бащинство и кариера

  • 646
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 154
Здравейте, скъпи бащи! Интересно ми е промени ли бащинството мотивите ви за професионална реализация. По-плахи и предпазливи ли сте или детето ви стимулира да правите кариера, дапечелите повече пари, за да осигуравате възможно най-доброто за семейството си.

# 1
по-плах - да.
преди време сигурно бих сменил 3 работи за 2 години. сега искам да стъпвам, ако може, на сигурно.
стимулира ме да мисля повече за това как да се изкарат повече парички.
в детайлите остават скрити подробностите относно това как, какво и по кой начин.
същественото е, че противно на тоталната еманципация и феминизация (когато както отърва), нещата не се случват, ако сама птичка си пее нейде по склона.

# 2
  • Мнения: 3 268
Когато се роди второто дете,нашият татко стана по-отговорен,порастна някакси.Направи собствен бизнес,който върви добре и вече наистина му имам доверие.Не знам дали точно детето е причина за това или просто му е дошло времето да стане един сериозен и отговорен мъж,но просто нещата съвпаднаха.Благодаря му за което. Heart Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 154
Благодаря ви за отговорите! Друг ще се включи ли с мнение  Simple Smile??

# 4
  • Мнения: 302
Здравейте,

В професионално отношение нещата не са се променили, но и работата ми е специфична. Не съм започнал някаква нова дейност, която да добавя нови средства в бюджета. Нямам нито възможност, нито желание за това.

Промените, които забелязвам са:

- Шофирам много внимателно, дори и когато съм сам. Такива с 200 и кусур по магистралата, вече забрави-и-и-и-и-и-и ...  Naughty
- Отказвам да приемам пациенти събота и неделя (преди събота най-редовно си работех), защото семейството ми има нужда от мен. Най-вече децата!
- Нямам желание да излизам сам с приятели, бързам да се прибера в къщи.
- По-рядко се глезя с нови дрешки, парфюмчета, телефончета и т.н.  Stop
- Внимавам какво и как говоря. Гледам да съм възможно по-добър пример за подражание.  bowuu
- Много се замислям преди всякакви екстремни изживявания. Карам ски като пенсионер, преди бях камикадзе.  SickАми, ако счупя нещо кой ще ми храни семейството?  newsm78 Само от скок с парашут няма да се откажа.  Wink Такива ми ти работи ...

Поздрави!  Sunglasses

# 5
  • София
  • Мнения: 154
И понеже аз поставих темата,нека да споделя как стоят нещата с нашия тати. Малко след като се роди дъщеря ни Дарина, той получи предложение за нова работа. Решението беше много трудно за него, защото ние сме семейство, което се издържа само от месечните заплати, които получаваме. И тъй като аз тогава бях в майчинство...... наистина стъпката беше много рискована. Но той я направи и сега не съжалява. Избра по-переспективната, макар и на старта по-нископлатена работа от предишната. Но възможността за развитие е нещо, което не се намира при всеки работодател. Той самият казва, че сега е по-предпазлив, работи по-спокойно и предпочита част от работата да свърши у дома, за да сме заедно.
Но аз лично го поздравявам за смелата постъпка, защото освен от прехрана и , децата имат нужда и от пример за подражание и силни личности за родители.
А какво мислите вие? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт