Помощ - кашляме

  • 991
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 230
Здравейте, моля за помощ. Бебе Дани е на 2 месеца и 5 дена. От два дена киха леко без сополки, от вчера има сополки в задната част на нослето. Направи ми впечатление, че кашля като че секрета от нослето го дразни. Кашля повече по време насън, но не беше начесто. Отидох при педиатърката и тя ми изписа димекс и пулмекс. Дадох му димекс 1,5 мл в 23 часа и му намазах петичките с пулмекса. Към 3,3о сутринта го чух да кашля като да имаше храчки, изкашляше се и после пак се унасяше. Няма температура. Към 4 часа се събуди, намазах му  този път и гърдичките с пулмекс, хапна си и сега нанка. От както пиша само веднъж е изкашлял. Моля ви отговорете ми правилни ли са медикаментите, които докторката ми е изписала. Като го сложих да спинка, прочетох диплянките и в двете пише, че са за по големи дечица Cry, да не съм сбъркала нещо. А на пулмекса пишеше, да се намаже само част от гърдичките, а аз целите му намазах Cry Cry Cry. Моля ви кажете ми грешно ли съм направила.

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Ако има секрети те се стичат назад към гърлото и го дразнят- на това се дължи кашлиата. Добре е да му слагате физиологичен разтвор 5-6 пъти дневно по 4-5 капки. Така ще промивате нослето и няма да се образуват жилави секрети. Пулмекса се маже действително само на гърдичките и гърба и то в случаите, когато детето няма температура. Следващият път ще внимавате, защото може да се прегрее. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт