Искам да подам жалба срещу дирекция СОЦИАЛНО ПОДПОМАГАНЕ

  • 11 994
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 456
Вчера пуснах тук счетоводен въпрос. Ето го http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=177334.msg3563377#msg3563377
Понеже никой не ми отговори Sick, днес ходих до Социалното да питам , как стоят нещата и вярвайте ми щях да зашия един шамар на служителката там.
Значи влизам и най- учтиво питам, как да ги декларирам тези доходи. Тези бележки, които са ми дали достатъчни ли са и ако да,мога ли да ги копирам, защото оригиналите ще ми трябват за данъчната декларация. И ... служителката насреща започва да ме увиква : Какви били тези абсурдни въпроси, ЕСТЕСТВЕНО, че те приемали само оригинални документи. Ако съм имала някакви претенции за интелигентност съм щяла да видя, че на тези сини бележки пишело, цитирам "ФИШ ЗА РАБОТНА ЗАПЛАТА", а те искали СЛУЖЕБНА БЕЛЕЖКА- СЛУ-ЖЕБ-НА   БЕ-ЛЕЖ-КА, повтори ми го като на малоумна. И понеже аз наистина имам претенции за интелигентност й посочих , че на бележките всъщност пише служебна бележка, а не ФИШ(както твърди тя, суперинтелигентната) ,точно както и на това, което ми е дал и моят работодател- пак си пише служебна бележка. Тая започва пак да крещи: Това били различни служебни бележки(вече борави с правилния термин), те тези не ги признавали. Добре, казвам й, нали точно това питам, каква бележка в крайна сметка да занеса. И тая почва : Значи Вие Данъчното го поставяте като по-важна институция, а нас тука... #Crazy #Crazy- Боже Господи, мисля си аз, това пък откъде й хрумна и въобще тази жена нормална ли е , какво й става, държи се истерично, държи ми сметка, коя институция зачитам и , коя не , без аз самата да съм изразявала някакво отношение към която и да е институция. Накрая казвам- Добре ще отида при втория работодател и ще му кажа, какво и за къде ми трябва и  ще се върна. Оная обачеми заявява : "И ще дойдете утре"- е, вече направо откачих: "Защо?"-питам. "Защото вашата районна я няма!- Тя е тук само вторник и петък!  smile3512 Аз вече съвсем  #Shocked #Shocked #Shocked-Как е възможно да е тук само вторник и петък, питам аз - Това е абсурдно #Crazy Тая вече с тон на победител заявява: Еми, това е положението" smile3513
Излязох от стаята разтреперена- цялата тая история за 18 лв!!! Почувствах се смачкана и унизена, още не мога да повярвам , че ми говореше така.Питах я само , каква бележка трябва да занеса. А можех просто да не ги декларирам тези доходи- никой от колегите ми не го прави. Поисках да бъда коректна и се случи това...
Моля Ви кажете ми, наистина ли не могат да се подават декларациите всеки ден и има ли смисъл да подавам жалба срещу тая или само ще натрупам още нерви и отрицателни емоции...Още не мога да се успокоя #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Извинявам се за дългия постинг... Embarassed

Последна редакция: чт, 29 мар 2007, 15:13 от lorka barborka

# 1
  • Мнения: 3 116
Лорка, а ти защо не напомни на тази госпожа, че ти и плащаш заплатата и ако трябва на 100 абсурдни въпроси да ти отговори, трябва да го направи  #Cussing out

Ох, аман вече  Sick

# 2
  • Мнения: 516
Мразя гиииииииииииииииии тия служителки #2gunfire напълно те разбирам какво ти е Лорка.
Аз също съм се сблъсквала с тъпанарки които нито разбират, нито обясняват като хората и мисля да подавам и аз жалба понеже отказаха на баща ми винетка за инвалид и не ми дадоха логичен отговор та скоро ще се занимая по случая. Идва ми да #2gunfire

# 3
  • София
  • Мнения: 127
аз на това му викам бг-риалити
и да дивееш, и да се чудиш, и да се бунтуваш, и да се примиряваш
на държавния чиновник му е все тая
той/тя:
1.получава ниска заплата и размерът и не зависи от старанието му
2.вероятността да го "уцелиш" в "кофти" момент е 100%
3.и да се оплачеш в отдела са като 1голямо сем. и си имат по-важни проблеми и интриги за разрешаване
4.5.6.7.8........и мн.т.н.
"куче влачи рейс"...

# 4
  • Мнения: 473
Сигурно има впредвид служебна бележка за доходите, издадена от счетоводството на фирмата, в която си работила, в които служебни бележки се нанася дохода за шест месеца назад. Но има едно момиче, счетоводителка много умна и е много наясно с тези неща, ако искаш посъветвай се с нея. Тя пише в темите за счетоводните проблеми, името й е Zina_St. На мен винаги много любезно ми дава точна информация. Тя даваше съвети в темата за НОИ. Ще ти помогне с точна информация!

# 5
  • varna
  • Мнения: 1 012
писах на лични -дано да си ме разбрала и да съм била от полза

# 6
  • Мнения: 475
Разбира се,че ще подадеш жалба!Това вече на нищо прилича!Не си седнаха на гъзовете и не се научиха на човешко отношение!И на мен ми писна!Съчувствам ти за изхабените нерви Sad Но търсейки правата си,така най-хубаво ще й натриеш носа.Най-малкото ще получи мъмрене или както се казва там вече (незнам). #2gunfire #2gunfire

# 7
  • Мнения: 1 883
Според мен трябва да вземеш бележка от втория работодател,за доходите, по месеци.След това ги сумираш, месец по месец, или добавяш към общата сума в декларацията.То на декларацията трябва да пише.Ако не пише, трябва тия гъски да ти обяснят.И аз много ги мразя.Ох, не знам къде да пуснеш жалба.Но не ги оставяй да ти викат.Техните заплати са от нашите  данъци, напомни го на онази гъска.
Успех ::
Ако пуснеш жалба ,пиши къде и до кого за да знам и аз да пускам ако ми се наложи.

# 8
  • Мнения: 4 784
Лорка, а ти защо не напомни на тази госпожа, че ти и плащаш заплатата и ако трябва на 100 абсурдни въпроси да ти отговори, трябва да го направи  #Cussing out

Ох, аман вече  Sick
Задължително подай оплакване! Ние понеже сме свикнали да се оплакваме само по между си, когато сме недоволни и за това сме на туй дередже!  И аз немам нерви да се разправям с тия бюрократични вещици и за това пращам мъжа ми  Embarassed

# 9
  • Мнения: 1 428
За съжаление навсякъде около нас цари бюрокращина.И на мен не ми се занимава с документации и ходене насам -натам и затова хич и не ги търся тия 18 лв.Но ти си отстоявай правата и другия път като идеш бъди по-настоятелна и ще ти обърнат нужното внимание.Успех!

# 10
  • Мнения: 3 456
Според мен трябва да вземеш бележка от втория работодател,за доходите, по месеци.След това ги сумираш, месец по месец, или добавяш към общата сума в декларацията.То на декларацията трябва да пише.Ако не пише, трябва тия гъски да ти обяснят.И аз много ги мразя.Ох, не знам къде да пуснеш жалба.Но не ги оставяй да ти викат.Техните заплати са от нашите  данъци, напомни го на онази гъска.
Успех ::
Ако пуснеш жалба ,пиши къде и до кого за да знам и аз да пускам ако ми се наложи.
Проблемът е , че при втория работодател съм лектор-водя езикови курсове. Получам си парите, когато свърши курсът-така ми е оформен договорът. Ходих при счетоводителката на езиковата школа днес и тя ми даде бележка, в която пише: В периода април-декември са изплатени..., т.е не са нанесени доходи по месеци, защото аз реално не съм ги получавала така, а е  нанесена общата сума...Дано не ме върнат пак, защото вече ще се изнеса от тая България ...

# 11
  • Мнения: 3 456
Разбира се,че ще подадеш жалба!Това вече на нищо прилича!Не си седнаха на гъзовете и не се научиха на човешко отношение!И на мен ми писна!Съчувствам ти за изхабените нерви Sad Но търсейки правата си,така най-хубаво ще й натриеш носа.Най-малкото ще получи мъмрене или както се казва там вече (незнам). #2gunfire #2gunfire
Мислиш ли, защото аз се притеснявам , че там всички са си дружки. Като ги гледам , как се разнасят от стая в стая и се хилотят...

# 12
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 377
Според мен трябва да вземеш бележка от втория работодател,за доходите, по месеци.След това ги сумираш, месец по месец, или добавяш към общата сума в декларацията.То на декларацията трябва да пише.Ако не пише, трябва тия гъски да ти обяснят.И аз много ги мразя.Ох, не знам къде да пуснеш жалба.Но не ги оставяй да ти викат.Техните заплати са от нашите  данъци, напомни го на онази гъска.
Успех ::
Ако пуснеш жалба ,пиши къде и до кого за да знам и аз да пускам ако ми се наложи.
Проблемът е , че при втория работодател съм лектор-водя езикови курсове. Получам си парите, когато свърши курсът-така ми е оформен договорът. Ходих при счетоводителката на езиковата школа днес и тя ми даде бележка, в която пише: В периода април-декември са изплатени..., т.е не са нанесени доходи по месеци, защото аз реално не съм ги получавала така, а е  нанесена общата сума...Дано не ме върнат пак, защото вече ще се изнеса от тая България ...

Декларираш дохода, в месеца, в който е получен /изплатен. Предполагам, че получаваш хонорара и съответно са ти издали сметка за изплатени суми  Thinking Сегашната бележка би трябвало да ти свърши работа, евентуално, ако трябва ги раздели по месечно, за да е доволна служителката.
И не се дразни излишно  Peace

# 13
  • Мнения: 3 456
Според мен трябва да вземеш бележка от втория работодател,за доходите, по месеци.След това ги сумираш, месец по месец, или добавяш към общата сума в декларацията.То на декларацията трябва да пише.Ако не пише, трябва тия гъски да ти обяснят.И аз много ги мразя.Ох, не знам къде да пуснеш жалба.Но не ги оставяй да ти викат.Техните заплати са от нашите  данъци, напомни го на онази гъска.
Успех ::
Ако пуснеш жалба ,пиши къде и до кого за да знам и аз да пускам ако ми се наложи.
Проблемът е , че при втория работодател съм лектор-водя езикови курсове. Получам си парите, когато свърши курсът-така ми е оформен договорът. Ходих при счетоводителката на езиковата школа днес и тя ми даде бележка, в която пише: В периода април-декември са изплатени..., т.е не са нанесени доходи по месеци, защото аз реално не съм ги получавала така, а е  нанесена общата сума...Дано не ме върнат пак, защото вече ще се изнеса от тая България ...

Декларираш дохода, в месеца, в който е получен /изплатен. Предполагам, че получаваш хонорара и съответно са ти издали сметка за изплатени суми  Thinking Сегашната бележка би трябвало да ти свърши работа, евентуално, ако трябва ги раздели по месечно, за да е доволна служителката.
И не се дразни излишно  Peace
Ами, как излишно. Тя, ако дойде някой ден в агенцията и ми донесе документ за превод и аз й се развикам, че ако има някакви претенции за интелигентност, ще може да си го преведе сама, а аз само ще й го легализирам...

# 14
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 377
lorka barborka ти си напълно права да се дразниш заради отношението и некомпетентността на служителката и заради тромавата администрация, но моят немалък опит с институции показва, че нервите вредят само на теб.
Ти си професионалист и това е на първо място за теб - служителката в Социални е там, за да й мине работния ден и да си вземе надницата.
Дано това скоро се промени.
 Peace

Общи условия

Активация на акаунт