг., в болницата оставих 10кг.
Успех и леко бременеене Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 570
Няколко години преди да забременея започнах разделно хранене и така си продължих и през бременността. Качих 16 кг., което според мен не е много. Ядях много плодове и зеленчуци и не се тъпчех с някакви боклуци, нито пък ядях за двама.
Така че, препоръчвам ти разделното хранене - не само по време на бременността, а и след това да си го продължиш..

# 9
  • София
  • Мнения: 2 896
Освен това, което са ти казали вече, приемай и повече белтъчини - те предоставят градивният материал на бебето. И като пострадала от прееклапсия, още един съвет - намали солта и мазнините и не се тъпчи, защото прекомерното трупане на килограми е вредно, както за теб, така и за бебето. 
Стисам палци за леко и безпроблемно бременеене и раждане!  Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 11 003
Храня се както и преди, без да се ограничавам. Никога не съм обичала сладко и закуски, пържено също, така че сега храненето не ми е проблем. Наблягам на кисело мляко, зеленчуци, яйца и месце.
Досега съм качила 11-12 кг и не смятам, че са много Wink
Ако ти се прияде нещо, по-добре хапни малко да си заситиш нуждата, отколкото да освирепееш от глад и да се напукаш като за последно. Дребните прегрешения от време на време няма да ти се отразят, не ги мисли - но да са наистина дребни! Naughty

# 11
  • Мнения: 5 622
Качих 6 кг.
Ядях много плодове и зеленчуци. Последните 3 месеца изкарах почти само на диня. Пиех витамини обаче. Вода и сокове. Всеки ден разходки.

И аз така, като добавим и, че спортувах до към 6-7 месец(карах колело всеки ден). Качих 18 килограма. Както се вижда всичко е строго субективно и зависи от много неща. Вторият път може да се храня по същият начин, но да кача само 8 кила..Според мен няма точна рецепта..

# 12
  • Мнения: 1 701
Е, предлагам да има и такава тема.
Бременна съм, но не искам да ставам "сто кила".
Замолвам ви  Praynig Praynig Praynig, споделете, как се справихте вие?!?!

  bouquet

Яко драйфаш първите 4 месеца и караш само на 2 бисквити и чаша вода на ден ... като най-често повръщаш и тях веднага. Сваляш 10 кг. за отрицателно време, очите ти се изцъклят, корема хлътва а лактите и колената така щръкват ....
100% ефикано, гаранция! Мога да приложа снимков материал. Забремнях 62 кг и родих 70 ... Изписаха ме 60 кг. Simple Smile

Шегата на страна - това моето не го пожелавам никому!!!
Истината е че ми се отвори страхотен апетит към 5 месец и започнах да наблягам най-вече на мандарини, банани и салати!
Хапвай си от всичко по малко, защото организма ти сега се нуждае от всичко, но не се тъпчи. Яж като за двама, но не колкото двама! Simple Smile

# 13
  • Мнения: 3 268
Моята втора бременност съвпада като сезони с твоята.Калина се роди на 23 октомври.И ти май тогава чакаш твоето бебче.Качих 16 кг,но бързо ги свалих после.Първите 4 месеца ми беше много лошо и от най-малкото чуство за глад ми прилошаваше.После нещата се нормализираха и хапвах вече по-малко.Бях доста елегантна за бременна,всъщност най-вече коремът ми растеше.Наблягай на плодовете,сиренето и млякото.По-малко тестени изделия.Успех и приятно бременеене Flutter

# 14
  • Мнения: 2 936

Това е и моя съвет  Grinning За съжаление и аз не ги спазвах тези неща,а точно обратното основно с такива неща се хранех и угаждах и резултата в последствие беше 25 килца Rolling Eyes


аз също бях така...знаех от какво трябва да се ограничавам,но правех точно обратното  Mr. Green

най-лесно се дава съвет!!! въпроса е дали ще можеш да го изпълниш?най-вече трябва да имаш воля  Peace

Общи условия

Активация на акаунт