помощ! болки в гърдата

  • 436
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 264
Здравейте мами! Тази нощ започна да ме боли едната гърда и сутринта в банята установих, че точно под зърното има една зачервена област, не много голяма и не много зачервена, но доста болезнена. Това запушено каналче ли е? Забравих да кажа, че това ми е второ дете, на 4м само кърмя и то на поискване, през около два часа...

# 1
  • Мнения: 1 104
На мен ми прилича на запушен канал.Бързо прави топли компреси и се цеди.Това е спасението.Също така слагай бебчето на гърдата в различни пози. И аз бях така, наистина боли, но ще се оравиш.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 162
Да, на такова прилича. Това, че е близо до зърното е добре- тапата, която евентуално се е образувала при запушването ще излезне по- бързо. Прави масажи, топли душове и компреси. За болката можеш да пиеш парацетамол, да слагаш зелево листо на засегнатото място. Най- важното: често кърмене, като се започва от болната гърда и изцеждане (ако не става с помпата, давай на ръка). Влез в Библиотеката и прочети няколкото теми за възпаления на гърдите- ще са ти от полза и ще знаеш какво да очакваш, така че да не се шашкаш.
Успех и бързо оздравяване! Grinning

# 3
  • Мнения: 264
Благодаря ви! Ще пробвам с компресите, това за цеденето направа ме ужасява както ме боли!... Как така се е получило при все честото кърмене?

# 4
  • Мнения: 339
Ако все пак не мине-не чакай повече, а иди на мамолог, за да не стане късно. На мен много ми помогна един ветеринарен гел-Рефригеранс+компреси с риванол през нощта+окситоцин. Дано да се оправиш без лекар и лекарства! Peace

# 5
  • Мнения: 1 559
Към съветите само да добавя - вземи си Лецитин - 1200 мг (хранителна добавка е, дейтва като емулгатор). Можеш да пиеш до 5-6 капсули за денонощие (аз съм пила и достааа повече) и щом отшуми проблемът, постепенно да го намалиш. Лецитинът може да се приема и с цел профилактика на запушванията - тогава дозата е по 1-2 капсули дневно.
Дано скоро да се отървеш от запушването...аз съм предмаститен ветеран, много е гадно наистина. Confused

# 6
  • Мнения: 390
Има и  още информация ето тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=172438.0

Общи условия

Активация на акаунт