Пластика на външни полови органи?

  • 2 010
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18 542
Така...след раждането се оказа, че са ме зашили ужасно зле. Получи се "зеене" на входа на влагалището, което от своя страна води до чести инфекции/поради отворената входна врата/ и нарушен полов живот.
Гинекологът ми ми каза да си помисля за пластика след второто раждане/когато се случи/.
Понеже за сега имам намерение второто раждане да е секцио, интересува ме какви са цените и главно резултатите след такава пластика както и добри лекари.
Ще съм благодарна за всякаква информация.

# 1
  • Мнения: 2 807
Cheta, не може ли да се комбинира второто раждане с така наречената пластика на външните полови органи ???!

Имам приятелка, на която й разказаха играта с това зашиване, повечето пъти дори не може да осъществи полов контакт (кървене, болки и т.н.), но когато я препратих при моя гинеколог, след прегледа й каза, че ако реши да има второ ще я "преправи" веднага след раждането...

То ако се подложиш на такава пластика болките след това няма ли да са като след тежко раждане с много външни шевове ??! (и аз родих с форцепс, доколкото имам спомен и ти беше така)

От все сърце ти желая УСПЕХ!!!

# 2
  • Мнения: 3 506
Цитат на: Maminka
моя гинеколог, след прегледа й каза, че ако реши да има второ ще я "преправи" веднага след раждането...


Това за съжаление не е много добра идея, защото след раждане всичко в областта е натъртено, подуто, кървящо и прочее, един вид няма достатъчно "видимост" и вероятността за неуспех е голяма. Това съм го изпитала и върху себе си: след второто ми раждане се опита докторът да направи корекция на едно от пораженията станали при първото (форцепс, който ми разказа играта), но безуспешно - няколко дена след това нещата се върнаха към старото положение...

# 3
  • Мнения: 18 542
Така ме посъветва и гинеколожката - след второто раждане, но не уточни веднага ли или след като пораженията от раждането минат. Ще видим. Просто ме интересува информация в тази насока, за да съм потготвена.

Благодаря за мнението!

п.с да и аз съм с форцепс  Close

# 4
  • Мнения: 2 807
Цитат на: Maria.St


... един вид няма достатъчно "видимост" и вероятността за неуспех е голяма...


А лекарят, който е водил раждането ти, преглеждал ли те е преди това - в смисъл дали добре е запознат предварително "как изглеждаш" => да знае какво трябва да направи?
Няма ли да може да "помогне" в този случай?! Cry

Уффф, не знам, просто исках да помогна...
То тая пластика ще си излезе още едно раждане...

Май съм от малкото късметлии, които след форцепса нямат никакви проблеми от такова естество...

Момичета, желая ви КЪСМЕТ, каквото и да решите от тук нататък.

П.С.Cheta, а ти с лекар ли беше?

# 5
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Maminka
Cheta, а ти с лекар ли беше?

Ох, мойта е много сложна - негативните резултати след раждането не са един и два, но като цяло имах уговорка с акушерка, а лекарят беше случаен и за мой "късмет" попаднах на най-неподходящия  Imp

# 6
  • Мнения: 3 506
Цитат на: Maminka

А лекарят, който е водил раждането ти, преглеждал ли те е преди това - в смисъл дали добре е запознат предварително "как изглеждаш" => да знае какво трябва да направи?
Уффф, не знам, просто исках да помогна...
То тая пластика ще си излезе още едно раждане...


Беше ме преглеждал един път, но мисля, че "видимост" е нужна и в самия процес на "прекрояване"........
За съжаление наистина си е още едно раждане операцията........
Благодаря за пожеланията!

# 7
  • София
  • Мнения: 2 157
Аз съм така - от първото раждане ме бяха така зашили, че който доктор след това ме прегледаше, все ме питаше на полето ли съм раждала. При второто ми раждане - в Окръжна болница, при д-р Жекова - ми направиха пластика. Всъщност те шият веднага след раждането. Аз от второто раждане нямах разкъсвания, само поразиите от първото ми пооправиха.

# 8
  • Мнения: 968
Искам да попитам след пластика как се чувства човек? Наистина ли е все едно още едно разждане?? Някой дали знае?  Sad

Общи условия

Активация на акаунт