Пуешко филе

  • 17 353
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 413
...купих от Била - чисто и прясно месо,много приятно стана като го нарязах на тънки ивички и го оставих да престои в соев сос,поръсено с черен пипер и после изпечено на скара. И пак беше малко сухо...дайте ми идеи за марината,за да е по-сочно,ако готвите такова изобщо. Simple Smile

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Мариновай ги с прясно мляко, става много крехко месото. Аз правя задушено пуешко в глинен гювеч и става много вкусно.
Няколко пуешки филенца се нареждат на дъното на гювеча, нареждат се гъби, моркови и чушки. Приготвя се гъбен сос, като запържваш 2 суп. л. брашно в кубче масло и прибавяш бульон от гъби и 1/2л. вода и 1чаша бяло вино. Соса се сипва върху наредените филета и се пече. Преди да се извади от фурната се слага топено сирене или кашкавал.

# 2
  • Мнения: 1 413
Страхотна рецепта,благодаря! Heart Eyes  Grinning  Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 148
Пробвай да сложиш и олио в маринатата. За пилешкото месо знам, че е задължително да се сложи, точно за да не е сухо.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Сега се сетих и за една друга марината, която съм правила за пуешки филенца.
Един изцеден лимон, 1/2 ч. чаша зехтин, риган и черен пипер. Това се бърка в супена чиния и филето се потапя в тази смес. След това се подреждат в кутия посоляват се и се поръсва всяко филе с червен пипер и соев сос между редовете. Оставят се да престоят един ден и после си ги печеш, панираш или каквото си си наумила Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 1 121
Аз пуешкото много го харесвам панирано в разбити на сняг белтъци, като преди това съм го мариновала с нарязан на дребно чесън, зехтин и лимон - трябва да стои най-малко час, но аз прекалявам, и става много хубаво! Добавям и подправката на Котани за пилешко - много ми харесва, а може и само бял пипер. Така си правя хапки - стават бързо за предястие за гости.

Общи условия

Активация на акаунт