разстройство кърмаче открити candida nealbica

  • 931
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
Здравейте, моето бебе е на 2.5 месеца.
От 4 дни има разстройство, като е на кърма и дохранвам с АМ - НАН НА (давам НА, защото аз имам разни алергии, при нея не са се появявали засега), което го давам от началото и не е имала проблем, по едно време даже имаше запек.
В момента за разстройството давам ентерол 2 пъти по 1/3 от прахчето и хидрасек 2 х 1 прахче, но резултат няма, изхожда се по 4-5 пъти на ден жълто, леко към зелено редичко. Незнам вече какво да и давам. Дали трябва да сменя АМ, времено докато мине или постоянно?
Вие какво ще ме посъветвате?
Благодаря
Здравете,
бях ви писала преди известно време за моето бебче. Разстрайството спря и след три дни и сложиха пентаксим, на следващия ден (миналия петък) пак започна много по рядко, по 10 пъти на ден и до онзи ден. Давах лечебната хумана и пак ентерол и хидрасек. По сгъстиха се, но продължава често ходи, мислех си, че след толкова прахчета и хуманата трябва да се позапече.
Дадохме акита за изследване и сега ги взехме има високо микробно число candida nealbica по голяма от 10 на 5-та.
Ще может е ли да ми кажете дали това е причината за разстройството и как да я лекувам. Мога ли да я кърмя и да я дохранвам с хуманата. Бебето не е боледувало и никакви антибиотици не съм и давала. От какво може да е хванала тези гъбички? Може ли да контактува с други деца или да я изолирам?
Много ще съм ви благодарна, ако ми помогнете.

# 1
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Най-вероятно гъбичките са в резултат на разтройството- нарушено е количеството на нормалните чревни бактерии. Предлагам Ви да продължите да я кърмите, а ако се налага да го дохранвате използвайте Фризопеп. За гъбичките в изпражненията давайте 5 пъти по 3 мл. Дактарин гел орал.
Добре е да се консултирате с детски ентеролог- може да се касае за хранителна алергия. Ако кърмите, не пийте мляко и ограничете приема на цитросови плодове, колбаси.

Общи условия

Активация на акаунт