Моля ако може да ми разясните диагнозата на сина ми

  • 2 215
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 289
Преди 6 год. по време на час по физическо възпитание  на сина ми му беше станало лошо и го приеха в болницата диагнозата му беше Тахикардия ювенилис и Хипоксия кардиалис акута след като излязохме от болницата му направиха холтер изследване  на което се регистрираха епизоди на синусова тахикардия с преобладаваща честота 110-130 удара в мин. както и 187 удара в мин. Беше проведено лечение с Пропранолол и след това се произнесоха лекарите че вече е добре и сърцебиенето се дължало на пубертета
Тази седмица сина ми  ходи на военна комисия и след направените прегледи и изследвания лекарите от Стара Загора го пращат на допълнителни изследвания във ВМИ София ето какво пише на листа Тр. клапа - пролапс на септално платно ,регургитация 1- 2 степен .Хемодинамично незначима  трихоспидална исуфиенция
Моля ви да ме светнете че докато иде на преглед ще лудна от притеснение .Благодаря ви предварително .

# 1
  • Мнения: 17 407
Трикуспидалната клапа е разположена между дясното предсърдие и дясната камера. Отваряйки се клапата пропуска кръвта от дясното предсърдие в дясната камера. Клапата възпрепятства обратния ход на кръвния поток към дясното предсърдие затваряики се по време на свиването на дясната камера. Състои се от три платна. Ако има пролапс на някое от платната се връща кръв към дясното предсърдие и това може да обремени сърцето. Във вашия случай регургитацията на кръв е незначителна( хемодинамично незначима инсуфициенция). Някои кардиолоци го наричат козметичен дефект.
Аз съм с пролапс на митралната клапа 1-2 степен регургитация и също със сърцебиене, което според лекарите не се дължи на това.
Ако продължава сърцебиенето, вижте и щитовидната жлеза Peace

# 2
  • Мнения: 289
Много ти благодаря сега спокойно ще чакам прегледа му  baby_neutralнадявам се всичко да е наред  Simple Smile

# 3

Общи условия

Активация на акаунт