Адаптирано или пюре?

  • 883
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 654
Беба е на 3 месеца и три седмици. Тежи само 4.880, а ни изписаха 3.180. Досега е била само на кърма. Трябва да я дохранвам, но алтернативите са ми- пюре на обяд (плодово първата седмица, а зел.- втората) или по 30 мл. АМ след всяко хранене. Моля дайте съвет Praynig   bouquet

# 1
  • Мнения: 193
И ние малко бяхме надали за тези месеци и педито ми каза да го дохранвам с АМ ,но аз не го дохранвах ,а го кърмих по често и така ми се увеличи кърмата

# 2
  • Мнения: 119
Мисля,че ви е рано за пюрета,, пък и не вярвам от тях да почне да качва.
Може би трябва да се консултирате със специалист,преди да почнеш да дохранваш - да стане ясно защо не качвате

# 3
  • София
  • Мнения: 555
Пюрето няма да помогне да качва повече, то не е по-калорично от кърмата. А ти как го кърмиш, колко често, от двете гърди или само от едната, колко дълго, даваш ли вода, спокойно ли е след като е сукало или изглежда гладно?

# 4
  • София
  • Мнения: 1 056
Мисля,че ви е рано за пюрета,, пък и не вярвам от тях да почне да качва.
Може би трябва да се консултирате със специалист,преди да почнеш да дохранваш - да стане ясно защо не качвате


Точно така, пък и като направим сметка, излиза, че досега бебето е наддавало по около 470-500 гр на месец. Това не е чак толкова малко. Имай предвид че не всяко бебе може да бъде вкарано в таблиците и да наддава по 1000 например на месец. Ако вие с татито сте слаби или по-ниски на ръст, гените ви ще окажат влияние.
Моята племенница наддаваше по 300 гр/не беше на кърма, де/, но въпреки, че сестра ми я захрани рано по старата схема, тя не започна да качва повече. Цяло чудо е, че не й докараха някоя алергия, щото първия месец е й топиха биберона в мед и сигурно е изяла едно бурканче...
Мисълта ми е, че не е правило, че като я захраниш, ще се увеличи наддаването. По-малкото зло е АМ, но така бебето ще се засища за по-дълго време, ще суче по-рядко и съответно ще ти намалее кърмата и т.н....започва отбиването.
А ти как я усещаш, дали не й стига кърмата, гладува ли/щото то много ясно си личи ако е така/ или си суче и сама си спира доволна?
А на поискване ли кърмиш?
Я опиши как ви протича кърменето, вода, сок, чай даваш ли?
Отговори на тези въпроси/ако искаш/ и да видим дали може да се избегне АМ.
Поздрави.

# 5
  • Мнения: 2 829
ludmilana е написала и моето мнение-мисля, че АМ е по-малкото зло. Също съм убедена, че може да се разгледа начина по който се кърмите и един вид да се "дохранва" с кърма-т.е. да направиш така, че бебка да изсуква, а гърдите ти да произвеждат повече мляко.
Надявам се да не сме ти досадни с това, че ти даваме непотърсени съвети, но от опита ми с други майки-мои познати, които също имаха проблем с недостигаща кърма смея да твърдя, че ако се открие причината проблема може да се реши!
Успех! Hug

# 6
  • Мнения: 59
Някъде из форума пишеше "не гледайте кантара, а детето". Моят син първия месец не бе качил достатъчно според нашата педиатърка и съответно съветът беше дохранване с АМ. Но благодарение на мненията на повечето мами от форума и лекциите на Бу от курса за бременни, аз бях достатъчно упорита и кърмих изключително до 6 мес. Захранваме се успешно от около месец и половина и продължаваме да се кърмим на поискване. Алекс не е от децата, които наддават много от самото начало, но е изключително спокойно, весело и забавно бебче. Съгласна съм с другите мами, че е добре да дадеш повече подробности за начина ви на кърмене. Но едно е сигурно, колкото по-често предлагаш гърдата, толкова повече кърма ще има за бебо, а това е най-ценното за него сега.
Успех и от мен!

# 7
  • Мнения: 371
Слагай го по-често на гърда, за да се увеличи кърмата, по този начин няма да се налага да дохранваш. Иначе измежду пюре и АМ, аз мисля, че е по-добре АМ на вашата възраст.

# 8
  • Мнения: 560
Аз се провалих в кърменето и досега съжалявам за това. Слушай опитните майки и кърми по-често. Почнеш ли да даваш АМ или пюре бебето ще се научи на лесно и полека лека кърменето ще приключи, което е жалко.

# 9
  • Мнения: 43
При мен се случва същото. Иво е на 3м. и 16дни. Не наддаде много втория месец и на мен ми препоръчаха да го дохранвам но вече 1м.се мъча да давам на поискване кърма не се увеличила кой знае колко, но благодарение на форума не съм дала АМ.
Лошото при нас е че той не иска и да суче. Имам усещането че го дразнят венците. Не знам дали не е рано за това Вие как мислите??? newsm78

# 10
  • София
  • Мнения: 1 056
При мен се случва същото. Иво е на 3м. и 16дни. Не наддаде много втория месец и на мен ми препоръчаха да го дохранвам но вече 1м.се мъча да давам на поискване кърма не се увеличила кой знае колко, но благодарение на форума не съм дала АМ.
Лошото при нас е че той не иска и да суче. Имам усещането че го дразнят венците. Не знам дали не е рано за това Вие как мислите??? newsm78




Нели, това, че не усещаш гърдите си твърди вече, не значи, че не се е увеличила кърмата. Щом детенце не гладува, а е игриво и жизнено, всичко е наред. Виж, ако се сърди при сукане, има няколко варианта - това да е стачка/не съм я преживявала, но някои бебета отказват даже да сучат/, зъби /на една позната детето на 4 месеца имаше 4 зъба/ или се сърди точно преди да потече задното мляко. Трябва да опишеш как протича сукането. При моя син на около вашата възраст започнах ясно да различавам потичането на задното мляко /значи,Мъри суче ритмично отначало, после започва да се сърди, да удря с ръчичка по гърдата, ръмжи, приплаква и след малко усещам пак да ми слиза мляко, сега той сучи с по- дълги глътки, по-гъсто мляко и накрая пуска сам гърдата доволен или иска да суче още и давам другата/.
Важно е винаги да предлагаш и двете гърди, като си се уверила, че е изпил едната до дупка. Щом сте на поискване, но не е наддал твърде, може би не достига до задното мляко, не знам, опиши по-подробно. Компресия на гърдата ще помогне /виж Библиотеката/ при такъв случай. Айде, чао засега. 

# 11
  • Мнения: 888
Ако си се отказала от увеличаване на кърмата /има толкова много писано затова/ все пак мисля, че АМ ще е по- добре от пюрето за толкова малко човече!Но се надявам да размислиш и да се захванеш сериозно с кърмене Hug

# 12
  • Мнения: 541
А ти как я усещаш, дали не й стига кърмата, гладува ли/щото то много ясно си личи ако е така/ или си суче и сама си спира доволна?
А на поискване ли кърмиш?
Я опиши как ви протича кърменето, вода, сок, чай даваш ли?
Отговори на тези въпроси/ако искаш/ и да видим дали може да се избегне АМ.
Поздрави.

Да опиши по подробно за да видим как са нещата при вас.
А нощем храните ли се?

# 13
  • Мнения: 87
Рано е за пюрета, по-добре АМ(хипоалергенно обаче). от пюре не се наддава.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 056
Момичета, ето една много полезна статия, поместена от Бу, ако не сте я видели вече:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=177530.0 

Общи условия

Активация на акаунт