Оставяте ли мазнината във фритюрника или я махате?

  • 1 245
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
това ми е въпроса
моля и да отговорите за причината

аз лично махам винаги олиото - някъде бях чела, че трябва, но не си спомням защо


приятна вечер на всички кулинарки

# 1
  • София
  • Мнения: 3 610
Седи си докато може,но само ако пържа картофи(аз и избягвам да пържа друго там) Peace

# 2
  • Мнения: 3 537
Седи си докато може,но само ако пържа картофи(аз и избягвам да пържа друго там) Peace
И аз така правя

# 3
  • Мнения: 2 550
да бе, ще си играя всеки път да го махам...как пък не

п.с. рядко готвя там, много ми е мазно

# 4
  • Мнения: 293
Седи си докато може,но само ако пържа картофи(аз и избягвам да пържа друго там) Peace
И аз така правя
Иаз така

# 5
  • Мнения: 5 475
Седи си докато може,но само ако пържа картофи(аз и избягвам да пържа друго там) Peace

и аз така!  Peace

# 6
  • Мнения: 6 958
Седи си при условие, че се готви едно и също нещо... (пържени картофи например) А когато решим да сготвим друго (различно от пържени картофи - цаца примерно или др.) го хвърляме вече...  Peace Но го ползваме всичко на всичко 1 път месечно  Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 420
Когато не ме мързи я махам.
И аз съм чувала, че не е полезно да стои там.
Фритюрниците вътре обикновено са тефлон или алуминий - и за двете се говори, че не е добре да държиш продължително храна в тях.

# 8
  • София
  • Мнения: 35 935
Махам я  Peace

# 9
  • Мнения: 1 364
Немога да си представя след всяко ползване да изсипвам олиото.
Стой докато може. Във фритюрника пържа само картофи.

# 10
  • Мнения: 258
във фритюрника пържа само картофки,като използвам палмово масло към което само добавям. Е като позастарее я сменям естествено.

# 11
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Махам я. Моя фритюрник е от тези, които са метални целите и се разглобяват напълно, вадя нагревателя изсипвам олиото и измивам. Не го оставям, защото ми мирише.

# 12
  • Мнения: 1 564
Седи си при условие, че се готви едно и също нещо... (пържени картофи например) А когато решим да сготвим друго (различно от пържени картофи - цаца примерно или др.) го хвърляме вече...  Peace Но го ползваме всичко на всичко 1 път месечно  Rolling Eyes
И при нас е така.

# 13
  • Мнения: 470
Не,никога,винаги го изхвърлям след като го използвам защото съдържа токсини.Затова и нямам фритюрник и не бих си купила.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 163
използвам палмово масло, което не се окислява, затова и не го изхвърлям

Общи условия

Активация на акаунт