Сложен казус: British or American English? - на интервю за работа

  • 1 421
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 270
Дословно цитирам въпрос, зададен ми на интервю за работа в английска неправителствена организация. Замръзнах! Shocked Бях подготвена за всякакви "провокации", но за това не... Отговорих - лично за мен разликата е преди всичко от граматическо и фонетично естество, но в работата не правя разлика (все едно да дискриминираш американец за сметка на англичанин или обратното), щом отлично се разбирам на собствения им език и с едните, и с другите!  newsm78
Интересно ми е вие как бихте се измъкнали от тази ситуация! По-скоро съм любопитна дали логиката ми не е изкривена, както и с удоволствие ще си "запазя" някой оригинален отговор за следващо интервю. Wink

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 820
Е какъв е въпросът? Кое предпочиташ, кое говориш...?

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Хм, доколкото знам в БГ се преподава основно British Engl. И официално се удостоверява, че си учила именно такъв...  например.
Ти как си удостоверила какъв английски знаеш?

# 3
  • Мнения: 270
Ама точно това бе и въпросът : British or American English? Просто човечецът седна срещу мен, разговорихме се и изведнъж го изстреля от упор!  #2gunfire И аз се заинтересувах в какъв аспект, но тц... Може пък и да е част от скрит тест за интелигентност. Joy
Всичко удостоверявам с удостоверения!  hahaha В кръга на шегата! Когато си подавах документите бях приложила и всякакви си там дипломки и сертификати, така че надали ме е питал какъв език знам.

# 4
  • Мнения: 2 229
Да беше казала "Вие кой предпочитате?" Laughing

# 5
  • Мнения: 270
Да беше казала "Вие кой предпочитате?" Laughing
Joy Страхотно щеше да бъде и определено щяхме да се посмеем - човекът бе англичанин до мозъка на костите, от онези, рижавите с големи зъби!  Laughing

# 6
  • Мнения: 47 981
Да беше казала "Вие кой предпочитате?" Laughing
Joy Страхотно щеше да бъде и определено щяхме да се посмеем - човекът бе англичанин до мозъка на костите, от онези, рижавите с големи зъби!  Laughing
ми в такъв случай да беше казала british  Wink то е ясно

# 7
SCOTTISH!!!!!!

Или брад-питовски от Snatch.

# 8
  • Мнения: 2 309
Британска неправителствена организация...интервюиращ англичанин - разбира се че казваш Бритиш Wink

Между другото ще ме уморят вече - чудят се какви по-оргинални въпроси да измислят да объркат кандидатите и да се правят на умни.

# 9
  • Мнения: 1 547
Ами те звучат по доста различен начин - това, че знаеш британски не означава, че ще разбереш напълно речта на американец и обратното  Wink Има думи и изрази, строго специфични за всяка от двете разновидности на езика, за интонацията и произношението пък да не говорим. Принципно англичаните се отнасят леко пренебрежително към американската версия, така че на интервю за работа в английска компания отговорът "British English" e задължителен!  Mr. Green

# 10
  • USA
  • Мнения: 559
Моят отговор е: Bulgarian English. Така или иначе най-вероятно такъв говориш. Ако те питат какъв предпочиташ да слушаш, казваш "и двата" и така...

# 11
  • Мнения: 6 958
Моят отговор е: Bulgarian English. Така или иначе най-вероятно такъв говориш. Ако те питат какъв предпочиташ да слушаш, казваш "и двата" и така...



 Joy hahaha Joy

В България се учи British English, но за работа предпочитат American English  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 2 896

Принципно англичаните се отнасят леко пренебрежително към американската версия


Принципно англичаните се отнасят пренебрежително към всичко, което не е английско.  Laughing

# 13
  • Мнения: 2 891
Бих казала "Travellers English".

Общи условия

Активация на акаунт