За майчинството ,яслите и работата

  • 1 179
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 216
Не сьм на ясно  с този вьпрос,питах и в счетоводството на нашата фирма,ама и там не са на ясно. Само вие можете да ми дадете акьл.
 Марти е роден на 3.03 .06-следователно платеното ми майчинство трябва да е до 3.03.08. Ако го пусна сега на ясли ,мога ли да продьлжа да си ползвам майчинството и да работя-работя си от вкьщи,ама се водя в друга фирма на работа,т.е. пред закона не работя? Или ако го дам на ясли майчинството прекьсва?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 162
В момента, в който детето започне да посещава ясла, отпуска за гледане на дете до две години по закон се прекратява.
Повече информация можеш да получиш в тази тема
МАЙЧИНСТВО И ЯСЛА - ИНФОРМАЦИЯ

# 2
  • Мнения: 4 181
Кремена, дали са ти вече линк към темата  Peace
Ако работодателят ти не знае , че си дала детето на ясла и ти не го декларираш няма да ти спре майчинството. Но си поемаш риска, ако от НОИ разберат да те накарат да го върнеш обратно с лихвите.

# 3
  • Мнения: 3 216
Много благодаря  bouquet

# 4
  • Мнения: 3 216
Сега ми изникна още един вьпрос. А ако не се водя на работа? Все едно детето е на ясли пьк аз сьм си вкьщи и не работя?

# 5
  • Мнения: 4 181
Сега ми изникна още един вьпрос. А ако не се водя на работа? Все едно детето е на ясли пьк аз сьм си вкьщи и не работя?
нещо не те разбрах  Rolling Eyes Ако не се водиш на работа въобще няма да имаш право на майчинство.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 162
Сега ми изникна още един вьпрос. А ако не се водя на работа? Все едно детето е на ясли пьк аз сьм си вкьщи и не работя?

Както съм писала по горе в момента, в който детето започне да посещава детска ясла, майката вече няма право да ползва отпуск за гледането му, тъй като за това вече го изпълнява друг (в случая персонала на яслата).
Така че дали ще ходиш на работа официално или не и дали ще си стоиш в къщи няма никакво значение щом детето е в яслата. По закон нямаш право на такъв отпуск, а съответно и на обезщетение.
Но както ти е писала Клеопатра на свой риск можеш да продължиш да си получаваш парите. Могат да направят проверка, може и да не направят. Решението си е твое.

# 7
  • Мнения: 3 216
Много благодаря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт