Как ви звучи това име?

  • 4 105
  • 117
  •   1
Отговори
  • Мнения: 957
Елиас Даниел Как ви звучи? Може би много еврейски, което си е точно така. На мен ми харесва много Елиас, а за да има възможност на избор кое име да ползва и за да носи буквичката Д ( на баба и дядо) избрах Даниел. Името ще е без чертичка между двете имена.


Условята които поставям пред избора на име са няколко.
Първо да няма р в името на детето, защото имам проблем с произнасянето на р.
Второ, тъй като част от живота си детето ще прекара вероятно в чужбина, но пък ще е БГ гражданин ми се иска името му, написано на латиница да не изглежда странно. За пример ще дам моето Илияна в международния ми паспорт съм Iliiana и честно казано ми писна да ме питат защо с двойно i се пише името ми . Най- добре е както се изговаря така и да се пише.

# 1
  • Мнения: 516
Не се сърди но не бих си кръстила детето така, бих избрала само едното или Елиас или Даниел, но избора си е личен така че сама реши и според фамилията Peace

# 2
  • Мнения: 10 982
Елиас не ми харесва. Даниел е много хубаво и звучи универсално Peace

За проблема с произнасянето на Р - аз го произнасям меко (френско). Името, което съм избрала за детето ми започва с Р Sunglasses Дълго мислих дали да е то, но понеже е едно от любимите ми имена, се прежалих за буквата.

# 3
  • Мнения: 5 391
Звучи ми...особено, но пък интересно Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 029
Разбирам доводите ти, но лично на мен тази комбинация ми звучи доста префърцунено   Crazy

# 5
  • Мнения: 473
И на мен много ми харесва Даниел. Елиас нещо не мога да го възприема. Денис също много ми харесва.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Да ти кажа честно, звучи ми ужасно.Моето дете също се изкара детството си в чужбина, но мислихме за име подходящо и за в двете държави.Не знаеш дали един ден няма да се върне в БГ и с тази комбинация от имена да си има неприятности.
 

# 7
  • Мнения: 1 691
Добре звучи - отначало ми се видя дългичко, но той едва ли ще използва и двете части. Точно ще можете да избирате и различни галени имена.
А пък и щом ще живее и извън България... Никак не е лошо името!
Вярно, че и двете части са еврейски, но и Мария е еврейско Simple Smile
Държа да подчертая, че съм категорично против изчанчените имена. А това, макар и странно, ми харесва.

# 8
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 315
Даниел е чудесно име и отговатя на всичките ти изисквания.
Елиас не ми звучи никак българско, ако искаш да се вписва и тук  Peace

# 9
  • Мнения: 1 428
Аз имах съученик турчин,който се казваше Елиас и мисля,че това име е турско,а и не ми харесва .Самата комбинация между двете имена също не ми допада,не се вързва нещо.Реши си сама,но според мен само Даниел е чудесно име и се среща много често в чужбина ,не само в България.

# 10
  • Мнения: 6 607
Даниел е прекрасно име.

# 11
  • Мнения: 4 915
...... На мен ми харесва много Елиас, а за да има възможност на избор кое име да ползва и за да носи буквичката Д ( на баба и дядо) избрах Даниел. Името ще е без чертичка между двете имена.
.......


Елиас звучи интересно. Наистина не е българско, и е вероятно в България ще го молят да си повтаря името, щом се представя.  Wink Но е благозвучно. Ако ще живее предимно в чужбина, ще се впише добре.

Даниел също е прекрасно име, има го и в другите държави.

Самата комбинация се "връзва", но аз принципно не харесвам двойни имена.
Друг е въпросът "детето да избере кое име да ползва" - това нещо не го разбирам.... Thinking Ами нали затова го кръщаваш с тази комбинация, за да си носи цялото име, а не само едното... Rolling Eyes Така не се ли губи смисълът да му даваш две имена - заради цялостното им звучене, а не заради предпочитанията на детето само към едното?...



# 12
  • Мнения: 6 461
Даниел ...много ми харесва Peace
Елиас определено ..не .
Но все пак името си го решавате вие. Peace

# 13
  • Мнения: X
елиас не ми харесва. но имаш време да измислиш и друго име. ние измислихме името на дъщеря ми 2 дена преди плановото секцио, но иначе изчетох хиляда имена.успех.пиши на какво си спряла.

# 14
  • Мнения: 750
 newsm10
Супер!

Общи условия

Активация на акаунт