Плащате ли и без да ходите на ясла

  • 1 182
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 686
Спрели сме яслата през зимата, но от миналия месец ни искат по 20 лева на месец. Има ли някой представа на какво основание?
Не че имам нещо против - все пак ми пазят мястото хората, но все пак се замислих  newsm78

# 1
  • Мнения: 8 505
Ако детето няма бележка от лекар,а отсъства,се заплаща 50% от таксата.Приеха го малко след НГ.

# 2
  • Мнения: 47 888
да, вече е така- ако не отсъства по мед. причини плащаш 20 лева(половин такса)
ние плащаме 1/2 такса за второ дете-20 лева, и ходил или не-все плащам 20 лева Crazy

# 3
  • Мнения: 1 364
В градината където ходи Алекс нищо не се плаща.

# 4
  • Мнения: 3 116
Ние сме в частна ясла, ходиш, не ходиш, плащаш 100% от таксата, само храната не се плаща, ако предупредиш предварително обаче  ooooh!

# 5
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Спрели сме яслата през зимата, но от миналия месец ни искат по 20 лева на месец. Има ли някой представа на какво основание?
Не че имам нещо против - все пак ми пазят мястото хората, но все пак се замислих  newsm78

  Този закон го приеха от 2007 година,на всякъде в София е така.Темата беше доста обсъждана тук,потърси с търсачката.  bouquet

# 6
  • Мнения: 3 089
директоркат на яслата, в която петра тръгва от понеделник, ни предупреди за това. че от нг имало решение, че ако детето е записано в яслата, независимо дали ходи или не, родителите трябва да платят половин такса, т.е. 20 лв.

пп - а моята търсачка упорито отказва да работи вече не знам коя седмица. може би все хващам такива моменти, но е факт, че нищо не мога да намеря. стигнах до там да си слагам във фейвъритс различни линкове от тук, за да си ги открия по-после.

# 7
  • Мнения: 416
Нося бележки и не плащам нищо - бях го спряла от ясла за два месеца.

# 8
  • Мнения: 2 657
при нас нищо не се плаща,а и бележки не са ни искали Peace

# 9
  • Мнения: 983
И при нас не се плаща като не ходи на ясла, колкото  дни е отсъствал се маха сумата, която е за деня и плащаш само дните които е ходил. От Ямбол съм.

Последна редакция: сб, 31 мар 2007, 23:40 от Rouz

# 10
  • Мнения: 2 242
и аз не намерих старата тема - ако на някой му е удобно моля да я линкне  Mr. Green

В нашата ясла има следната бележка - извинени с мед.бележка не се плащат, извинени по семейни причини с молба - 50%, неизвинени - 100% се заплащат

А какви са тези семейни причини и молба, някой да има представа?

# 11
  • Мнения: 4 965
и аз не намерих старата тема - ако на някой му е удобно моля да я линкне  Mr. Green

В нашата ясла има следната бележка - извинени с мед.бележка не се плащат, извинени по семейни причини с молба - 50%, неизвинени - 100% се заплащат

А какви са тези семейни причини и молба, някой да има представа?


Точно това е по новия закон.
В сила е не от НГ, а от 1-ви март 2007 г. Важи за цялата страна. Дните, за които детето няма никаква бележка си се плащат вече 100%, а тези "по домашни причини" - 50% (т.е. само таксата за тези дни се намалява с 50%). Семейните причини важат за отсъствия по-кратки от 1 месец - пише се в свободен текст - "Моля, от ... дата до ... дата детето ми да бъде освободено от посещения в ДГ, поради ... причини" (може да пише семейно пътуване, отпуск на родителите, гостуване на бабата и т.н.). Молба се подава няколко дни по-рано, когато отсъствието е повече от месец. Идеята е, че въз основа на молбата се пази мястото на детето (всеки месец се подава от градината актуално състояние на бройката на децата и причините за отсъствието - затова е необходима). И молбата, и бележката е добре да са адресирани до директорката (бележката може и до госпожата).
За съжаление, нямам линк, но в нашата градина има новата наредба - закачена на входа, заедно с поясненията.
За второ и трето дете в градината - 5-те се начисляват върху вече преизчислената с намалението такса (за второ 50%, а за трето 75%).

# 12
  • Мнения: 3 268
Пише се молба до директора на градината,че детето ще отсъства по семейни причини,без да обясняваш какви и това е.Плаща се 50% от таксата от 1. 01. 2007г.

# 13
  • Мнения: 4 965
Пише се молба до директора на градината,че детето ще отсъства по семейни причини,без да обясняваш какви и това е.Плаща се 50% от таксата от 1. 01. 2007г.

Да, обяснение не е задължително да има, но е добре, защото иначе започват да звънят по телефона: "защо", "как", "няма ли да идва по-рано" и т.н.
За датата на влизане в сила може и да греша. Ще се поразровя.

# 14
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 146
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=169841.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156815.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=159029.0
някъде в тях има и линк към наредбата за таксите Peace

Общи условия

Активация на акаунт