Инструкции за кошница за кола?!?

  • 3 186
  • 8
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Момичета, търся някакви инструкции  за монтиране на кошница за кола.
Модела е на Чиполино за бебешоци.
Знам само, че се монтира с гръб към движението, но как се връзва с коланите... newsm78
Ще съм благодарна ако някой ми обясни или ако има книжката с упътването... ако може да я щтракне  Hug

# 1
  • САЩ
  • Мнения: 170
http://www.gracobaby.com/assets/pdfs/instructions/ISPC065BA.pdf
www.chipolino.com
Нямам инструкции точно за Чиполино, но първият сайт е инструкция за кошница Грако. За съжаление е само на английски, но все пак има и картинки, които може да са полезни. Не знам до колко има разлика със седалките на Чиполино.
Другият сайт е на Чиполино и видях че там има форум. Може би някой там ще ти е по-полезен.
Успех и гледай да е сложена правилно, че иначе е много опасно бебето да не се обърне при завои и рязко спиране.

# 2
  • Мнения: 605
По принцип на самото столче трябва да има залепен стикер, на който е нарисувано точно как се монтира. Ако няма не знам как може да се обясни  newsm78

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Ами... има стикери, но не и с инструкции  Sad
Тези за столчето Грако са много подробни, но ми се струва малко по-различно

# 4
  • Мнения: 560
Ние имаме такава кошница. От долната страна, откъм главата има издадено място през където се промушва едната част на колана. Другата част на колана минава под столчето. Поставена така обаче мърда. Моят мъж, за по-здраво и сигурно обръща дръжката към главата, така че да опре в седалката на колата и отгоре прекарва колана. Пак едната му част минава през издаденото на столчето. Как го описах само.  Embarassed Мани. Дано да си разбрала нещичко.

# 5
  • Мнения: 390
Абе,момичета,извинявайте че пак подновявам темата,ама да питам-не е ли опасна тази стойка на бебето в кошницата?Защото аз все я гледам и не ми се вярва така да и е удобно-сякаш е седнала само че е в легнало положение и с вирнати крака.И сякаш се е попрегънала.Нашата е на Чиполино newsm78

# 6
  • САЩ
  • Мнения: 170
Дали са удобни или не, не знам, но знам че синът ми обича да стои в нея. Докато беше съвсем малък понякога дори в къщи го слагахме там и го разнасяхме насам натам и спираше да плаче. Изглежда в тази поза се затопляше и му минаваха коликите. Вече знае, че сложим ли го там значи ще излизаме и се кефи. Забавим ли се малко и започва да протестира. Не знам в България задължително ли е бебето да се вози в такава седалка или не, но тук е задължително и щем не щем ги ползваме. Поставят се така че бебето да гледа назад за да не му се пречупи врата при евентуален удар ( да пази господ!) или рязко спиране. Смята се че тази поза е най безопасна за малките деца докато не могат още да сядат и да си държат стабилно главата. Дано не съм досадила с подробното обяснение  Embarassed

# 7
  • Мнения: 390
Побут пак да чуя мнения че ме интересува живо

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
ajva, и аз се бях замислила, доколко е полезна тази поза за бебка, но стигнах до изводда, че като сложиш бебе легнало по гръб, крачетата му се повдигат и би трябвало просто по естествен начин столчето да му придържа крачетата.
Но това дали е вярно.... все пак още не съм се срещнала с моето съкровище и нямам предства дали ще и е удобно така Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт