Не пие сок!

  • 1 753
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 365
Здравейте, мили мами!
Нямам никакво свободно време да преглеждам темите и затова съм принудена да се обърна направо към вас. Та накратко и моят проблем.
 
Дъщеричката ми е на 4 месеца и половина. От месец е на АМ, защото ми спря кърмата. На последната консултация педиатърката ми каза да започна да и давам сокчета от ябълки, моркови и т.н. Аз естествено започнах, но за мое голямо съжаление опитът ми се оказа неуспешен. Реших, че трябва да съм упорита и вече две седмици правя най-различни "коктейли", но моята малка бандитка им е обявила бойкот. Истинска борба става всеки път, когато трябва да пие сокче. Плюе го, цупи се реве, блъска шишето, абе екшън. Притеснява ме и факта, че не пие и водичка, нито чай. Знае си само млякото.
Нямам идея какво да правя. Моя приятелка ми каза да и слагам захар в сокчетата, но тази идея не ми се нрави никак. Сокчетата са достатъчно сладки, опитвам ги всеки път преди да й дам.

Ако някоя от вас се е сблъскала с подобен проблем и е намерила решение, ще съм благодарна да го сподели.

# 1
  • Мнения: 209
Не се притеснявай въобще. И Вики не пие, просто не и харесва. Но нали яде плодови пюрета, все си наваксва....Ще я пробвам по-нататък, но това не ме притеснява особено.
Не я мъчи да ги пие като не иска! Така най-много да ги намрази и да не иска да ги пие и занапред.
А на въпроса с водата - мисля, че щом отказва, значи не е жадна. Все пак в АМ има вода. Peace
Някои деца просто поемат по-малко допълнителни течности, но това не означава, че нещо не  е наред.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 298
И аз мисля, че няма място за притеснение.
Да не говорим, че не би следвало сокчетата да са на дневен ред при вашата възраст, но тук в БГ повечето от педиатрите препоръчват от рано сокчета.
Бебчето или не ги харесва, или просто ти показва, че не му е още времето за сокчета.
Не го насилвай и въобще не си мисли за захар. При навършени 6 месеца можеш да опиташ направо с пасиран пресен плод, подходящ за възрастта разбира се. И се радвай, ако иска плод и не иска сок  Laughing

За водичката - сигурно не е жадна, очевидно си поема достатъчно с АМ.

Успехи!
 

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Изобщо не се притеснявай за това, че не пие сок, а не е и необходимо да го пие. Вие сте на възраст в която трябва да пиете мляко, а не нещо друго. Дъщеря ми например е пила точно един ден сок и това и докара такива зверски колики, че си блъсках дълго главата защо изобщо и го дадох. Относно водата също не би трябвало да те тревожи, щом не пие значи няма нужда, тя приема достатъчно течности с АМ, само си помисли колко вода слагаш за да го приготвиш. Отново ще дам за пример моето дете, което отказва категорично да пие вода вече седем месеца, макар че и предлагам всеки ден по няколко пъти. Това обаче не и се е отразило по никакъв начин негативно, когато почувсва нужда ще започне да пие, ти просто и предлагай.

# 4
  • Мнения: 508
Е какво като не пие? И моето бебе не пие, защото не и давам. Достатъчно вода си набавя с АМ. Накои педиатъри дори препоръчват сокчетата да се въведат към 1 г, аз няма да чакам толкова, но поне до 7-8 м ще изчакам. Тогава ще яде повече твърда храна и ще има нужда от течности.

# 5
  • Мнения: 549
ние сме да 9м. и не пие въобще сок-не и харесва,но мен също не ме притеснява това.

# 6
  • Мнения: 5 362
И Кали беше така.Доста по-късно започна да пие и да харесва сокчета.Не смятам,че е загубила нещо кой знае колко ценно.Все пак през това време си хапваше плодове,а като по-малка и плодови пюренца.

# 7
  • Мнения: 27 524
А защо трябва да пие сок?
На синът ми предложих сок като навърши годинка. Не иска и не пие.
След 6-ти месец даваш пасирани пресни плодове, от това по-хубаво няма.

# 8
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
И Влади не иска нито сок нито чайче ,нищо , само вода. Peace

# 9
  • Мнения: 1 986
 Като не иска,не й давай WinkМоята дъщеря ги пие и затова й давам-ако забележа,че ми отказва,няма естествено да я насилвам Wink

# 10
  • Мнения: 390
Като не иска,не й давай WinkМоята дъщеря ги пие и затова й давам-ако забележа,че ми отказва,няма естествено да я насилвам Wink
Точно така-щом не иска-няма как да я насилиш.Моята пие,и ужасно и харесват-щом види лъжичката и отваря устата веднага,и от биберон пие,ама при положение че не иска-недей да я насилваш.

# 11
  • Мнения: 46 477
По принцип не се препоръчват скове, затова  не се притеснявай, че детето ти изпуска нещо  Peace
Като започне да дъвче ще яде плодове  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 3 500
Моника и до сега не пие сок.Просто не го харесва.Но обожава плодови пюрета, както и пресни настъргани плодове.Никога не съм й давала сок насила.Защо мъчиш бебето да пие нещо, което не иска?!

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Аз пък ще ти кажа радвай се,защото при нас е обратно.За първи път и дадох на 7м,че не пие вода и така и не я пропи тая вода,та съм принудена да смесвам сок с вода.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 669
Изобщо не се притеснявай- нали си пие АМ!!!
Сина ми харесва соковете,не пие вода и не яде плодове,това не значи че не се развива добре!!!
Има време- ще пие и яде всичко ,което иска-сега най-важното е да си пие АМ.
Внимавай да не я откажеш от него като настояваш със соковете,че това вече ще е проблем
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт